Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vadí vám taky oslnění xenonama?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, stačí mi prakticky jakýkoliv auto kerý svítí xenomama, normoš potkávačkama, ve městě ne ale mimo což jezdim skoro pořád tak v zatáčkách musim někdy i dost přibrzdit a jet krokem podle toho malinko co vidim, je to normální? fakt mě to už dost štve, normální auta celkem v pohodě, když to nemaj fakt blbě seřízený ale stačí nějaká Audina nebo tak a fakt vidim že nevidim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některý xenoňáci jsou v pohodě, ale některý bych nejradši zabil:grr Horší než xenony už jsou jen plně naložený Fóbie s neskloněnejma světlama (ne že by to ale mělo kýžený efekt):grr:grr A ještě je žůžo jet proti xenonům s dálkovkou a ten blb to ne a ne zhasnout:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Ahoj, stačí mi prakticky jakýkoliv auto kerý svítí xenomama, normoš potkávačkama, ve městě ne ale mimo což jezdim skoro pořád tak v zatáčkách musim někdy i dost přibrzdit a jet krokem podle toho malinko co vidim, je to normální? fakt mě to už dost štve, normální auta celkem v pohodě, když to nemaj fakt blbě seřízený ale stačí nějaká Audina nebo tak a fakt vidim že nevidim :(

já radši dycky zavřu oči:D

už jsem si tak nějak zvyknul , každe druhe auto nesvítí tak jak má ale panu bohu do oken , xenony aspon nesviti přimo do xichtu. To mluvim o proti jedoucich, pač co jede zamnou je mi jedno pač to filtrují folie.

mezi náma ,taky nejsem svatoušek co se světel týká:D

[upravil dne 25/12/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

ono je to na zvyku vem je to předzvěst jet pomalu abys neboural.Vzpomínám já když začínal s autem tak auta měli obyč světla a halogeny začínali.Taky byl rozdíl.

Třeba mají fakt špatně seřízené ale někdy mne to taky vadí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

dálkovky tak to je v háji už sem jednou i zastavil, páč to bylo před přejezdem a ten ****.... ne a ne zhasnout :( normoš světla ikdyž blbě serizeny vecinou clovek vidi nejak tak aspon neco ale ty xenony nic moc no.. ale taky ne všechny...

Zrovna dneska jsem potkal v Kostelci nějaký Berlingo (nebo Partnera či co to bylo) s čirou optikou bez halogenů a ten magor celou dobu jel proti mě s dálkovýma (blikání nepomáhalo ani omylem:(). Nemít v autě malýho, normálně bych to švihnul do protisměru, ať se snaží:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je ouplně jedno, jestli xenony nebo obyč. vláknovky, ale hlavně musí býjt dobře seřízený. Pokud někomu tlumený svítí 100metrů před auto a mě do obličeje když proti dotyčnýmu jedu, tak je to k vsteku. Myslím že dost lidí používá tlumený jako univerzální světlo, vytahnou si je pěkně do dálky a jedou a vůbec je nezajímá jestli je maj dobře seřízený a jestli neoslňujou, oni přece viděj a víc je nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Mě je ouplně jedno, jestli xenony nebo obyč. vláknovky, ale hlavně musí býjt dobře seřízený. Pokud někomu tlumený svítí 100metrů před auto a mě do obličeje když proti dotyčnýmu jedu, tak je to k vsteku. Myslím že dost lidí používá tlumený jako univerzální světlo, vytahnou si je pěkně do dálky a jedou a vůbec je nezajímá jestli je maj dobře seřízený a jestli neoslňujou, oni přece viděj a víc je nezajímá.

v tomhle případě se musim přiznat že na mašině to mam nějak tak napůl ale ta má fakt malou žárovku takže to snad ani oslnit nemůže, neni od toho jinak vidět a je to nazabidí, hlavně teď jezdim na ní na krátký vzdálenosti.. nevim no ale na autě sem si to seřídil doufám slušně, nezdá se mi že by to oslňovalo a nespokojenost ostatních řidičů se nějak neprojevila..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Mě je ouplně jedno, jestli xenony nebo obyč. vláknovky, ale hlavně musí býjt dobře seřízený. Pokud někomu tlumený svítí 100metrů před auto a mě do obličeje když proti dotyčnýmu jedu, tak je to k vsteku. Myslím že dost lidí používá tlumený jako univerzální světlo, vytahnou si je pěkně do dálky a jedou a vůbec je nezajímá jestli je maj dobře seřízený a jestli neoslňujou, oni přece viděj a víc je nezajímá.

Tak nějak. Já patřím mezi příznivce xenonů (osobně bych je zavedl povinně pro všechna auta :)), ale musí se správně seřídit. Pak taky necpat přestavbu do parabol, ale do čoček, které mnohem líp odříznou horní polovinu světelného kužele.

No a když potkám blbce, kterej nezhasne dálkový, ani když mu s nima několikrát zablikám, tak je prostě nechám svítit. On sice oslňuje jako kráva, ale díky dálkovým aspoň vím, kde je silnice. :) Podmínkou je, aby tam nejela ostatní auta, samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Vopičí

Mě je ouplně jedno, jestli xenony nebo obyč. vláknovky, ale hlavně musí býjt dobře seřízený. Pokud někomu tlumený svítí 100metrů před auto a mě do obličeje když proti dotyčnýmu jedu, tak je to k vsteku. Myslím že dost lidí používá tlumený jako univerzální světlo, vytahnou si je pěkně do dálky a jedou a vůbec je nezajímá jestli je maj dobře seřízený a jestli neoslňujou, oni přece viděj a víc je nezajímá.

