Jump to content
Marlin

Fotím,Fotíš, Fotíme

Recommended Posts

No za mě to platí pořád... taky mám dvě baterky a když mám fotící týden, tak pořád mám druhou jako rezervu. Nejvíc žere přenos fotek. Případně prohlížení nebo fíčury ovládání foťáku z mobilu (používám rád při nočním focení), přesto nabíjení baterky jednou za měsíc obvykle vystačí, pokud netočím video. Pokud to chce minimaxa na video, pak je to jedno. A ano, žádnej displej zatím nenahradí hledáček, je to prosté pomalý pomalý pomalý a v noci to hrozně šumí a je v tom prdlajs vidět. Ale fotky z toho určitě budou dobrý, měl jsem tu P1000, vyzkoušel jsem i Z6, věřím, že to spoustě lidí vyhovuje. Já měl pocit, že vlastně nevidím, co fotím. V noci nebo u rychlých dějů. prostě jsem hrnul série, protože hledáček... A prostě mi vadí furt něco nabíjet. Takže nemám bezdrátový sluchátka, protože už mi s*r* furt nabíjet mobil, tak ještě sluchátka... Ne prostě ne. A tak podobně to mám i s elektroauty.

Ale každý má jiné priority, platí to u všeho. Důležitý je být spokojený, pak je vše v pořádku.

Edited by Pacho69

tak v tvem pripade to stale plati😀 Pokud nabijis 1x za mesic.

Me ty dve baterky na nejakych 5-8 foceni asi staci.

Ale popravde vzdycky tu vybitou na nabijecku hodim a nejak mi to netrapi.

Kdyz jsem koncil s EVF a to byl Olympus C-770 tak jsem mel armadu baterek do zasoby a to jsem fotil mnohem mene nez ted.

Ale jak rikam pri prechodu ze zrcadla na bezzrcadlo jsem zasadni rozdil nepocitil.

A popravde si ani neuvedomuju ze by v noci neco sumelo.

Ale ja prioritne fotim na hledacek ale ten je samozrejme take elektronicky

Pomalu mi chodí další blbiny. Zatím to není kompletní. Chybí hlavně rám kolem aparátu, aby to příslušenství neviselo za sáně blesku. Potom v něm bude aparát jen na jeden spodní šroub. Ještě uvažuju o nějakém větším stativu. I když točíme teda hlavně z ruky. Tak možná časem... Jinak zmiňovanou výdrž baterie budu řešit fake baterií a napájení přímo z powerbanky. Ano, něco to dohromady všechno váží, ale těch pár kilo navíc neřeším :D

IMG_20200123_122510.jpg

IMG_20200123_122206.jpg

no ten displej v těch sáňkách bych se bál. On sám o sobě asi těžkej není, ale v tý páce by to mohlo být fatální. Je to ale monstrum 😋. Co je to za manfrotta, že ti unese tohle?

Já tedy když vyrážím, řeším gramy a centimetry. No a s tím pak ceny (lehlé a dobře skladné = drahé).

Rám na příslušenství už je na cestě. Stativ není na tohle "monstrum". To by nemělo stabilitu. Je to malej prcek do baťohu.

Ono to není těžký, je to všechno hliník a nějaký slitiny...

6588230-1836958402.jpg

Edited by minimaxa

V 24. 1. 2020 at 13:46, minimaxa napsal:

Rám na příslušenství už je na cestě. Stativ není na tohle "monstrum". To by nemělo stabilitu. Je to malej prcek do baťohu.

Ono to není těžký, je to všechno hliník a nějaký slitiny...

No tak běžný manfrott tak kilo a půl, lepší tak 3 kila, foťák (pokud to není opravdu jen kupa plastu) s delším sklem a víc už nic, předpokládám že s tím lehce překročíš 3 kila. To už chce slušnej stativ.

Takže to není uchycený v sáňkách?