Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jakou máte autosedačku pro mimino??


pavel.happy

Recommended Posts

Zdravím Vás všechny v Novém roce 2008.

Jelikož řeším otázku koupě autosedačky pro potomka (od narození do 1 roku, a určitě i dále), chtěl jsem vědět, jaké máte s různými typy a výrobci zkušenosti Vy, zasloužilí otcové a tátové :roker. Dá se do peugeota 306 domontovat ISOFIX?? Jak brzo z ní potomek vyroste a musí se kupovat větší??

Díky za všechny odpovědi a přeju všem, ať jim autí slouží a najedou ještě mnoho kilometrů :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ISOFIX 306 nemá-jedná se vlastně o úchyty mezi sedákem a opěrkou a sedačka sedačka má zámky takže ji nemusíš kurtovat pásama. My používáme sedačku STM-STORCHENMUHLE, která je myslím od 9 do 36KG. Má vnitřní sedák i s opěrkou a vlastníma pásama ten když dítě doroste ( 18KG) tak ho vyndáš a pak používáš pásy z auta.Je hodně masívní a má zvýšenou boční ochranu. V testu časopisu TEST DNES skončila myslím na druhém místě za ROMER což je asi špička-ta má ISOFIX a stojí cca 10tis. CHICCO je asi nejpoužívanějšií a dobře etablovaná značka na našem trhu, ale jejich výrobky v některých testech dopadnou dost špatně i co se kočárků týče. Stojí cca 5000KČ.Jen upozorňuji, že nejsem prodejce, jen jsem také sháněl informace jako ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za Vaše odpovědi :papa.

to filas1: Od X-landeru budeme kupovat kočárek, bohužel na autosedačku od nich jsem nikde nenašel testy bezpečnosti. Otočná rukojeť má něco do sebe, dítě se nese po ose s rukou.

to trundik: Další je chicco, což je sic značka, ale v testech bohužel neboduje. Škoda těch ISOFIXŮ, nechápu proč je nemontujou do všech aut :roll , každá automobilka se ohání bezpečností a na děti se asi zapomnělo. Bohužel i v Peugeotu, což mrzí 2x.

to standa: Na autosedačku STM-STORCHENMUHLE jsem se díval a líbila se mi, budu o ní uvažovat za rok.

Dneska jsem tomu věnoval odpoledne a půjdu do autosedačky Maxi-cosi Cabriofix. Cenově není předražená a v testech se umístila velmi dobře :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli budete kupovat kočárek X-lander, tak ta sedačka od nich má tu výhodu, že jde nasadit do konstrukce od kočárku. Myslím, že s bezpečností by neměl být problém, sedačka má veškeré homologace.

Ten ISOFIX je docela novinka, proto ho najdeš pouze u novějších vozů, což 306ka bohužel není. Myslím, že nový Peugeoty by ho snad měli mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

My měli půjčené "vajíčko" Maxi-Cosi (starší model) a spokojenost. Novější modely už mají vychytanější kloub rukojeti, takže si jeden furt neotlouká koleno. Dobré bylo, že se k tomu dal dokoupit adaptér na kočárek. Vajíčka z trojkombinací od kočárků podle mých informací v testech moc nebodovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My měli půjčené "vajíčko" Maxi-Cosi (starší model) a spokojenost. Novější modely už mají vychytanější kloub rukojeti, takže si jeden furt neotlouká koleno. Dobré bylo, že se k tomu dal dokoupit adaptér na kočárek. Vajíčka z trojkombinací od kočárků podle mých informací v testech moc nebodovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...