Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vadí vám taky oslnění xenonama?


aaischa

Recommended Posts

Původně zaslal: MirasCC

.....

Samoztmavovací zrcátka už sou celkem běžná záležitost, docela se teď mluví o světlech s adaptivní distribucí světla. Na základě rychlosti, na základě toho jaký světlo je kolem (tzn i podle protijedoucích aut), atd. Tak uvidíme, za takovejch 30 let si třeba posvítíme 200m daleko, aniž bychom tím komukoliv znepříjemňovali život :super

Co se týče nějakých adaptabilních světel, tak už někdy na přelomu 70. a 80. let si pamatuju, že tuším HELLA řešila automatické přepnutí dálkových světel na tlumená v momentu, kdy se potkaly světelné kužely protijedoucích aut, ale asi to nebylo dostatečně rychlé nebo s tím byly nějaké technické problémy, protože si nevzpomínám, že by se to uvedlo v život.

Taky si vzpomínám, že už v 60. letech měla některá auta světla svítící do zatáčky v závislosti na natočení volantu - dneska se o tom mluví jako o převratné novince montované do aut nejvyšších tříd - holt pokrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Pokud jsou xenony origo a seřízený, nemám s nima problém. Problém ale mám s i na zdejším fóru hojně se vyskytujícíma bastlířema, kteří jsou schopní narvat xenonovou žárovku v podstatě kamkoli a hrdě oslňovat všechno v dosahu 200 m od auta - těm bych občas velice přál potkat takových individuí 10 na půl km nebo bych je před takový auto posadil a museli by půl hodiny do těch světel nepřetržitě čumět.

Abych ale nespílal jen "xenoňákům", jak už tu zmínil Pe.Tr tak mám pocit, že už v naší republice je začátek Asie (nebo přinejmenším Balkánu), aspoň co se osvětlení aut týče. Přijde mi, že jedu - li v noci, tak potkávám 40% řidičů aut, kde je v osvětlení něco v nepořádku (většinou nesvítící světlo), 30% řidičů má asijskej syndrom (svítím vším, co na autě má žárovku - tito řidiči si auta ještě zhusta dovybavují baterií přídavných světel, protože světel z výroby je na autě dle jejich názoru tak nějak málo), 50% řidičů má světla neseřízená (tato skupina prochází i již zmíněnými skupinkami, proto tak vysoké %) a jen odhadem 15 - 20% má světla jakž takž v cajku.

Onehdá jsem zaslechl v hospodě SUPER fór (skutečnej, ale hodně smutnej), kdy se jeden postarší občan druhém podobnému snažil vysvětlit, že když si od něj půjčil auto, musel jet celou cestu na dálkový, protože na tom autě má totálně zrezlý paraboly. Druhý pán se jen usmál, že o tom ví, ale že on v noci nejezdí a stejně neví, kde by na starýho Žigula měl sehnat nový paraboly a že si to teda vlastně ten druhý pán neměl půjčovat, když se mu to nelíbí.

[upravil dne 25/12/2007 Medvěd]

Tak já mám taky xenony ve 205, ale- světlo mi odřezávají nečiré paraboly, které jsou pro to vhodnější než čiré a za 2. nejsem takový h_vado, abych někoho oslňoval, tak jezdím standartně se sklopenýma světlama pod hranici, kde mají být a za celou dobu na mne nezablikalo jediné auto. Já vidím dobře a Ti ostatní proti mne také, zkoušel jsem si to. Nehodlám mít někoho na svědomí, protože chci lépe vidět. Sám vím jak je to nepříjemné. Myslím že všechno je jen o lidech a jejich zodpovědnosti a ne až tak o tom, jestli si dají do auta zrovna Xenony nebo Halogeny..

Nové paraboly na 205 jsem kupoval myslím rok zpátky, originál VALEO a v Kelly vyšly po slevě cca 800Kč/kus. A rozdíl vidět je. Přeci jen rok stará parabola a 20 let stará, to znát musí být..

[upravil dne 26/12/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: MirasCC

.....

Samoztmavovací zrcátka už sou celkem běžná záležitost, docela se teď mluví o světlech s adaptivní distribucí světla. Na základě rychlosti, na základě toho jaký světlo je kolem (tzn i podle protijedoucích aut), atd. Tak uvidíme, za takovejch 30 let si třeba posvítíme 200m daleko, aniž bychom tím komukoliv znepříjemňovali život :super

Co se týče nějakých adaptabilních světel, tak už někdy na přelomu 70. a 80. let si pamatuju, že tuším HELLA řešila automatické přepnutí dálkových světel na tlumená v momentu, kdy se potkaly světelné kužely protijedoucích aut, ale asi to nebylo dostatečně rychlé nebo s tím byly nějaké technické problémy, protože si nevzpomínám, že by se to uvedlo v život.

