Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej, filtre


Guest mirec.dudo

Recommended Posts

Guest mirec.dudo

ciao

mal by som niekoľko otázok (mám 307sw, 2,0 HDI, 110k):

1 - po koľkých km treba meniť olej?

2 - predchádzajúci majiteľ tam dolieval BP ale neviem aký, takže aký olej je najlepší?, počul som že TOTAL?

3- ked sa mení olej je treba meniť aj olejový filter a palivový filter? a kde sa vlastne ten palivový nachádza? treba na výmenu ísť do servisu?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dudo

ciao

mal by som niekoľko otázok (mám 307sw, 2,0 HDI, 110k):

1 - po koľkých km treba meniť olej?

2 - predchádzajúci majiteľ tam dolieval BP ale neviem aký, takže aký olej je najlepší?, počul som že TOTAL?

3- ked sa mení olej je treba meniť aj olejový filter a palivový filter? a kde sa vlastne ten palivový nachádza? treba na výmenu ísť do servisu?

Dakujem

neviem ci to je take idte ako na benzine ale na benzine sa meni po 30 000 km olej aj vsetky filtre olejovy palivovy vzduchovy a olej davame 5w40 a ked menis olej tak je jasne ze aj filter

EDIT: a prehliadku si mozes spravit aj doma ak najdes vsetky filtre je to tam poschovavane ...:xvulja mam preto radsej auta ktore sa robili do roku 1995 lebo to je ozajsny motor a neie vsetko schovane aby si stim chodil do servisu:xvul

[upravil dne 3.1.2008 maNkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - interval výměny je individuální. 30 000 km je uváděno jako maximální interval, jinak se to zkracuje podle podmínek, ve kterých se jezdí. Pokud jezdíš často ve městě, což znamená prašné prostředí, neustálé akcelerace a zastavování, jízda na krátké vzdálenosti (časté studené starty motoru), měla by se výměna provádět cca po 10 - 15 tisících km. Ten olej zas tak drahý není, aby se to nedalo tomu autu dopřát.

2 - Nalij tam olej, který předepisuje výrobce. Pokud od toho máš servisní knížku, mělo by to být tam (tipnu si Total Quartz 9000), pokud ne, tak tuším, že HDIčka mívají předepsanou viskozitu 5W40, samozřejmě odpovídající výkonnostní kategorie (B3/B4, CF?). Ale tohle ti přesně neřeknu, jelikož diesly moc neznám.

3 - nevím jak palivový, ale olejový určitě. Stojí asi dvě stovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,0 Hdi 110 PS je interval 24 měsíců nebo 20.000km pro normální zátěž. Jelikož má tento motor FAP !!! tak olej Total INEO 5W-30. Vzduchový + palivový 60.000 km. Ten vzduchový doporučuji častěji, nejlíp současně s olejem po 20.000 km. Na našich silnicích se docela práší a po 40.000 km je většinou nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím jak vy,ale já mám 2.1td a olej měním po 15000km a s tím ihned měním i filtr-vzduchový a palivový. olej tam dávám castrol a jsem sním spokojený,tohle je čistě můj názor,a ohledně pilového filtru ten měním jak vždy před zimou. Čest Radim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...