Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc 406 nejede


4xf

Recommended Posts

Zdravím všechny a ty co mi pomůžou,tak ty obzvlášť :)

Mam problém ze svojí 406 2.0 1997 combi (benzín,plyn) Z ničeno nic,se mi při jízdě začalo ozívat ze předu rachot (syčení a jako když mam prasklej výfuk ) Taky jsem z prvu myslel,že je to tak,ale zjistil jsem,že to on není.Motor pomalu nejede,vytočím ho max 2.500 ot/min a to ať na plyn,nebo benzín.Napadla mě váha vzduchu,ale tu zřejmě moje beruška ještě nemá (nenašel jsem ji) a taky když odpojím vzduchovou hadici,nemá to žádný efekt na tah motoru,ale když k ní přiložím ruku,saje jak stekla.A ten rachot (opravdu jako když praskne výfuk) se právě při zvýšených otáčkách ozívá právě sté hadice.Nechápu to.Auto jsem se nepokoušel roztláčet (že by se přetočil řemen) ani jsem nedělal žádný jiný zasah do motoru.Pomoc te mi-nejede-jsem zoufalej.

A ještě bych měl jeden dotaz:na pravé straně,u podlahy v místech zadních dveří mi kouká nějaký „válec“ jen tak se houpe?Co je to?

Děkuji všem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 4xf

Zdravím všechny a ty co mi pomůžou,tak ty obzvlášť :)

Mam problém ze svojí 406 2.0 1997 combi (benzín,plyn) Z ničeno nic,se mi při jízdě začalo ozívat ze předu rachot (syčení a jako když mam prasklej výfuk ) Taky jsem z prvu myslel,že je to tak,ale zjistil jsem,že to on není.Motor pomalu nejede,vytočím ho max 2.500 ot/min a to ať na plyn,nebo benzín.Napadla mě váha vzduchu,ale tu zřejmě moje beruška ještě nemá (nenašel jsem ji) a taky když odpojím vzduchovou hadici,nemá to žádný efekt na tah motoru,ale když k ní přiložím ruku,saje jak stekla.A ten rachot (opravdu jako když praskne výfuk) se právě při zvýšených otáčkách ozívá právě sté hadice.Nechápu to.Auto jsem se nepokoušel roztláčet (že by se přetočil řemen) ani jsem nedělal žádný jiný zasah do motoru.Pomoc te mi-nejede-jsem zoufalej.

A ještě bych měl jeden dotaz:na pravé straně,u podlahy v místech zadních dveří mi kouká nějaký „válec“ jen tak se houpe?Co je to?

Děkuji všem za pomoc

Ten válec je benzinovej filtr, nechtěl tě někdo vysát, třeba jde k motoru málo paliva a syčí falešnej vzduch ve vstřikovací rampě:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stou diagnostykou-maš pravdu,jenže unas nemají starší druh zástrčky,říkali po novém roce.A stím palivem?Ale to je jen benzínovej filtr?Protože mam stejné příznaky ikdyž to přepnu na plyn.A ta vstřikovací rampa?Co je to?Jak se to dá opravit?Jsem manuálně zručnej,ale berušku mam teprv měsíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 4xf

Stou diagnostykou-maš pravdu,jenže unas nemají starší druh zástrčky,říkali po novém roce.A stím palivem?Ale to je jen benzínovej filtr?Protože mam stejné příznaky ikdyž to přepnu na plyn.A ta vstřikovací rampa?Co je to?Jak se to dá opravit?Jsem manuálně zručnej,ale berušku mam teprv měsíc

No tak pokud je to stejný na plyn tak to v tom nebude, myslel jsem jestli není poškozený palivové vedení a necucá to někde vzduch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OKi.Hned zítra se to pokusím vyřešit.Snad to dopadne dobře,jinak nevím jak budu jezdit do práce 100 km.A děkuji všem za snahu mi pomoc a poradit.A to jsem se těšil,jak si zítra zabuduji vyhřívání do zadních sedaček (v předu už je mam)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S nejvetsi pravdepodobnosti, spatnej tlak paliva, vlivem spatnyho cerpadla.

Dalsi zavada, muze byt: 1. Kdy si naposledy menil svycky. Jestli ses schopnej je aspon vytahnout a podivat se jak vypadaj, lecos tomu napovi.

2.Ty tam myslim mas jeste zapalovaci kabely, zkontrolovat stav. Pokud , uz tam mas zapalovaci rampu, ta se myslim, neda opravit- ale nevim to jiste. Hod sem foto motoru, at se podivam, jestli mas rampu nebo kabely.

3.Necitil jsi smrad nebo tak neco?

4.Vymen palivovi filtr, co tankujes za benzin a hlavne kde.

5.Pokud ti sviti diagnostika motoru, tak se musi HNED na diagnostiku, ne to nechat svitit, je mozny , ze ted uz mas trochu pozde a bude te to stat 3x tolik nez ze zacatku problemu! Nechci te strasit, ale takova je realita.

[upravil dne 31.12.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

To čerpadlo,ja nevím,protože stejné příznaky mam i když to přepnu na plyn

1) svíčky jsou v pořádku.koukal jsem na ně.V motoru jsou asi 2 měsíce.Kontroloval jsem i od trh na svíčkách a nastavil na 0,9 mm.pro jistotu jsem je vzal i dráťákem.Byli mokré,když jsem je tahal ven,takže palivo tam jde.

2) Mam rampu.Je přidělaná na (buď 6,nebo 8 imbusu-ted jsi nejsem jistej) ale nemam vůbec šajn,jak se dá zkontrolovat,jestli je v pořádku

3) Ne,necítil nic.Jen jsem ze začátku slyšel za jízdy,jako by hvízdání.Hvízdáni z pravé strany.Přirovnal bych to spuštění turba při větších otáčkách.Začalo se to ozívat asi při třech tisících.druhý den jsem už při jízdě poznal,že se mi ztratil výkon a začalo se ze předu ozívat,jak kdybych měl díru ve výfuku.Alespoň,to jsem si myslel ze začátku-nebyla tam.

4) ten jsem neměnil-tankuji 95 a různě,podle potřeby a podle toho kde zrovna jsem.Od Teplic až po Mladou Boleslav

5) stou diagnostikou souhlasím.Včéra jsem chtěl jet,nějak se tam dobelhat :) ale už se mi ani nepodařilo nastartovat.Asi na 2 vteřiny chytl,pak už nic.Jen točí a žádná snaha.Jo a palivo v nádrži je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne.neztrácí.taky mě napadlo,jestli neodešlo nějaké těsnění,tím mam menší tlak v motoru...atd :) Koukal jsem i na víčko od oleje (měněný před měsícem ESSOX ) a to víčko je čisté.Na tu rampu se jdu hned podívat a za pár minut budu vědět výsledek.Opravdu si sním nevím rady.mam chut ho vzít na lano,odtáhnout zpět do AAA ať si ho tam nechaj,jenže do teď jsem sním byl spokojený.Prostorný,jezdí super,mam ho v plné palbě-jedině snad tempo mat mi tam chybí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu se juknout na tu rampu.Jak to myslíš s tím rychle hotoví?Máš nějaké osobní zkušenosti?Já osobně byl snima vždy spokojený.A podle zákona,mam pul roku záruku na skryté vady.Mluvil jsem s nima včera,a mam jim auto dovést technikovi,a pak řeknou další postup.No,ale po pravdě,dal jsi mi teď brouka do hlavy :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...