Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Při sešlápnutí brzdového pedálu nejdou brzdy.


Blackwolf

Recommended Posts

Zdravím, mám další dotaz pls? Když mi stojí auto do rána venku a je fakt pod nulou tak mi nejdou brzdy po nastartování. A podotýkám, že nemám zatáhlou ruční brzdu!!! Musím tak desetkrát sešlapnout brzdový pedál, trošku silou a potom to jde. Ale měli jste vidět ten výraz, když jsem se rozjel a za chvilku jsem zjistil, že mi nebrzdí auto. Ještě, že tam je ručka. Neví někdo čím to je???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, nemám sjetý desky. Byl jsem v servisu před 2 měsíci a řekli mi, že mám v předu přes 30% a v zadu přes 50%. Tak nevím čím to je?? Ale to, že brzdový pedál je úplně tvrdej, tak to se stává jen když je pod nulou a ne pokaždý ale stává se to, tak vím, že když nastartuji, že mám prvně zkusit brzdy. Já to dám do servisu, ale ne teď o svátcích, to že mi to dělá vím tak 2 dny. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně předešlé auto v zimě ze začátku také hůře brzdilo. Bylo to tím, že na kotoučích a destičkách zmrzla voda a tření ledu o led není příliš efektivní. Ale rozhodně netvrdl pedál.

Tohle bych na problém s destičkami nebo kotouči neviděl. Že by zamrzávala brzdová kapalina, to je podle mě blbost. Spíš bych to viděl na problém s posilovačem. (není tam něco jako generátor podtlaku?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuji za odpověď. Já si taky myslím, že zmrzlá voda na destičkách a kotoučích to není. A zamrzlá brzdová kapalina to určitě být nemůže. Před zimou jsem ji nechal doplnit. To co říkáš s tím posilovačem mi příjde pravděpodobnější. Jde o to, že brzdový pedál je opravdu tvrdý a při sešlápnutí brzdy absolutně nefungují. Pedál musím prošlápnout asi 10x a potom mi přijde, že se natlakují.Tak nevím..hned po svátcích to dám na opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blackwolf

Ahoj, děkuji za odpověď. Já si taky myslím, že zmrzlá voda na destičkách a kotoučích to není. A zamrzlá brzdová kapalina to určitě být nemůže. Před zimou jsem ji nechal doplnit. To co říkáš s tím posilovačem mi příjde pravděpodobnější. Jde o to, že brzdový pedál je opravdu tvrdý a při sešlápnutí brzdy absolutně nefungují. Pedál musím prošlápnout asi 10x a potom mi přijde, že se natlakují.Tak nevím..hned po svátcích to dám na opravu.

jen se zeptám , vyměnu řidici jednotky ABS a kabelového svazku jsi už absolvoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Blackwolf

Ahoj, děkuji za odpověď. Já si taky myslím, že zmrzlá voda na destičkách a kotoučích to není. A zamrzlá brzdová kapalina to určitě být nemůže. Před zimou jsem ji nechal doplnit. To co říkáš s tím posilovačem mi příjde pravděpodobnější. Jde o to, že brzdový pedál je opravdu tvrdý a při sešlápnutí brzdy absolutně nefungují. Pedál musím prošlápnout asi 10x a potom mi přijde, že se natlakují.Tak nevím..hned po svátcích to dám na opravu.

jen se zeptám , vyměnu řidici jednotky ABS a kabelového svazku jsi už absolvoval?

presne toto, dalej posilovac, a odvzdusnene to mas poriadne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked nebude fungovať ABS, a kable tam nebudu tak auto musi brzdiť!!!! príčina tejto poruchy je na 90% v hlavnom brzdovom valci, gumičky ktore tesnia v hlavnom brzdovom valci prepušťaju brzd.kvapalinu a netlačia ju do systemu až po niekolko-nasobnom zošlapnutí vytlačia kvapalinu, samozrejme to je všetko vplyvom mrazu keďže sa zmenšia a neplnia svoju funkciu.

Presne tato chyba sa objavuje na favoritoch,feliciach pri prvých mrazoch. Opravna sada 4 gumičiek na favorit stoji cca 50Sk a samozrejme rozobratie,výmena,odvzdušnenie.....:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MrVain

ked nebude fungovať ABS, a kable tam nebudu tak auto musi brzdiť!!!! príčina tejto poruchy je na 90% v hlavnom brzdovom valci, gumičky ktore tesnia v hlavnom brzdovom valci prepušťaju brzd.kvapalinu a netlačia ju do systemu až po niekolko-nasobnom zošlapnutí vytlačia kvapalinu, samozrejme to je všetko vplyvom mrazu keďže sa zmenšia a neplnia svoju funkciu.

Presne tato chyba sa objavuje na favoritoch,feliciach pri prvých mrazoch. Opravna sada 4 gumičiek na favorit stoji cca 50Sk a samozrejme rozobratie,výmena,odvzdušnenie.....:aut

nenarazel jsem na to že by to melo vliv na brzdeni ale na to ze mel to auto pred nedavnem v servise , tak jestli mu tam neco nedodrbali

jinak ta vymena je gratis , jedna se o svolavaci akci , cinkni si do nejbližsiho peu servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blackwolf

Zdravím, mám další dotaz pls? Když mi stojí auto do rána venku a je fakt pod nulou tak mi nejdou brzdy po nastartování. A podotýkám, že nemám zatáhlou ruční brzdu!!! Musím tak desetkrát sešlapnout brzdový pedál, trošku silou a potom to jde. Ale měli jste vidět ten výraz, když jsem se rozjel a za chvilku jsem zjistil, že mi nebrzdí auto. Ještě, že tam je ručka. Neví někdo čím to je???

Asi tam bude někde vzduch, když se musí napřed "našlapat". Ale s touhe závadou bych nejezdil.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...