Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obsah náplně "lávové lampy"


Autoškolič Dodo

Recommended Posts

Potřeboval bych zjistit, co obsahuje lávová lampa. Je to taková ta dekorační lampa, ve které po zahřátí náplně od žárovky lítají voskové "bubliny". Nějak se nám zničeho nic zakalila ta tekutina, ve které ten vosk pluje.

Myslím si, že je to olej, ale nevím jaký. Pokusil bych se ho vyměnit.

Nevíte to někdo?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Potřeboval bych zjistit, co obsahuje lávová lampa. Je to taková ta dekorační lampa, ve které po zahřátí náplně od žárovky lítají voskové "bubliny". Nějak se nám zničeho nic zakalila ta tekutina, ve které ten vosk pluje.

Myslím si, že je to olej, ale nevím jaký. Pokusil bych se ho vyměnit.

Nevíte to někdo?:myslim

Reklamovat nelze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamovat nelze.Bohuzel.Dodano s naprosto nestandardni zarovkou,ktera svitila asi 10 minut.Prizpusobil jsem to beznejsi zarovce.A trepano s tim nebylo.Asi nejaka necistota v tom oleji nebo co.Je to,jako by do toho oleje nekdo cvrkl trosku mlika..... :(

[upravil dne 26/12/07 Autoškolič Dodo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Reklamovat nelze.Bohuzel.Dodano s naprosto nestandardni zarovkou,ktera svitila asi 10 minut.Prizpusobil jsem to beznejsi zarovce.A trepano s tim nebylo.Asi nejaka necistota v tom oleji nebo co.Je to,jako by do toho oleje nekdo cvrkl trosku mlika..... :(

[upravil dne 26/12/07 Autoškolič Dodo]

A nebyla ta žárovka moc silná, ono je to cca jen asi do 60st, jak je to teplejší tak by to mohlo něco vyvádět, hlavně to nebude dělat lavový patvary ale bude se to držet více nahoře, já mám myslím žárovku 25W, ale skoro s tím nesvítíme, spíš děti si to občas zapnou. Kdysi jsme ji dostali. Někde jsem četl že se používal transformátorový olej, nebo jen voda, až to otevřeš tak poznáš co to bylo, jestli lej nebo voda co se zkazila a proto je mlíčná, myslím že tím nic nezkazíš, hlavně nahoře musí být cca 2cm vzduchu, kvuli vyrovnávání změny objemu vlivem tepla, tak na to mysli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Reklamovat nelze.Bohuzel.Dodano s naprosto nestandardni zarovkou,ktera svitila asi 10 minut.Prizpusobil jsem to beznejsi zarovce.A trepano s tim nebylo.Asi nejaka necistota v tom oleji nebo co.Je to,jako by do toho oleje nekdo cvrkl trosku mlika..... :(

[upravil dne 26/12/07 Autoškolič Dodo]

A nebyla ta žárovka moc silná, ono je to cca jen asi do 60st, jak je to teplejší tak by to mohlo něco vyvádět, hlavně to nebude dělat lavový patvary ale bude se to držet více nahoře, já mám myslím žárovku 25W, ale skoro s tím nesvítíme, spíš děti si to občas zapnou. Kdysi jsme ji dostali. Někde jsem četl že se používal transformátorový olej, nebo jen voda, až to otevřeš tak poznáš co to bylo, jestli lej nebo voda co se zkazila a proto je mlíčná, myslím že tím nic nezkazíš, hlavně nahoře musí být cca 2cm vzduchu, kvuli vyrovnávání změny objemu vlivem tepla, tak na to mysli.

Dnes se do toho doma pustím. Snad to bude voda. Uvidím. A děkuju za odkaz, nejak se mi nic nedařilo ne internetu najít. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Reklamovat nelze.Bohuzel.Dodano s naprosto nestandardni zarovkou,ktera svitila asi 10 minut.Prizpusobil jsem to beznejsi zarovce.A trepano s tim nebylo.Asi nejaka necistota v tom oleji nebo co.Je to,jako by do toho oleje nekdo cvrkl trosku mlika..... :(

[upravil dne 26/12/07 Autoškolič Dodo]

A nebyla ta žárovka moc silná, ono je to cca jen asi do 60st, jak je to teplejší tak by to mohlo něco vyvádět, hlavně to nebude dělat lavový patvary ale bude se to držet více nahoře, já mám myslím žárovku 25W, ale skoro s tím nesvítíme, spíš děti si to občas zapnou. Kdysi jsme ji dostali. Někde jsem četl že se používal transformátorový olej, nebo jen voda, až to otevřeš tak poznáš co to bylo, jestli lej nebo voda co se zkazila a proto je mlíčná, myslím že tím nic nezkazíš, hlavně nahoře musí být cca 2cm vzduchu, kvuli vyrovnávání změny objemu vlivem tepla, tak na to mysli.

Dnes se do toho doma pustím. Snad to bude voda. Uvidím. A děkuju za odkaz, nejak se mi nic nedařilo ne internetu najít. :papa

Tak hodně zdaru při opravě. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...