Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řidič v Alpách spoléhal na navigaci a skončil na sáňkařské dráze


Guest servisman

Recommended Posts

Guest servisman

27. prosince 2007 21:21

Se zlou se potázal německý řidič, který se v rakouských Alpách slepě spolehl na radu navigačního systému. Ačkoli udal do navigace cíl své cesty správně, systém jej navedl na zledovatělou sáňkařskou dráhu, na níž s autem uvízl a spadl z pětimetrového kamenitého srázu.

Zachráncem v nouzi se stal až myslivec, který řidiče vyprostil z auta a přivolal pomoc.

Sedmadvacetiletý Němec chtěl navštívit svého přítele v Neustiftu ve Stubaiském údolí v Tyrolsku. Pustil se zkratkou po vedlejších cestách v přesvědčení, že navigační systém ho nenechá zabloudit ani v noci.

Ve středu kolem 23:30 SEČ jej navigační přístroj navedl na úzkou, sněhem a částečně ledem pokrytou cestu. Než řidič pochopil, že nejde o žádnou cestu pro auta,

ale sáňkařskou dráhu na Milderaunalm, bylo už pozdě.

Snaha dostat se po dráze zpátečkou zase nahoru neuspěla, auto dostalo smyk a zřítilo se pět metrů po svahu dolů. Nejhoršímu zabránil strom rostoucí ve

svahu, protože auto se o něj zachytilo. Jinak by mohlo padat po kamenitém srázu ještě hlouběji.

To bylo řidičovo štěstí, protože díky tomu zůstal

sice i s autem uvězněn, ale nezraněn. Vozu opírajícího se o strom na příkrém svahu si všiml náhodný myslivec, který zajistil pomoc.

http://auto.idnes.cz/ridic-v-alpach-spolehal-na-navigaci-a-skoncil-na-sankarske-draze-pv3-/automoto.asp?c=A071227_212130_architektura_fdv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigace je dobrá i v tom, že řidiče neustále nutí k používání mozku

Příklady:

1) Chci - li podle navigace jet od Hradčanský dojet ke mě do Čechovy ulice, nutí mě navigace odbočit vlevo na jedné z pražských nejsložitějších křižovatek, kde vlevo najde odvahu odbočit Helča nebo sebevrah (Helča právě z důvodu, že jí to řekl ten pán z krabičky).

2) Když jsem si zadal NEJKRATŠÍ cestu z Plzně do Humpolce, dostal sem se někde poblíž Rožmitálu na lesní nezpevněnou cestu - protože jsem jel s Ducatem plným knih, radši jsem se potupně otočil, jinak bych možná následoval toho Němce z prvního příspěvku.

3) Už před 2 roky navigace Tom Tom počítala se Schengenem, protože mě z Varnsdorfu do Liberce chtěla hnát přes Německo

Že chybu lze udělat nejen užívání navigace zjistil cca pžed 8 roky jeden Němec ve Strážném u Vrchlabí, když dorazil do hospody a začal se ptát číšníka, kde leží hotel ???, načež číšník nechápal a následně na voucheru zjistil, že hotel je ve Strážným u Vimperka - Němec byl v tu chvíli lehce za vola a cca 300 km od teplé postýlky v objednaném hotýlku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

3) Už před 2 roky navigace Tom Tom počítala se Schengenem, protože mě z Varnsdorfu do Liberce chtěla hnát přes Německo

jo navigace nezná hranic:D

ale místní domorodci touto cestou jezdí nejraději, je to prý nejlepší a nejrychlejší cesta, shodou okolností mě jí doporučoval jeden místní před dvěma týdny:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigaci je potřeba ověřit v terénu, který člověk zná jako své boty.

Tam Vás nedostane.

V praze je mi jedno , jestli pojedu o kilometr dál, nebo o dva , naposledy, když jsem jel na sraz na Křivoklátsko, jsem viděl jeden z těch tunelů celkem 5x (jedním směrem jsem jel nakonec přece zase zpět a správně). To byla poslední kapka. Pajcl jsem si TOM TOM do mobilu a kombinuji to s mapou, s hlavou a s dopravníma značkama.

Navigace je někdy k zasmání, ale obecně to pomáhá!

Helči teď sekám pochvalu, že chce vůbec v Praze sednout do auta !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Navigace je dobrá i v tom, že řidiče neustále nutí k používání mozku

Příklady:

1) Chci - li podle navigace jet od Hradčanský dojet ke mě do Čechovy ulice, nutí mě navigace odbočit vlevo na jedné z pražských nejsložitějších křižovatek, kde vlevo najde odvahu odbočit Helča nebo sebevrah (Helča právě z důvodu, že jí to řekl ten pán z krabičky).

