Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Filtre - vsetky - P406 HDI - obj.cisla AK?


4ever

Recommended Posts

Zdravim Vas, mam pred vymenou oleja a filtrov na P406 2.0HDI 80kW bez FAP, 01/2001 dam kod 8850

Diely chcem brat z autokelly kedze tam mam tak povediac dobru zlavu a znamych, no natrafil som na problem, objednavacie cisla dielov, kto ste brali z autokelly mohli by ste mi napisat objednavacie cisla ktore ma autokelly a sedeli by na moje auto? Kedze origo cisla viem, no katalog AK ich podla toho nenajde a s filtami je problem kedze neviem ake su spravne rozmery, a katalog ich ponuka viac, elit to ma super, ten najde aj podla origo cisel peugeot, len tam nemam zlavu:mad:

Myslim ze by to pomohlo aj dalsim ktory sa nechcu nechat zdierat cenami v peugeote.

A este otazka pri vymene oleja v peugeote menili aj nejaky tesniaci kruzok 031327 myslim ze je to pod vypustacim srobom na olej, naposledy mi olej menil znamy a ten neviem ci ho menil, ma sa menit aj to? Je to mala ciastka, nejde teda o peniaze skor o to ci sa to menit ma a ci sa to oplati.

[upravil dne 3.1.08 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 4ever

Zdravim Vas, mam pred vymenou oleja a filtrov na P406 2.0HDI 80kW bez FAP, 01/2001 dam kod 8850

Diely chcem brat z autokelly kedze tam mam tak povediac dobru zlavu a znamych, no natrafil som na problem, objednavacie cisla dielov, kto ste brali z autokelly mohli by ste mi napisat objednavacie cisla ktore ma autokelly a sedeli by na moje auto? Kedze origo cisla viem, no katalog AK ich podla toho nenajde a s filtami je problem kedze neviem ake su spravne rozmery, a katalog ich ponuka viac, elit to ma super, ten najde aj podla origo cisel peugeot, len tam nemam zlavu:mad:

Myslim ze by to pomohlo aj dalsim ktory sa nechcu nechat zdierat cenami v peugeote.

A este otazka pri vymene oleja v peugeote menili aj nejaky tesniaci kruzok 031327 myslim ze je to pod vypustacim srobom na olej, naposledy mi olej menil znamy a ten neviem ci ho menil, ma sa menit aj to? Je to mala ciastka, nejde teda o peniaze skor o to ci sa to menit ma a ci sa to oplati.

[upravil dne 3.1.08 4ever]

v kelly to taky najdeš , jen hledej šmudlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval v Autokelly (na stejné auto) tyto filtry:

1. Olejový - FI OP540/1 filtr olejový FILTRON

2. Palivový (mám BOSCH) - FI PE816/3 filtr palivový FILTRON

3. Vzduchový - FI AP021 filtr vzduchový FILTRON

4. Kabinový - FI K1020A filtr kabinový (carbon) FILTRON

Snad jsem se neupsal a bude to pasovat.

Podložka pod vypouštěcím šroubem by se měla měnit vždy, ale většinou se to nedělá (ono to těsní dobře). Já, když jsem ji chtěl, tak nevěděli přesně rozměr a tak mi dali tři a jedna naštěstí pasovala. Výměnou určitě nic nepokazíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

v kelly to taky najdeš , jen hledej šmudlo

Aj som to hladal, len ako som spominal katalog AK to nenajde podla origo cisel peugeot, je tam toho viacej, pri niecom rozmeri su, pri ostatnych nie atd, a kedze ani netusim ake rozmery su spravne, radsej si necham poradit od skusenejsich;)

To Leo: dik moc, kuknem ich a uvidim, snad pasnu

este sa spytam k tomu co pisal Milhaus65 mal niekto velke problemy s tymy neoriginalnymi naftovymi filtrami?

ci sa radsej pokukat po "origo" v peugeote? len ci mi nevymenili aj minule nieco ako neoriginalny filtron a ine kedze krabicku ani samotny filter som nevidel, no ked ho budem kupovat zistim akej znacky je

EDIT: Leo, kukam ten olejovy FI OP540/1 filtr olejový FILTRON, v katalogu AK pisu: "do roku vyroby [06/99]" pozeram vsak ze v podpise mas 406HDI tiez r01, cize problem s nim nebol?

