Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak zformátovat HDD?


Dundee

Recommended Posts

Tak jsem si po delší době vzal dva starý kompíky, seskládal jeden a řekl jsem si, že ho rozběhám.

Jenže jaksi komponenty spolu moc nemluví (tušim, že na hadru jsou XP), tak jsem si řekl, že přes CD 98ček zformátuju hadr a až seženu XPčka, tak všechno nainstaluju od začátku.

Jenže jak se mi dřív dařilo 98kama zformátovat hadr s jakýmakoliv WINama, tak tady se mi nedaří, protože při Scandisku zahlásí chybu (něco v TEMPu) a po odkliknutí "Opravit" se kousne. Taky jsem zkusil možnost nepouštět instalaci a zkusit formát z DOSu, jenže to mi furt hlásí "Chybný příkaz nebo název souboru". Navíc se mi kouše i tady :(

Takže otázka zní: "Jak zformátovat Harddisk nebo co může způsobovat to zamrzání?" Díky za odpovědi;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Tak jsem si po delší době vzal dva starý kompíky, seskládal jeden a řekl jsem si, že ho rozběhám.

Jenže jaksi komponenty spolu moc nemluví (tušim, že na hadru jsou XP), tak jsem si řekl, že přes CD 98ček zformátuju hadr a až seženu XPčka, tak všechno nainstaluju od začátku.

Jenže jak se mi dřív dařilo 98kama zformátovat hadr s jakýmakoliv WINama, tak tady se mi nedaří, protože při Scandisku zahlásí chybu (něco v TEMPu) a po odkliknutí "Opravit" se kousne. Taky jsem zkusil možnost nepouštět instalaci a zkusit formát z DOSu, jenže to mi furt hlásí "Chybný příkaz nebo název souboru". Navíc se mi kouše i tady :(

Takže otázka zní: "Jak zformátovat Harddisk nebo co může způsobovat to zamrzání?" Díky za odpovědi;)

No, já používám pouze 2 způsoby formátování:

1) Speciální spouštěcí disketou přes příkazový řádek, ale pozor !!! neni to obyčejná disketa vytvořená v prostředí Windows - ta formátovat neumí!!!

2) Přímo z instalačního CDčka XPček běhěm instalačního procesu (zeptá se to, kam to má nainstalovat systém a pak jestli chci oddíl naformátovat - pokud už je nějaký vytvořen)...

Vždycky jsem s těmito postupy uspěl, takže mi žádnej HDD vzdorovat nebude :D nebo... :grr:super:roker

[upravil dne 31/12/07 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No funkční systém je právě na tom disku, ale disk byl v druhym kompu, proto se mu asi nechce makat (načítá se, ale potom proběhne restart PC:()... Ve finále ještě nevim, ale asi tam dám jen 98SE:myslim, ten komp bude jen na občasný brouzdání po netu pro jednu strší paní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chceš za každou cenu řešit tím CD s Win98 (nechápu proč, ale lidé jsou různí) tak bude zřejmě nejlepší ten oddíl zrušit - příkaz "fdisk". Takže nastartuj z CD Win98, napiš: "cd win98" a pak "fdisk". Pak už podle instrukcí na obrazovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

No funkční systém je právě na tom disku, ale disk byl v druhym kompu, proto se mu asi nechce makat (načítá se, ale potom proběhne restart PC:()... Ve finále ještě nevim, ale asi tam dám jen 98SE:myslim, ten komp bude jen na občasný brouzdání po netu pro jednu strší paní...

No, jestli dáváš HDD se systémem do úplně jinýho kompu, tak se nedivim, že nechce fungovat, když je zvyklý na jiný komponenty a ovladače, než na kterých se ho snažíš rozdejchat... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

No funkční systém je právě na tom disku, ale disk byl v druhym kompu, proto se mu asi nechce makat (načítá se, ale potom proběhne restart PC:()... Ve finále ještě nevim, ale asi tam dám jen 98SE:myslim, ten komp bude jen na občasný brouzdání po netu pro jednu strší paní...

aha, no ja bych ho pich do jineho, funkcniho pc, tam naformatoval na FAT32 (uplne, ne rychle) a hlavne pustil uplny scandisk, jestli nejsou na disku vadne sektory... Pokud jsou, system je oznaci jako neplatne - to by mohlo byt to zaseknuti, pokud uz disk neni po smrti...

Pak bych ho soupnul do toho stareho PC a jal se instalovat 98SE :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

O.K. zkusím fdisk, díky za tipy;):super

No a když to nepůjde, tak tam potom teda šoupnu ty XPčka, no:roll

Když bude nějakej další problém, ptej se dál, budeme tady napjatě čekat, jak to dopadlo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...