2) Když jsem si zadal NEJKRATŠÍ cestu z Plzně do Humpolce, dostal sem se někde poblíž Rožmitálu na lesní nezpevněnou cestu - protože jsem jel s Ducatem plným knih, radši jsem se potupně otočil, jinak bych možná následoval toho Němce z prvního příspěvku.

3) Už před 2 roky navigace Tom Tom počítala se Schengenem, protože mě z Varnsdorfu do Liberce chtěla hnát přes Německo

Že chybu lze udělat nejen užívání navigace zjistil cca pžed 8 roky jeden Němec ve Strážném u Vrchlabí, když dorazil do hospody a začal se ptát číšníka, kde leží hotel ???, načež číšník nechápal a následně na voucheru zjistil, že hotel je ve Strážným u Vimperka - Němec byl v tu chvíli lehce za vola a cca 300 km od teplé postýlky v objednaném hotýlku.

Varnsdorf-Liberec je opravdu nejlepší a nejkratší přes Německo, lepší silnice, bezpečnější cesta. Jen v Žitavě se nesmí na kruhovém objezdu, který je udělaný krz celé město, odbočit špatně, ale značení je na 1:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

a pak svěř svůj život dvoum tužkovým baterkám !

Bez hlavy to nejde ani s navigací. :)

Ale připomnělo mi to ten vtip:

Jde blondýnka k zubaři a poslouchá walkmana.

"Slečno, sundejte si ty sluchátka," upozorňuje ji doktor.

"Ale já nemůžu!" brání se dívka.

"To je mi jedno."

"Ale já opravdu nemůžu!"

Oba se chvíli dohadují. Dentista se nakonec tak naštve, že jí sluchátka strhne z hlavy a mrskne s nimi o zem.

Blondýna se rozbrečí a za pět minut je po ní.

Zubaři se to nezdá, a tak si nasadí walkmana a poslouchá: "Nadechnout, vydechnout, nadechnout, vydechnout..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Jetli měl garmina, tak docela chápu :D

TomTom to dělá taky - v Polici nad Metují mě vedl zezadu k náměstí přes zákaz vjezdu a průchod pro pěší (mají tam pod domem podloubí) a ani se nezastyděl. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Jetli měl garmina, tak docela chápu :D

no tfuj, jak se to vůbec opovažuješ vyslovit? :D

já měl garmina , hned po dvou týdnech když mě navedl na JZD cestu s půlmetrovejma dírama a ostrejma kamenama který by se nevešli do hrsti tak dostal "facku" pravou růžičkovskou a šel z domu... teda z auta...:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a cemu se divite? kdyz ten soft, podklady a mapy delaji taky jenom lidi, nehlede na to ze se znaceni s postupem casu meni. taky me trosku dostalo, kdyz me u milovic navigace navedla na sotolinu a pak zemedelskou polni cestu, a tvrdila o tom ze je to II. trida :) ale dojel jsem... taky me v jedne visce ve francii dovedla az k rece, silnice pokracovala hned za ni, ale most uz tam jaksi nebyl no...

ale celkove si nestezuji, zejmena v prazskych sidlistich kdyz hledam nejakou ulici je to neocenitelne :) a aspon to pripomina kde jsou radary... a od te doby taky nebloudim v ruznych mestech po francii a nemecku jako driv, protoze si proste najdu kam jedu. mozna s navigaci najedu o nejaky ten km vic nez mistni, ale rozhodne o spoustu km min nez predtim.

spolujezdec a mapa je sice dobra rada, ale jaksi nefunguje vzdycky... a divat se na znaceni, hmmm... znaceni na A3 z mnichova ukazovalo nekolik let cestu na prahu pres sjezd, ktery jeste nebyl postaveny... nebo ve francii kruhovy objezd a znaceni na vyjezdech D3, C3, C3, a ted kudy kdyz v mape je jen 3?

co se tyka toho kudy vas vede navigace, ono to chce si spravne nastavit preference v nastaveni toho softu. a vzit v uvahu, ze to zatim jeste nevi ze na silnici z A do Z nema jet po useku D-F, bo tam jsou permanentne zacpy, a je lepsi to objet po D-E-F, protoze sice je to o 2 km delsi a horsi silnice, ale usetri se pul hodiny...

holt to chce stale pouzivat takovy ten vyrustek na krku, co se na nem nosi cepice, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu! S navigací jsem parkrád jel a je to špica věc.špatně odbočíš a okamžitě najde náhradní trasu.Podle mapy jsem dojel ale ty nervi,zlobení a nadávky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...