Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej - otazka/prosba o radu


RomanNR

Recommended Posts

Původně zaslal: Placanek

Motor potřebuje ke spalování vzduch,pokut je filtr zahnojenej,tak to táhne odkud může,takže i olej,víc to může žrát paliva,,,to je jedno k druhýmu...

tak k palivu sa radsej nevyjadrujem.....v meste mi to papa tych 15 litrov - ale to som dal za vinu presne tomu studenemu motoru a kratkym vzdialenostiam kt. robim......ale ten filter som daval menit niekedy v lete spolu s olejom......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: RomanNR

Původně zaslal: vendi.stejskal

Jestli máš nějakýho známýho kamaráda automechanika,ať ti zkusí změřit tlaky

to mam.....aj v lete mi menil olej a vsetky filtre + brzdy......

myslim tlaky na ventilech

jasne chnapem.....to som napisal len btw......skocim za nim najskor ako sa bude dat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jestli máš v haji gufera ti diagnostika neřekne, to je prostě mechanická záležitost. Půlku motoru zrovna není potřeba rozebrat, ale to by ti měl říct mechanik co je kvůli tomu třeba. Já jsem to nechával dělat současně s výměnou těsnění pod hlavou, předtím mi žral motor olej podobně jako tobě, po výměně gufer nemusím mezi výměnami vůbec dolévat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

To jestli máš v haji gufera ti diagnostika neřekne, to je prostě mechanická záležitost. Půlku motoru zrovna není potřeba rozebrat, ale to by ti měl říct mechanik co je kvůli tomu třeba. Já jsem to nechával dělat současně s výměnou těsnění pod hlavou, předtím mi žral motor olej podobně jako tobě, po výměně gufer nemusím mezi výměnami vůbec dolévat.

ak mozem poprosit.....co je to gufer?...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Placanek

No já teda nevim,ale gufera na ventilech???Nevim jestli by to vydržely!!!Jsou tam vodítka a to buď litinová a nebo bronzová,ale gufero je guma s pružinou uvnitř...

No vodítka tam jsou taky, ale ještě jsou tam těsnění na dříku ventilu, jinak jsem koukal do katalogu a uvádějí jako materiál fluorkaučuk / viton což mi tedy nic moc neříká :)

Ještě jsem našel:

Fluorkaučuk VITON odolává vyšším účinkům teplot, stejně jako agresivním pohonným hmotám a chemikáliím.

[upravil dne 31/12/2007 Driver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Placanek

No já teda nevim,ale gufera na ventilech???Nevim jestli by to vydržely!!!Jsou tam vodítka a to buď litinová a nebo bronzová,ale gufero je guma s pružinou uvnitř...

Co z tebe padá tady na fóru za hovadiny, to je neuvěřitelné. Gufera na ventilech už se tu probíraly nejmíň stokrát, nechápu jak někdo může napsat něco takového. To samý o těch nebetyčných kravinách o "syntetice" o téma vedle. Nechtěl by ses vyjadřovat radši jen k tomu, o čem máš aspoň vzdálené tušení, a ne k věcem, o kterých nemáš ani zbla ponětí? Chudák ten, kdo to tady pak čte :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se k Driverovi:

máme 306, 1,8, najeto 105 000, r.v. 93. Spotřeba oleje byla najednou až skoro litr na 1000 km, na kouři z výfuku to nebylo poznat.

Provedena výměna gufer na ventilech, byly prý úplně rozdrobené. Cena asi 2500 Kč. Teď nežere olej - nelze pozorovat.

Prý to lze identifikovat měřením tlaků ve válcích (kdyby byly vadné pístní kroužky, tak by nedržely tlaky). Dále to prý lze identifikovat pomocí emisí, jestli motor spaluje olej.

Takže akorát vyber opraváře, kterému auto svěříš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty oleje jsem tu dával odkaz už asi dvěstěkrát - ale dobře, seriál "Mazivářské mýty", je toho třináct dílů, plus pak nějaké pokračování, račte si počíst, než zase někde začnete matlat hovadiny o "syntetikách" :

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare

Co se gufer ventilů týče, na to jsem moc línej to někde hledat, nicméně i zde v "hledání" lze zadat výraz "gufera ventilů" a koukat, co se vysype za témata a kolik jich je.

No a estráda? Mě spíš se*e, když se tu na fóru objevujou furt dokola ty samý pitomosti, v řadě případů přímo škodlivé, takže to moc jako estrádu neberu, kór když už jsem tu totéž vysvětloval už asi milionkrát, a nejen já. Sice se to snažím ignorovat, ale když nějaká snůška blbostí dosáhne příliš velkého rozměru, tak se na to nereagovat prostě nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mrkni na svicky, pokud budou zasvineny od oleje , mas jasno, vymen gufera a vem i tesneni pod hlavou(pokud bude spatny). Kolikrat , kdyz to spaluje olej, de i namodralej kour. Satci kdyz to z kopce nechas jet na 5ku potom podrad na 4 a vytoc to(proste plnej knedlik) , samozrejme musi jet nekdo za tebou, mozna se budes divit co ten za tebou uvidi :mrk

[upravil dne 31.12.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...