Taky si vzpomínám, že už v 60. letech měla některá auta světla svítící do zatáčky v závislosti na natočení volantu - dneska se o tom mluví jako o převratné novince montované do aut nejvyšších tříd - holt pokrok.

Citroen DS s tím přišel v 50/60.letech 20.stol. (přesný rok bych musel hledat- vůz třeba z Filmu Fantomas, kde i létal, nebo Grand restaurant pana Septima- Louis de Funés de Galarza a "hrál" nejen v těchto filmech) a v 21. století je to horká novinka na všelijaký elektronický sarapetičky. Co se na tom mohlo tenkrát asi podělat, když to bylo mechanický?:myslim Ale jak říká předseda, HOLT POKROK.....:D Dnes je zřejmě umění zapomínat na věci a události, které se staly, nebo se vyrobily a uvádět je jako převratné novinky. Někdy mi připadá, že má lidstvo strašně krátkou paměť..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak z vlastní zkušenosti můžu říct že na světlech se opravdu nemá šetřit. Asi před rokem sem kupoval nový světlo a jelikož nebyly peníze tak sem koupil neoriginál za 600 a můžu říct že původní 16 let starý světlo svítí líp. :grr takže asi przo pudu koupit obě od Valea...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: Fakir

Je fakt, že ta Fábka svítí dobře - aspoň soudě podle Fábky mojí přítelkyně (starý model) s H7 v potkávačkách a H3 v dálkových. Svítí možná i trochu líp, než 206ka s původní čirou optikou 2x H7, ale pokud se sejdeme na dalším srazu, tak ti ukážu jak svítí 206 s projektorama. :) Kam se hrabe Fábka. :D

Tak to se rád podívám, taky se je tam chystám brzo dávat. To bysme pak schválně měli zkusit postavit se proti sobě a nebo chvíli jet za sebou, ať vím jestli za kvalitně osvětlenou silnici nebudou platit ostatní účastníci provozu slepotou ;)

Regloskop, regloskop... :aut;)

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: Fakir

Jinak co se týče oslnění zrcátkem, tak u vnitřního většinou pomůže přecvaknutí do "neoslňovací" polohy, s postranními je to ale trochu problém.

Tak postranní se nechá taky poslat někam do mrtva, ale problém je pak je seřizovat - potmě to de docela blbě :) A je to vopruz a hlavně zas na nějakej čas ztráta koncentrace a nevěnování se řízení.

Samoztmavovací zrcátka už sou celkem běžná záležitost, docela se teď mluví o světlech s adaptivní distribucí světla. Na základě rychlosti, na základě toho jaký světlo je kolem (tzn i podle protijedoucích aut), atd. Tak uvidíme, za takovejch 30 let si třeba posvítíme 200m daleko, aniž bychom tím komukoliv znepříjemňovali život :super

To si myslím, že nějak výrazně prodloužit světelný kužel, abychom přitom neoslňovali, už moc nepůjde. Spíš si umím představit displej, integrovaný do celé plochy čelního skla, který nám bude dokreslovat cestu za hranou světla. :)

[upravil dne 26/12/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si myslím, že nějak výrazně prodloužit světelný kužel, abychom přitom neoslňovali, už moc nepůjde. Spíš si umím představit displej, integrovaný do celé plochy čelního skla, který nám bude dokreslovat cestu za hranou světla. :)

[upravil dne 26/12/07 Fakir]

Si vem ten průser, když se nám "wokna" spletou, v horším případě spadnou úplně, nebo pošlou error hlášku na display...:D A nedej bože to jejich odpočítávání- "V zatáčce budete za 1minuta 30sekund, 1minuta 25sekund, 1minuta 20sekund, 2minuty, 2minuty 15 sekund...." :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Si vem ten průser, když se nám "wokna" spletou, v horším případě spadnou úplně, nebo pošlou error hlášku na display...:D A nedej bože to jejich odpočítávání- "V zatáčce budete za 1minuta 30sekund, 1minuta 25sekund, 1minuta 20sekund, 2minuty, 2minuty 15 sekund...." :D:D:D

