Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupe 407 ( benzin-nafta ) poradte


kesu_82

Recommended Posts

taky nemam rad kombiky , nevim co s nima lidi maj .... " je tam spoustu mista lidi!!!! ty tam snad budes vozit lednicku a pracku atd? sedan je nejlepsi je to limuzina proste luxusni auto , verze kombi neslusi ani jednomu autu nema to ten hezkej design , a souhlasim tady s kolegou kdo chce vozit v aute pulku baraku at si koupi dodavku a ne luxusni sportak ve verzi kombi , to pak uz prece neni luxusni sportak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já bych teda do 1,6 u takhle těžkýho auta nešel ani kdyby mě prosili - minimálně bych šel do 2,0 - ještě lépe 2,2 HDI: Co se týče kombi versus sedan - jednoznačně kombík (ale nezlobte se na mě, 407 SW je pouze pokusem o kombík, poslední opravdový kombajn od Pažouta byla 406ka!!!!)

Jinak 407 je podle mě pouze autem k honění image a pozvednutí si svého ega - kdo myslí prakticky, tak si podle mě tento typ nemůže koupit.

P.S.

Je mi to jako předsedovi klubu líto, ale to je tak maximum, co jsem schopnej pro 407ou dělat.

ja teda nechcu virit diskusi, ale v podstate ma motor stejnych parametry jako ty medvede a nemyslim si ze by ti tech 80kW nestacilo na beznou i rychlejsi jizdu. Stejne pripad v 605 - 2.1TD 80kW stejny kroutici moment (240-250nM) a taky to s tim jezdi docela krasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Makkii

taky nemam rad kombiky , nevim co s nima lidi maj .... " je tam spoustu mista lidi!!!! ty tam snad budes vozit lednicku a pracku atd? sedan je nejlepsi je to limuzina proste luxusni auto , verze kombi neslusi ani jednomu autu nema to ten hezkej design , a souhlasim tady s kolegou kdo chce vozit v aute pulku baraku at si koupi dodavku a ne luxusni sportak ve verzi kombi , to pak uz prece neni luxusni sportak

Alespon dle meho je zrovna 407 mnohem povedenejsi jako kombi nez sedan. Ale je to vec nazoru, uznavam. Kazdopadne tvuj nazor na vyuzitelnost kombi je trosku prezity. Nevim kde beres slova luxusni auto - mam v aute vsecky ty luxusni vymozenosti a to ze mam kufr jako krava nemuzu brat jinak nez jako plus. Kombi je jednoznacne mnohem lepsi v pomeru uzitne hodnoty pricemz u novych aut jednoznacne designersky nezaostava (neni to jako doba 405 combi atp, coz byla proste krabice, uz 406 to nebyl takovy rozdil, ale sedan tam byl precejenom hezci, a 407 je uz to skoro naopak). Na takove SWcko je proste radost pohledet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já bych teda do 1,6 u takhle těžkýho auta nešel ani kdyby mě prosili - minimálně bych šel do 2,0 - ještě lépe 2,2 HDI: Co se týče kombi versus sedan - jednoznačně kombík (ale nezlobte se na mě, 407 SW je pouze pokusem o kombík, poslední opravdový kombajn od Pažouta byla 406ka!!!!)

Jinak 407 je podle mě pouze autem k honění image a pozvednutí si svého ega - kdo myslí prakticky, tak si podle mě tento typ nemůže koupit.

P.S.

Je mi to jako předsedovi klubu líto, ale to je tak maximum, co jsem schopnej pro 407ou dělat.

Přesně to samý se řešilo v paralelním vláknu. Ta 1,6 HDi bohatě stačí. V 307 SW je to ideální motor pro běžný (i svižnější) ježdění (včetně po střechu naloženýho auta), což je auto stejně těžký a vyšší, než 407 sedan. Jen ten šestej stupeň bych taky ocenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se tu dnes poprvé zaregistroval (doposud jsem jenom četl a sledoval). Jsem, zdůrazňuji zatím, spokojeným majitele 407 1,6 HDI sedan a chci připojit pár mých poznatků

- najeto 26 600 km především při cestách z NL do ČR a zpět bez problémů a to i maličkostí co se auta týče

- zlobí jenom trochu přehravač CD a Mp3 a to i originálů (budu řešit reklamací až bude čas)

- ta šestka tu opravdu hoooodně chybí. Zejména při cestách po německu, kde se dá jet svižněji tak je motor při rychlostech nad 130 km/h hlučnější. Myslím si však, že pokud člověk bude jezdit z velké části po ČR s tím, že hodlá dodržovat předpisy tak 1,6 HDI bohatě stačí. Jezdím docela dost naložen a není problém s výkonem (leností) nebo s akcelerací.

- osobní názor: 407 SW je z určitých úhlů pohledu rozčapená kačena a sedan je povedenější. U 307 se to jeví mě osobně naopak.

- před 407 jsem byl vlastníkem ojeté 405 v naftě a 406 2.0 TD a nemohl jsem si stěžovat.

Přeji hooodně bezpečných a bezporuchových km

mfolvi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest rhorcicka

Ahoj, vím že to sem nepatří, ale měl bych zajímavou nabídku. Černá r.v 2005 najeto 97tis. Koupeno v ČR, vše doložím, velká výbava. Podrobnosti mailem nebo tel. Foto a popis pošlu. Pokud se mi to podaří, zkusím dát foto sem. Jinak střídám cca 1-2roky auto. Tohle je můj první frantík. Co můžu dodat? Jsem příjemně překvapen jízdními vlastnostmi a myslím, že v benzinu je to přijatelný obsah. Menší bych tam nedoporučoval. V dieselu nemohu posoudit, ale 1.6 na tak těžký auto bude celkem málo(určitě ale bude příjemná spotřeba). Objem ničím nenahradíš a za tím si pevně stojím. Určitě si před koupí nějaké projeď a hlavně porovnej(např 1.6 HDI s 2.0 HDI) Přeji mnoho šťastných kilometrů.

[upravil dne 16.2.2008 rhorcicka]

[upravil dne 16.2.2008 rhorcicka]

post-0-14109599018573_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rhorcicka

Ahoj, vím že to sem nepatří, ale měl bych zajímavou nabídku. Černá r.v 2005 najeto 97tis. Koupeno v ČR, vše doložím, velká výbava. Podrobnosti mailem nebo tel. Foto a popis pošlu. Pokud se mi to podaří, zkusím dát foto sem. Jinak střídám cca 1-2roky auto. Tohle je můj první frantík. Co můžu dodat? Jsem příjemně překvapen jízdními vlastnostmi a myslím, že v benzinu je to přijatelný obsah. Menší bych tam nedoporučoval. V dieselu nemohu posoudit, ale 1.6 na tak těžký auto bude celkem málo(určitě ale bude příjemná spotřeba). Objem ničím nenahradíš a za tím si pevně stojím. Určitě si před koupí nějaké projeď a hlavně porovnej(např 1.6 HDI s 2.0 HDI) Přeji mnoho šťastných kilometrů.

[upravil dne 16.2.2008 rhorcicka]

[upravil dne 16.2.2008 rhorcicka]

a co takle výměna za 406? druhá zkušenost s frantíkem by nabyla k zahození...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...