Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je potrebne mat fyzicky auto pri odpise????


vdacny

Recommended Posts

Já, když jsem prodával auto (bylo to ale v rámci okresu), odepisoval jsem ho na kupujícího a nepotřebovali nic. Ani značky, ani auto. Jen napsali nového majitele to TP a já šel na pojišťovnu zrušit pojistku. Kupující si pak nechal provést evidenčku a provedl registraci na sebe.

Pokud by byl z jiného okresu, bylo by to pro mě stejné. On by navíc odevzdal značky a dostal nové.

Jak je to s prodejem do zahraničí, ale nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Ticcino

Já, když jsem prodával auto (bylo to ale v rámci okresu), odepisoval jsem ho na kupujícího a nepotřebovali nic. Ani značky, ani auto. Jen napsali nového majitele to TP a já šel na pojišťovnu zrušit pojistku. Kupující si pak nechal provést evidenčku a provedl registraci na sebe.

Pokud by byl z jiného okresu, bylo by to pro mě stejné. On by navíc odevzdal značky a dostal nové.

Jak je to s prodejem do zahraničí, ale nevím...

tak jsem to měl taky ale s cizinou nevím jak je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si tak z prodejů aut vzpomínám, tak při přehlašování na nového majitele je třeba mít u sebe pouze jeho nacionále, které se zapíší do velkého TP.

Asi i u vás platí, že je potřeba projít evidenční prohlídkou (kontrola barvy, VIN a kódu motoru) před přihlášením a uzavřené pov. ručení.SPZ odevzdáš na DI až při přihlašování v místě tvého bydliště...

EDIT: Tak koukám, že jsem se shodl s Ticcinem i Komisarem (co se ČR týče).

Ale jedno auto jsem prodával týpkovi z Ukrajiny, který tu měl jen povolení k pobytu a na tu adresu to normálně přepsali. Jestli mu to potom na místě uznali a přihlásili to na něj nebo ne, nevim.

[upravil dne 31/12/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem jeden naprosto bezcenný odkaz: http://www.sme.sk/c/1980516/ako-doviezt-auto-z-ceskej-republiky.html

Článek je starší 3 měsíců a proto je služba zpoplatněná! To jsou fakt kojoti...

Tady jsem pak našel další odkaz: http://euroservis.czechtrade.cz/dotaz/prevoz-auta-z-cr-do-francie-1795/ Ale je to dva roky stará věc. Dole píší něco o vývozních značkách, jenže nyní se šenghenem může být všechno jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je v pohode chlapi, v ramci okresu a v ramci jedneho statu je to ok, to mam zistene, to na stopro funguje, mne ide skor o to ako je to z ceska na slovensko.... do inych krajin je to tiez ine, ja by som fakt potreboval iba vediet ci konkretne nema niekto prave takuto skusenost...... ide ma rozjebat z takchto zakonov. alebo neviete nejaku instituciju kde by mi to mohli na stopercent povedat? nejakeho poradcu(v cechach)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No - 31.12. ve 20. 50 Ti tu těžko někdo bude pátrat v zákonech co a jak - většina lidí totiž je mimo PC a bouchá mi pod oknama petardy, protože si myslí, že já a roční synek právě tohle milujeme.

Ne - vážně, chápu, že Tě to tíží, ale doporučuju zkusit se sem podívat zítra večer nebo to téma oživit 2.1.08, to už tu budou i tací, kteří se v pátrání po netu vyznají a dokážou Ti relevantně poradit.

Šťastný a veselý rok 2008

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:mrk jasne, sak ja to chapem,... to len tak keby nahodou niekto.... ja som si spokojne uzival sviatky az ked mi typek dneska zavolal ze sa to neda, a to ma skoro mrdlo o zem... proste od noveho roku u nas netreba coc, tak som sa tesil ze to v pohode prihlasim, ale zas to nemozem odpisat. No je toto mozne.... :o:o:o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vdacny

marcel505: to som vybavil tak ze mam pre neho splnomocnenie, to by mohlo stacit myslim.... mas skusenosti s predajom auta na slovensko?

Bohužel nemám, něco se chystalo, tak jsem to zjišťoval.

Prostě mi řekli, že musí být budoucí majitel při odhlášení v ČR - jestli stačí zplnomocnění nevím.

Možná ti pomůže moje příhoda:

Kupoval jsem auto, mělo venkovský značky, já ho chtěl přihlásit v Praze, jenže majitel si mezitím změnil trv.pobyt do Prahy a když šel auto na mě odhlásit, tak ho na mě prostě neodhlásili a chtěli nás tam oba, vůbec jsem nechápal proč.

Správně totiž on si měl změnit trv.pobyt v TP, dostal by Pražské značky a pak by to na mě mohl odhlásit. Samozřejmě se to pak zvládlo při jednom.

On byl dokonce za vedoucím, ale nešlo to.

Takže kdo ví co v tom je, kdo ví co tam nějaká slečna tomu tvému prodávajícímu řekla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vdacny

marcel505: to som vybavil tak ze mam pre neho splnomocnenie, to by mohlo stacit myslim.... mas skusenosti s predajom auta na slovensko?

A co kdybys mu napsal prohlášení, žes to auto od něj koupil u Vás (třeba pro poruchu, jejíž oprava by se prodražila) - no nic, asi blbost. Kamarád se takhle zbavil staré 405ky - nechal jí na díly v Rumunsku a při odhlášení mu stačilo mít papír s rumunským razítkem - tý hatmatilce stejně nikdo nerozuměl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: vdacny

Taaak....auto pri odpise netreba mat, akurat treba spravit technicku pre odpis do zahranicia. a dostal som prevozne znacky.Neviem aka bola cena, bo secko platil povodny majitel, takze uz to musim len prihlasit u nas, pocul som ze je to "uplna hracka" :)

No když jsem to četl poprvý tak jsem už myslel že myslíš totální vyřazení vozidla z evidence:D tedy pak cestu na vrakoviště.. Odpis- přepis- odhlášení, v každým jazyce trochu asi něco jiného:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...