Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P106 - klepání od pravého zadního kola


*jose_106*

Recommended Posts

Tak se mi na 106 začalo ozývat klepání od pravého zadního kola. V pravidelných intervalech auto klepe z pravé zadní strany v rozmezí cca 45-55 km/h a v rychlostech cca 30-80 km/h při velmi mírném natočení volantem doprava. Pak občas při dojíždění a poklesu rychlosti až k nule se ozývá takové šmajdavé pískání, jehož interval jde s rychlostí otáčení kola. Není to moc a auto se jinak chová naprosto normálně. O víkendu, než to začalo dělat, jsem kontroloval rezervu a auto bylo vzadu na heveru. Máte někdo zklušenosti kde hledat? Na špatné vyvážení kola mi to nepřijde, nevidím, že by někde ulítlo závaží. O podběh to podle mě nedře. Napadá mě tedy buď uložení nápravy, nebo počátek odchodu ložiska? Jinak kola už jsou mírně (opravdu mírně) do A, ale na renovaci to snad ještě není a doufám nějaký čas nebude (84tkm). Za tipy předem díky. Asi ještě počkám, jestli se to neusadí vzhledem k tomu, že byl zvednutý ten zadek a možná si to znovu sedne a pak to nějak budu muset řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, tak jsem se v tom pohrabal a pravdu jste měli asi oba. Kolo jsem zkoušel dotahovat včera a nezdálo se mi volné, dnes jsem ale jeden ze tří šroubů o půl otáčky dotáhl, to kolo ale asi opravdu přestalo přiškrtávat, když jsem několikrát zacukal s ručkou :super Takže raději zaklepávám, ale zdá se to ok. Díííky! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...