Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

14speedline+185/60R14 dost nafest...?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj hodně lidi tu ma na 205kách 14ky kola, nevim co za gumy, ale zdá se mi nebo jeslti je to normoš, mezi gumou a vnitřní částí blatníku sou tak 2-3mm místa, takže bych řek že v zatáčkach kdyz se projede rychlejc se to musí dotýkat, taky to v tech místech je bez bordelu a nekde i vyleštěná barva.. jinak kdekoliv jinde je naschlý bláto atd.. je to v pohodě... ? nemam tušení kolik je eště normální vůle mezi gumou a blatníkem tak se ptám... :myslim:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kamart

mám stejný rozměr a pokud v zadu nesedí 2 lidi tak nedře nic at jedu jak jedu...záleží i asi hodně na stavu nápravy...

takhlec sem to s těma gumama koupil náprava je v tuhle chvíli rovná ani do A ani do V, nemam tušení co to dělá v zatáčce ale kdyz vidim jak se projizdej zatacky a tahne to ke strane hlavne v krizovatkach i pomalu tak si myslimze to asi bude nafest no uvidi se, zadny zvuky to nevydává tak je to snad ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy 175/60/14 jsou akorát a zaručeně nikde drbat nebudou. Měl jsem 195/50/15 a cejtil jsem je vzadu v každý zatáčce, ale auto s tím sedělo jak přikovaný:super kam jsi to poslal, tam to jelo. Ale s tím rozměrem 175/60/14 jsem nadmíru spokojenej, neškrtá to a sedí to festovně:) Taky dost záleží na kvalitě pneu. Koupil jsem nové Continental PremiumContact 2 a nemusím se bát ani na mokru, seděj bezvadně.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Gumy 175/60/14 jsou akorát a zaručeně nikde drbat nebudou. Měl jsem 195/50/15 a cejtil jsem je vzadu v každý zatáčce, ale auto s tím sedělo jak přikovaný:super kam jsi to poslal, tam to jelo. Ale s tím rozměrem 175/60/14 jsem nadmíru spokojenej, neškrtá to a sedí to festovně:) Taky dost záleží na kvalitě pneu. Koupil jsem nové Continental PremiumContact 2 a nemusím se bát ani na mokru, seděj bezvadně.:super

tak ja mam o malinko širší 185... barum polaris 2.... uvidíme, budu kupovat nový tyhle sou sjetý jak prase

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: jarajarda

Gumy 175/60/14 jsou akorát a zaručeně nikde drbat nebudou. Měl jsem 195/50/15 a cejtil jsem je vzadu v každý zatáčce, ale auto s tím sedělo jak přikovaný:super kam jsi to poslal, tam to jelo. Ale s tím rozměrem 175/60/14 jsem nadmíru spokojenej, neškrtá to a sedí to festovně:) Taky dost záleží na kvalitě pneu. Koupil jsem nové Continental PremiumContact 2 a nemusím se bát ani na mokru, seděj bezvadně.:super

tak ja mam o malinko širší 185... barum polaris 2.... uvidíme, budu kupovat nový tyhle sou sjetý jak prase

Polaris je ale na zimu a to si myslím že je na 205 akorát rozměr 165, no mooožná 175, ale i tak je to hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se tam kola vlezou nebo ne není přece otázka jenom šířky pneu, ale hlavně ET disku. Takže pokud jezdí někdo na 185, tak ještě není zaručený že se tam na mejch discích vejdou taky.

Ale mezeru 2mm bych tam rozhodně nenechával, vletí tam ostrej kamínek, rozšmikne pneu a průser je na světě. A pokud bych měl v podběhu vydřený fleky od pneu na kastli, tak bych hned začal shánět jiný kola.

Toť můj nároz:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

O které mezeře se bavíte?

o mezere mezi gumou a vnitřkem blatníku ze strany kola ne ze strany vzorku gumy... ale tak na tehlech rozmerech a tehlech speedlinech z gtička 205ky se musí dát snad normoš jezdit no uvidí se, budu kupovat nový gumy ale tyhle rozměry jiný disky nemam, posílám ted zadost do peugeotu na schválení podle rady kolegy kerý mu to prošlo takže jiná velikost disků škoda peněz to rači nový gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: renm

O které mezeře se bavíte?

o mezere mezi gumou a vnitřkem blatníku ze strany kola ne ze strany vzorku gumy... ale tak na tehlech rozmerech a tehlech speedlinech z gtička 205ky se musí dát snad normoš jezdit no uvidí se, budu kupovat nový gumy ale tyhle rozměry jiný disky nemam, posílám ted zadost do peugeotu na schválení podle rady kolegy kerý mu to prošlo takže jiná velikost disků škoda peněz to rači nový gumy

Když dáš 175/60, nic se nestane, je to opravdu super rozměr, guma není ani vysoká ani nízká, můžeš dát i 175/65. Ale nežeň se zbytečně do 185, kór když si budeš kupovat nový gumy(!) protože jak píše kamart, jemu to škrtá když to naloží, ale 175 můžeš naložit jak chceš a drbat nebude. A myslím že 175/65 bude i o něco levnější než 185. A když říkáš že jsi klidný řidič, nepotřebuješ 185 a bohatě stačí 175. Bejt Tebou, opravdu to zvážím pečlivě, nový gumy budeš pak těžko měnit.