EDIT2: A este k tomu palivovemu, ide o co v tom ci je to Bosch alebo nie co ine, a kde to pripadne zistim?

[upravil dne 3.1.08 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 4ever

Původně zaslal: Pe.Tr

v kelly to taky najdeš , jen hledej šmudlo

Aj som to hladal, len ako som spominal katalog AK to nenajde podla origo cisel peugeot, je tam toho viacej, pri niecom rozmeri su, pri ostatnych nie atd, a kedze ani netusim ake rozmery su spravne, radsej si necham poradit od skusenejsich;)

To Leo: dik moc, kuknem ich a uvidim, snad pasnu

este sa spytam k tomu co pisal Milhaus65 mal niekto velke problemy s tymy neoriginalnymi naftovymi filtrami?

ci sa radsej pokukat po "origo" v peugeote? len ci mi nevymenili aj minule nieco ako neoriginalny filtron a ine kedze krabicku ani samotny filter som nevidel, no ked ho budem kupovat zistim akej znacky je

EDIT: Leo, kukam ten olejovy FI OP540/1 filtr olejový FILTRON, v katalogu AK pisu: "do roku vyroby [06/99]" pozeram vsak ze v podpise mas 406HDI tiez r01, cize problem s nim nebol?

EDIT2: A este k tomu palivovemu, ide o co v tom ci je to Bosch alebo nie co ine, a kde to pripadne zistim?

[upravil dne 3.1.08 4ever]

Olejový filtr – Toho roku jsem si nevšimnul. Teď jsem si vzpomněl, že když jsem to objednával, tak tam byly asi dva Filtrony a ten co jsem kupoval měl za lomítkem 3. Mám ho na chalupě ještě nepoužitý a tak pokud si vzpomenu, tak to o víkendu zkontroluji.

Palivový filtr – Zda tam máš BOSH nebo SIEMENS poznáš podle nádobky ve které ten filtr je (je to tam napsáno) nebo podle katalogu a VIN.

Když jsem tam palivový filtr dával, tak šel dát pouze do jedné polohy a otočit jím nešlo. Na výstupky jsem se nezaměřoval, ale příště na to mrknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 4ever

To Leo: k tomu olejovemu az mi to budes moct kuknut budem vdacny bo Filtron iny ako FI OP540/1 v ponuke AK nieje:( cize neviem fakt co objednat, aby som to nemusel vracat...

ten palivovy mam bosch aj ja

[upravil dne 3.1.08 4ever]

Tak jsem teoretické úvahy ověřil prakticky dnes v garáži a výsledek je takovýto:

1. Olejový mám skutečně FI OP540/1 a když jsem ho dnes zkoušel, tak pasuje přesně (olej už mám vypuštěný a nechám ho přes noc vykapat).

2. Díval jsem se na rozdíl mezi původním palivovým filtrem a tím Filtron a skutečně ten původní má velký zobáček, který ten Filtron nemá. Je tam ale zářez uvnitř, který by měl snad také bránit potočení (pokud si pamatuji, tak když jsem to montovat, tak s tím pohnout nešlo). Až ho budeš měnit, tak se mrkni za co se zaklesne v obalu proti otočení a dej prosím vědět. Pokud nezapomenu, tak ty filtry vyfotím a dám sem fotku.

3. Číslo vzduchového mám FI AP090, ale ten jsem kupoval jinde a více než před rokem. Na sto procent to tedy není, ale podle mne by měl FI APO21 pasovat, když ho nabízejí.

4. Ten kabinový sedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takze filtre vymenene,

vsetky v pohode pasli, kabinovy som trosku na konci pri jednom rohu ohol:) zdal sa mi o kustik dlhsi nez povodny ale v pohodke

palivovy mi menil striko, vravel ze tam siel v pohode, vlozil a otocil ho o 90stupnov a sadol bez problemov, nebol som pri tom, nemal som cas, mozno si vsimol rozdiel v tom vystupku, vravel som mu ze je tam nejaky rozdiel oproti povodnemu...

teraz mozem s radostou menit aj ostatne filtre pri kazdej vymene oleja:aut

[upravil dne 13.1.08 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...