Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilator kurenia


Tomas14

Recommended Posts

Caute Peugeotaci.Mam 306ku,1.6,r.v.1998 a poprosil by som o radu.Poslednu dobu mi dost casto nejde ventilator kurenia,no po case sa z nicoho nic pusti.Co je horsie,ze dnes sa este nespustil.Poistka je OK a ked ventilator ide tak nevydava ziadne blbe zvuky.Dik za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomas14

Caute Peugeotaci.Mam 306ku,1.6,r.v.1998 a poprosil by som o radu.Poslednu dobu mi dost casto nejde ventilator kurenia,no po case sa z nicoho nic pusti.Co je horsie,ze dnes sa este nespustil.Poistka je OK a ked ventilator ide tak nevydava ziadne blbe zvuky.Dik za kazdu radu

ani na maximum nejde? alebo len sem tam, nejaký kontakt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bud funguje v celom rozsahu potenciometra v pohode,alebo nefunguje vobec.V praxi to znamena ze kdekolvek necham nadstaveny ventilator tak nejde a zrazu sa pocas jazdy rozbehne.Teraz som si, ale spomenul ze asi 2x mi v lete vytrepalo poistku ventilatora a nevedel som preco.Najskor to bude zlym kontaktom a zvacsenym prechodovim odporom.Dik za radu,zajtra idem rozoberat a cistit.Cafko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som to rozobral a zistil nasledovne.Ventilator OK,potenciometer OK,privod do poistkovej skrinky zo spinacky OK,kontakty na poistke OK.Cize chyba sa moze nachadzat niekde na plosaku v poistkovej skrinke,alebo v kabli z poistky do potenciometra.Horsie je, ze v poistkovej skrinke su dva plosaky tesne nad sebou a figu vidno ci je tam studeny spoj.Este som si vsimol jednu vec a neviem ci to tak mate aj vy.Pri zapnutom kluciku ked je potenciometer vo vypnutej polohe sa ventilator toci malinkymi otackami a to aj vtedy ked ovladanie ventilatora nefunguje. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomas14

Tak dnes som to rozobral a zistil nasledovne.Ventilator OK,potenciometer OK,privod do poistkovej skrinky zo spinacky OK,kontakty na poistke OK.Cize chyba sa moze nachadzat niekde na plosaku v poistkovej skrinke,alebo v kabli z poistky do potenciometra.Horsie je, ze v poistkovej skrinke su dva plosaky tesne nad sebou a figu vidno ci je tam studeny spoj.Este som si vsimol jednu vec a neviem ci to tak mate aj vy.Pri zapnutom kluciku ked je potenciometer vo vypnutej polohe sa ventilator toci malinkymi otackami a to aj vtedy ked ovladanie ventilatora nefunguje. :myslim

To že se ventilátor pomalu točí i při vypnutý poloze je asi normální, mě to dělá taky. Jinak já bych to asi viděl na ten plošňák ovládání, já jsem ho měl venku asi třikrát, pokaždý jsem očistil kontakty a stejně to nefungovalo až teď naposledy, ještě jsme měřily odpory, znovu očistily kontakty (smirkem) a trochu napružily kontakty na tom jezdci a najednou to zase funguje normálně. Se samotným ventilátorem jsme nic nedělali.

Jinak příznaky jsem měl stejný jako ty, ventilátor běžel a najednou se zastavil, když jsem zakroutil s knoflíkem ovládání tak se najednou rozeběhnul nebo i sám od sebe. Až nakonec přestalo ovládání fungovat úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.Mne ked nejde ventilator tak otacanie potenciometrom nepomaha.Rozobral som ho,vycistil,vystriekal kontoxom a napruzil kontakty.Tam problem nebude.Mne sa straca stava niekde od plosaku poistiek (privod zo spinacky k poistkam OK) do konektora ovladania ventilatora.Inac ventilator sa mi nikdy sam nezastavi,ale vzdy to urobi tak ze sa nerozbehne po otoceni klucika.Napr.vcera po rozobrati a poskladani nesiel.Az vecer sa rozbehol hned po nastartovani a dnes fuka ako keby nic.A ked som to meral tak bud nejde alebo ked ide tak nenameram ziadny velky odpor.Nechapem to uz vobec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...