Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej - otazka/prosba o radu


RomanNR

Recommended Posts

cafte.......mam taku malu dilemu.....vcera som si kontroloval olej - po vytiahnuti toho "meracu" som zistil ze na nom(meraci) nie je ani kvapocka........hanba na mna, no netusim kedy som ho kontroloval naposledy.....od vymeny som presiel cca 7500 km, vcera som tam dolial asi 0,75 litra a hladina vystupila po spodnu rysku(minimum).......kedze je dnes taky super den, olej kt. mam nemozem zohnat (TOTAL Quartz9000 5W40)......dnes idem na chalupu co je cca 100 km......myslite si ze mozem urobit na minime oleja 100 km tam a 100 spat??......faktom je ze netusim kolko km som urobil takmer bez oleja, ale mam tak trochu strach.....a v predajni autostangl mi povedali ze v ziadno pripade nemam dolievat inym olejom nez mam v aute......dik za kazdy nazor/radu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš olej na spodní rysce, můžeš si s tím jezdit jak chceš. A pokud jej máš pod ryskou a potřebuješ jej dolít, tak to klidně můžeš dolít čímkoliv stejné specifikace. Akorát je pak lepší jej dřív vyměnit, ale říct v žádném případě nedolévat ničím jiným může říct jenom blb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RomanNR

Původně zaslal: vendi.stejskal

Neni to trochu moc?Já mám naší žabku něco přes rok,taky kolem +-7000 najeto a eště sem nemusel dolejvat,je pravda ,že 1.8ky pijou ale tolik?

......ved aj sa cudujem......:myslim

A motorovej prostor máš čistej,jestli nepropouští symering,anebo nekouří ti to trochu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: RomanNR

Původně zaslal: vendi.stejskal

Neni to trochu moc?Já mám naší žabku něco přes rok,taky kolem +-7000 najeto a eště sem nemusel dolejvat,je pravda ,že 1.8ky pijou ale tolik?

......ved aj sa cudujem......:myslim

A motorovej prostor máš čistej,jestli nepropouští symering,anebo nekouří ti to trochu?

....hmm....cisty zial nie je:nevim......ale od oleja to nie je.....sol, prach a podobny sarajt.....netecie nikde - parkujem v garazi a podlahu som kontroloval - ani stopa po oleji....dym je uplne biely - ale neviem ci je to zimou alebo niecim inym.....keby to palilo olej - akej farby by bol dym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RomanNR

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: RomanNR

Původně zaslal: vendi.stejskal

Neni to trochu moc?Já mám naší žabku něco přes rok,taky kolem +-7000 najeto a eště sem nemusel dolejvat,je pravda ,že 1.8ky pijou ale tolik?

......ved aj sa cudujem......:myslim

A motorovej prostor máš čistej,jestli nepropouští symering,anebo nekouří ti to trochu?

....hmm....cisty zial nie je:nevim......ale od oleja to nie je.....sol, prach a podobny sarajt.....netecie nikde - parkujem v garazi a podlahu som kontroloval - ani stopa po oleji....dym je uplne biely - ale neviem ci je to zimou alebo niecim inym.....keby to palilo olej - akej farby by bol dym?

Určitě nešel bílej dým ,ale byl by šedivej ,nemusí ale bejt uplně černej,.No a jak to jede?Má to stejnej tah jao když si to koupil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vendi.stejskal :

taha to stale rovnako dobre.....nepostrehol som ziadne znizenie vykonu......pred mesiacom som vsak bol na emisnej kontrole - povedali ze je vsetko uplne v pohode.....tak by boli prisli nato keby to palilo olej nie?......nemoze mat nieco s tym aj to, ze denne na nom jazdim 3 km do/z roboty?....v podstate ked sa zacne zohrievat motor tak ho uz aj vypinam....cize jazdim za studena......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď ti to ten olej žere a nebo ti někde teče.Ale 1,5 litru na 7500km,no na tim bych se docela pozastavil.Já jezdim s obouma od výměny do výměny a že 309 má už 515 tisíc.Nemáš třeba ve vodě olej?Nebo kaluž pod autem.Taky bys mohl mít zapečený kroužky a nebo prasklej kroužek,může ti to žrát skrze dříky ventilů....Spousta možností,ale spíš se přiklánim k tomu,že ti to někde teče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Placanek

Buď ti to ten olej žere a nebo ti někde teče.Ale 1,5 litru na 7500km,no na tim bych se docela pozastavil.Já jezdim s obouma od výměny do výměny a že 309 má už 515 tisíc.Nemáš třeba ve vodě olej?Nebo kaluž pod autem.Taky bys mohl mít zapečený kroužky a nebo prasklej kroužek,může ti to žrát skrze dříky ventilů....Spousta možností,ale spíš se přiklánim k tomu,že ti to někde teče...

predpokladam ze netecie.....motor zahadzany nie je, a celu noc je auto v garazi.....na podlahe nie je ani skvrnka od oleja......:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Placanek

Buď ti to ten olej žere a nebo ti někde teče.Ale 1,5 litru na 7500km,no na tim bych se docela pozastavil.Já jezdim s obouma od výměny do výměny a že 309 má už 515 tisíc.Nemáš třeba ve vodě olej?Nebo kaluž pod autem.Taky bys mohl mít zapečený kroužky a nebo prasklej kroužek,může ti to žrát skrze dříky ventilů....Spousta možností,ale spíš se přiklánim k tomu,že ti to někde teče...

To sem si taky myslel,ale to by se ztrácel tlak a tim i výkon,proto sem se ptal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...