A když budeš kupovat nový pneu, podívej se i na testy co která guma dělá na mokru a podle toho taky hodně vybírej, protože pokud s nima budeš jezdit i v zimě (někde jsi to tu psal), nekupoval bych žádný jebky. Na gumě se nevyplatí šetřit, co ušetříš pak třeba nedobrzdíš a věř mi, že rozdíly jsou propastný! Já si takhle málem rozbil auto, když jsem dobržďoval na křižovatce a gumy pěkný srágory se na vlhku jen vezly.. Pak sem sedl k počítači a hledal testy pneumatik a rozhodl se pro continental, protože vycházel nejlíp ze všech, myslím po nějakých od Pirelli. A rozdíl se nedá porovnávat! :super:super:super:super P.S.mimochodem jel jsem s nima i na sněhu a seděly na silnici na sněhu i tak výborně, ačkoli v kopci by pochopitelně nezabíraly kvůli vzorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: renm

O které mezeře se bavíte?

o mezere mezi gumou a vnitřkem blatníku ze strany kola ne ze strany vzorku gumy... ale tak na tehlech rozmerech a tehlech speedlinech z gtička 205ky se musí dát snad normoš jezdit no uvidí se, budu kupovat nový gumy ale tyhle rozměry jiný disky nemam, posílám ted zadost do peugeotu na schválení podle rady kolegy kerý mu to prošlo takže jiná velikost disků škoda peněz to rači nový gumy

Když dáš 175/60, nic se nestane, je to opravdu super rozměr, guma není ani vysoká ani nízká, můžeš dát i 175/65. Ale nežeň se zbytečně do 185, kór když si budeš kupovat nový gumy(!) protože jak píše kamart, jemu to škrtá když to naloží, ale 175 můžeš naložit jak chceš a drbat nebude. A myslím že 175/65 bude i o něco levnější než 185. A když říkáš že jsi klidný řidič, nepotřebuješ 185 a bohatě stačí 175. Bejt Tebou, opravdu to zvážím pečlivě, nový gumy budeš pak těžko měnit.

A když budeš kupovat nový pneu, podívej se i na testy co která guma dělá na mokru a podle toho taky hodně vybírej, protože pokud s nima budeš jezdit i v zimě (někde jsi to tu psal), nekupoval bych žádný jebky. Na gumě se nevyplatí šetřit, co ušetříš pak třeba nedobrzdíš a věř mi, že rozdíly jsou propastný! Já si takhle málem rozbil auto, když jsem dobržďoval na křižovatce a gumy pěkný srágory se na vlhku jen vezly.. Pak sem sedl k počítači a hledal testy pneumatik a rozhodl se pro continental, protože vycházel nejlíp ze všech, myslím po nějakých od Pirelli. A rozdíl se nedá porovnávat! :super:super:super:super P.S.mimochodem jel jsem s nima i na sněhu a seděly na silnici na sněhu i tak výborně, ačkoli v kopci by pochopitelně nezabíraly kvůli vzorku.

takže na ty disky to pasovat bude ikdyz to bude "užší" ? tam de ale o to co mi schválej v peugeotu :( co sem slyšel a čet tak pojistovaci po tom jedou hned opisujou gumy :(( tak to rozhodne asi nejvíc ale pravda proč rovnou 185

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych že ani moc ne. U nehody pojišťovák není, pouze účastníci a policie. Když budeš mít na fotkách z nehody brutální rozměry kol, já nevím, třeba jako Hugo Boss 18", tak se po tom možná půjde, ale takhle to nikdy nikdo nepozná a nebude řešit. (a pochybuju že 18 na GTI schválíš...:D) Navíc na 205 byl schválený rozměr pneu 175/65/14 a dávalo se to i na 1.1 a k TD. Na to psaní do Peugeotu bych se bejt Tebou vykašlal, nikdy mi nikdo nešel po gumách, i když jsem měl na autě 195/50/15 a 14" už kór nikdo řešit nebude. Je to ztráta peněz a času. A užší gumy na to jdou, jdou na to i 165, i když to už by bylo možná málo, ale taky by šlo. A využij zimní výprodeje letních pneu, taky jsem to tak vyřešil a na jedný gumě jsem ušetřil 1400,-, původní cena 3000,- za kus.

[upravil dne 29/12/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...