Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kola na 306ku


Onďas

Recommended Posts

Zdravim všechny Peugeot fandy!!:papa

Pořídil jsem si nedávno 306ku a sháním na léto nějaký hezký liťáky. Dostal jsem skvělou nabídku: nádherný sedmipaprsky 7Jx16 ET17, i s pneu 215 na 40, to vše za super cenu. Mám ale snižovanej podvozek a tak si nejsem jistý jestli se mi tam vlezou - jak na výšku tak na šířku :myslim. Můžete mi prosím někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem...

Upřesnit snížení bohužel nemůžu, koupil jsem ho už tak jak je a žádnej papír od toho nemám:grr

Asi teda zůstanu u původního plánu 15"/195/50.... No prostě klasika a žádný experimenty

I když mě teda přesvědčovali že se na mýho pažouta zaručeně vlezou i 205ky. Mno říkal to borec co mi je chtěl prodat takže to neberu nějak objektivně:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domikra

ještě tady chybí martymu ET-??,jinak je to dobrý vědět pokud to má někdo odskoušené než něco zkoušet naslepo:super

u 7,5x16 bylo ET 18,ale musel jsem dát na zadek podložky 15mm (ale stačily by tak 5mm)vepředu jsem měl 8mm

u 7x17 bylo ET 38,vepředu jsem měl podložky 25mm a vzadu 40mm,ale to byl extrém,stačily by menší.

jde to i spočítat podle šířky kola a ET a porovnat to třeba s origo ráfkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, Marty má vytažený lemy. Já mám kola 7,5x16 +205/45-R16 ET 13. V předu v pohodě a vzadu je to jen tak tak.

Já lemy netahal, ale jen jsem vyrobil dozadu dorazy.

Pokud máš ráfek 7" tak si myslím, že to nebude nějakej problém to tam dostat. Ale pneu 215 bude už horší. Doporučoval bych 195/45 nebo 205/45

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

Přesně tak, Marty má vytažený lemy. Já mám kola 7,5x16 +205/45-R16 ET 13. V předu v pohodě a vzadu je to jen tak tak.

Já lemy netahal, ale jen jsem vyrobil dozadu dorazy.

Pokud máš ráfek 7" tak si myslím, že to nebude nějakej problém to tam dostat. Ale pneu 215 bude už horší. Doporučoval bych 195/45 nebo 205/45

jo 7" ráfky tam dá v poho,ty mám taky ale ty 215 pneu bez vytažení lemů těžko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

Přesně tak, Marty má vytažený lemy. Já mám kola 7,5x16 +205/45-R16 ET 13. V předu v pohodě a vzadu je to jen tak tak.

Já lemy netahal, ale jen jsem vyrobil dozadu dorazy.

Pokud máš ráfek 7" tak si myslím, že to nebude nějakej problém to tam dostat. Ale pneu 215 bude už horší. Doporučoval bych 195/45 nebo 205/45

Sorry,vytažený lemy mám to se omlouvám už to beru jako samozřejmost.Ale pomůžou dost když dáš dozadu tuhostně nastavitelný tlumiče,nejlepší KONI,neni to ani drahý myslim,že oba vyjdou kolem 4K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Onďas

Jen tak mimochodem.. Na kolik by mě vyšel komplet novej stavitelnej/pevnej KONI podvozek? :mrk (Pružiny, tlumiče, dorazy, no prostě všechno). Vim že zrovna málo to nebude ale jen tak pro přehled.:super

Přímo Koni seženeš na www.autodoplnky.cz ,já můžu sehnat jiný třeba stavitelnej Supersport za cca.13500,ale jsou i jiný tak od 8500 za stavitelnej.

post-0-14109597521524_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NJN... moje 1.6 by byla ráda kdyby se na 17" vůbec rozjela :mad: Nějaký fešný 15ky(max 16ky) mi prozatim budou stačit. Je to moje první auto tak nepotřebuju hned luxus tuning. :roker

Mimochodem, kdybyste někdo věděli o nějakejch slušnejch kolech kolem 8tis i s pneu, dejte mi vědět!!!

Díky:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

Přesně tak, Marty má vytažený lemy. Já mám kola 7,5x16 +205/45-R16 ET 13. V předu v pohodě a vzadu je to jen tak tak.

Já lemy netahal, ale jen jsem vyrobil dozadu dorazy.

Pokud máš ráfek 7" tak si myslím, že to nebude nějakej problém to tam dostat. Ale pneu 215 bude už horší. Doporučoval bych 195/45 nebo 205/45

Můžeš prosím hodit nějakou fotku svých kol na autě? Zvažuji taky 16, ale nechci ať to někde drhne:).

Není ET13 málo? Četl jsem tady na foru, že doporučujou ET15.

Jak si vyrobil dorazy?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dzavel

Původně zaslal: Kvasky

Přesně tak, Marty má vytažený lemy. Já mám kola 7,5x16 +205/45-R16 ET 13. V předu v pohodě a vzadu je to jen tak tak.

Já lemy netahal, ale jen jsem vyrobil dozadu dorazy.

Pokud máš ráfek 7" tak si myslím, že to nebude nějakej problém to tam dostat. Ale pneu 215 bude už horší. Doporučoval bych 195/45 nebo 205/45

Můžeš prosím hodit nějakou fotku svých kol na autě? Zvažuji taky 16, ale nechci ať to někde drhne:).

Není ET13 málo? Četl jsem tady na foru, že doporučujou ET15.

Jak si vyrobil dorazy?

Dík

Málo to není. Klidně může bejt ET i míň. Měl jsem na zadku 2mm podložky, takže ET11. Jinak doraz není nic složitýho. Stačí šikovnmej soustružník a je to. Já si vytočil ze silonu válec vysokej asi 40mm (přesně nevím, ale klíďo oměřím) a do něj vyvrtal díru. A přidělal jsem to mezi tu misku co je zadní dorazová guma a kastli. Tím jsem jen zvýšil doraz. Rozumíme si? Pokud ne, nafotím.

post-0-14109597538702_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...