No tohle by se určitě neřešilo pomocí běžného počítačového softwaru, to by muselo být postaveno na jednoúčelovém systému, jehož stabilita se limitně blíží 100% a je narušitelná jen selháním hardwaru. :) Nicméně jsem neřekl displej MÍSTO okna, ale v okně. :) V okamžiku výpadku tohoto systému bys měl k dispozici konvenční osvětlení, ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

Si vem ten průser, když se nám "wokna" spletou, v horším případě spadnou úplně, nebo pošlou error hlášku na display...:D A nedej bože to jejich odpočítávání- "V zatáčce budete za 1minuta 30sekund, 1minuta 25sekund, 1minuta 20sekund, 2minuty, 2minuty 15 sekund...." :D:D:D

No tohle by se určitě neřešilo pomocí běžného počítačového softwaru, to by muselo být postaveno na jednoúčelovém systému, jehož stabilita se limitně blíží 100% a je narušitelná jen selháním hardwaru. :) Nicméně jsem neřekl displej MÍSTO okna, ale v okně. :) V okamžiku výpadku tohoto systému bys měl k dispozici konvenční osvětlení, ne? :)

A teď tu "O Červený karkulce" .................................

Tu už jsem hodně dlouho neslyšel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: subin

Něco"podobnýho" má novej Mercedes S .Místo budíků mu skočí obrazovka s "nočním viděním",ale cena nebude pro nás dostupná.Mám pocit,že chlápek co k nám jezdí za auto dával ke 4mega.

z tý ceny mi neni dobře :nevim

Ale vždyť si v jiném vlákně psal, že se nemáš špatně - já myslel, že oživování 205ky je Tvým milionářským výstřelkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: subin

Něco"podobnýho" má novej Mercedes S .Místo budíků mu skočí obrazovka s "nočním viděním",ale cena nebude pro nás dostupná.Mám pocit,že chlápek co k nám jezdí za auto dával ke 4mega.

z tý ceny mi neni dobře :nevim

Ale vždyť si v jiném vlákně psal, že se nemáš špatně - já myslel, že oživování 205ky je Tvým milionářským výstřelkem

ikdybych měl miliony tak auto nad nějaký 1.5mil je podle mě už šílenost to už rači kazdej rok jiny než tohle, račí investice do nějakejch pozemků nebo tak ale tohle.. to ne, připadalo by mi to akorát jako utopení peněz... milionářskej výstřelek to neni :D špatně ne, ale to znamená něco trochu přez průměrnej plat v ČR ne miliony :D autí by mohlo bejt lepčí peníze by byli ale... to už je absolutně jiný téma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

Si vem ten průser, když se nám "wokna" spletou, v horším případě spadnou úplně, nebo pošlou error hlášku na display...:D A nedej bože to jejich odpočítávání- "V zatáčce budete za 1minuta 30sekund, 1minuta 25sekund, 1minuta 20sekund, 2minuty, 2minuty 15 sekund...." :D:D:D

No tohle by se určitě neřešilo pomocí běžného počítačového softwaru, to by muselo být postaveno na jednoúčelovém systému, jehož stabilita se limitně blíží 100% a je narušitelná jen selháním hardwaru. :) Nicméně jsem neřekl displej MÍSTO okna, ale v okně. :) V okamžiku výpadku tohoto systému bys měl k dispozici konvenční osvětlení, ne? :)

Mno, já si z toho dělal srandu..:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: subin

Něco"podobnýho" má novej Mercedes S .Místo budíků mu skočí obrazovka s "nočním viděním",ale cena nebude pro nás dostupná.Mám pocit,že chlápek co k nám jezdí za auto dával ke 4mega.

z tý ceny mi neni dobře :nevim

Ale vždyť si v jiném vlákně psal, že se nemáš špatně - já myslel, že oživování 205ky je Tvým milionářským výstřelkem

Fajn, v tom případě bych potřeboval sponzora na opravu laku na jaře...:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: subin

Něco"podobnýho" má novej Mercedes S .Místo budíků mu skočí obrazovka s "nočním viděním",ale cena nebude pro nás dostupná.Mám pocit,že chlápek co k nám jezdí za auto dával ke 4mega.

z tý ceny mi neni dobře :nevim

Ale vždyť si v jiném vlákně psal, že se nemáš špatně - já myslel, že oživování 205ky je Tvým milionářským výstřelkem

Fajn, v tom případě bych potřeboval sponzora na opravu laku na jaře...:D:D

ehm :roll maximálně můžu nabídnout svojí pomoc, ale na finanční dary nejsem :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...