Tak nějak. Já patřím mezi příznivce xenonů (osobně bych je zavedl povinně pro všechna auta :)), ale musí se správně seřídit. Pak taky necpat přestavbu do parabol, ale do čoček, které mnohem líp odříznou horní polovinu světelného kužele.

No a když potkám blbce, kterej nezhasne dálkový, ani když mu s nima několikrát zablikám, tak je prostě nechám svítit. On sice oslňuje jako kráva, ale díky dálkovým aspoň vím, kde je silnice. :) Podmínkou je, aby tam nejela ostatní auta, samozřejmě.

proti xenonum jinak nic nemam, nechal bych si je líbit, ale bohužel věková kategorie mýho autí o nich nemá ani tušení O:-) a takový ty sady do parabol sou pěkný ale investovat se mi do toho nechce.. počítám že v příštim autě bych je rád měl :) světlo od nich je krásný to se musí nechat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proti xenonum jinak nic nemam, nechal bych si je líbit, ale bohužel věková kategorie mýho autí o nich nemá ani tušení O:-) a takový ty sady do parabol sou pěkný ale investovat se mi do toho nechce.. počítám že v příštim autě bych je rád měl :) světlo od nich je krásný to se musí nechat

moja manzelka kvoli tomu nechce po tme ani jazdit. Ona vidi potom leda prd ak ide auto s xenonami vecer a ju to oslni.:grr Mne to nejako uz nevadi, ale je pravda ze poslednu dobu tych rozštelovaných xenonov je akosi viac. Asi su to to tie prestavby ktore nemaju odrezane tie horne luce.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Některý xenoňáci jsou v pohodě, ale některý bych nejradši zabil:grr Horší než xenony už jsou jen plně naložený Fóbie s neskloněnejma světlama (ne že by to ale mělo kýžený efekt):grr:grr A ještě je žůžo jet proti xenonům s dálkovkou a ten blb to ne a ne zhasnout:grr

Dundee, ty fobie nejsou prelozeny, mel sem ji v kombajnu a doopravdy po sestelovani to takhle sviti spravne, vim ze ti to prijde divne, me taky, ale je ta tak. Pokud bylo rozumne videt, tak sem je stahoval o kus dolu, ale ve tme ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

proti xenonum jinak nic nemam, nechal bych si je líbit, ale bohužel věková kategorie mýho autí o nich nemá ani tušení O:-) a takový ty sady do parabol sou pěkný ale investovat se mi do toho nechce.. počítám že v příštim autě bych je rád měl :) světlo od nich je krásný to se musí nechat

moja manzelka kvoli tomu nechce po tme ani jazdit. Ona vidi potom leda prd ak ide auto s xenonami vecer a ju to oslni.:grr Mne to nejako uz nevadi, ale je pravda ze poslednu dobu tych rozštelovaných xenonov je akosi viac. Asi su to to tie prestavby ktore nemaju odrezane tie horne luce.:myslim

jezdeni za tmy mi jinak nijak nevadi, vecinou jezdim i raci je menší provoz stejně jezdim relativně "pomalu" pohodička.. celkově třeba sem citlivější když je víc světla v létě mi často slzej oči... je to hnus a když jede člověk na motorce je to mnohem horší :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou xenony origo a seřízený, nemám s nima problém. Problém ale mám s i na zdejším fóru hojně se vyskytujícíma bastlířema, kteří jsou schopní narvat xenonovou žárovku v podstatě kamkoli a hrdě oslňovat všechno v dosahu 200 m od auta - těm bych občas velice přál potkat takových individuí 10 na půl km nebo bych je před takový auto posadil a museli by půl hodiny do těch světel nepřetržitě čumět.

Abych ale nespílal jen "xenoňákům", jak už tu zmínil Pe.Tr tak mám pocit, že už v naší republice je začátek Asie (nebo přinejmenším Balkánu), aspoň co se osvětlení aut týče. Přijde mi, že jedu - li v noci, tak potkávám 40% řidičů aut, kde je v osvětlení něco v nepořádku (většinou nesvítící světlo), 30% řidičů má asijskej syndrom (svítím vším, co na autě má žárovku - tito řidiči si auta ještě zhusta dovybavují baterií přídavných světel, protože světel z výroby je na autě dle jejich názoru tak nějak málo), 50% řidičů má světla neseřízená (tato skupina prochází i již zmíněnými skupinkami, proto tak vysoké %) a jen odhadem 15 - 20% má světla jakž takž v cajku.

Onehdá jsem zaslechl v hospodě SUPER fór (skutečnej, ale hodně smutnej), kdy se jeden postarší občan druhém podobnému snažil vysvětlit, že když si od něj půjčil auto, musel jet celou cestu na dálkový, protože na tom autě má totálně zrezlý paraboly. Druhý pán se jen usmál, že o tom ví, ale že on v noci nejezdí a stejně neví, kde by na starýho Žigula měl sehnat nový paraboly a že si to teda vlastně ten druhý pán neměl půjčovat, když se mu to nelíbí.

[upravil dne 25/12/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Dundee, ty fobie nejsou prelozeny, mel sem ji v kombajnu a doopravdy po sestelovani to takhle sviti spravne, vim ze ti to prijde divne, me taky, ale je ta tak. Pokud bylo rozumne videt, tak sem je stahoval o kus dolu, ale ve tme ne.

Já vim, prostě je ve škodivce blbě vymyslely a oni na větší dálku svítěj šeredně nahoru. Taky jsem potkal Fobii s H.I.D. xenonem a to jsem bral pomalu škarpu, jen abych ty světla měl z dohledu:grr:grr:grr Hnus jeden filovej:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...