Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ostrý zvuk řemenice 306 HDI


Steiner

Recommended Posts

Pežoťáci, pomooc!

Mám obavu, že mé strachování se o řachtání řemenice HDI se stává pomalu zkutečností... Před chvílí jsem zjistil, že od prostoru řemenice altíku jde opravdu dost ostrý řachtavý klepavý zvuk, takové kovové "cak-cak". Jednoznačně to jde z tohoto prostoru. Hodně se to zhoršilo. A co hůř, tak se mi zdá, že se v prostoru řemenice objevily malé kovové třpitky...:myslim Že by výzdoba na ples...? :D Jinak řemenice je zatim v pořádku, je celá, bez roztřepení. Mám strach, co se bude dít dál... Auto zatím jede, ale jako dlouho...?:myslim

Máte nějaké nápady, co by to mohlo být? Co tlumení torzních kmitů řemenice, o kterém jsem zde něco málo četl?

Uvítám jakýkoli váš tip. Dost blbý čas na opravu auta...:bojim Nemám ani šajnu, jak dlouho s tím můžu vydržet, pokud je závada vážná... Může to být třeba jen menší záležitost a třeba pomůže jen napnutí řemen nebo něco podobného, v tom lepším případě...

Mějte se a díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem oslavil Boží Hod vánoční lezením pod Pažouta :D Mé obavy se naplnily. Na plastovém spodním deklu pod hlavní řemenicí (ta největší kladka spodní, sorry maji amatérskou terminologii) ležely kousky roztrhaného slaboučkého plechu a všude jsou kovové piliny...:grr Vypadá to, že řemenice je v háji... Nemám odvahu s tím jet dál jak pár km do servisu. Řemen je zatím OK.

Myslím, že to je právě ta řemenice včetně tlumení vibrací, co jsem tady už kdysi četl. Prý to na HDI čkách odchází... Je to asi dost drahý díl, co? Mechanik Auto France v Přerově mi dle mého sdělení řekl, že to je na 99% tato řemenice. prý si mám připravit dost peněz...:(

Poradí někdo, kde a za kolik tento díl sehnat? Máte zkušenosti? Jen origo nebo replika?

Dik za info.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steiner

tak jsem oslavil Boží Hod vánoční lezením pod Pažouta :D Mé obavy se naplnily. Na plastovém spodním deklu pod hlavní řemenicí (ta největší kladka spodní, sorry maji amatérskou terminologii) ležely kousky roztrhaného slaboučkého plechu a všude jsou kovové piliny...:grr Vypadá to, že řemenice je v háji... Nemám odvahu s tím jet dál jak pár km do servisu. Řemen je zatím OK.

Myslím, že to je právě ta řemenice včetně tlumení vibrací, co jsem tady už kdysi četl. Prý to na HDI čkách odchází... Je to asi dost drahý díl, co? Mechanik Auto France v Přerově mi dle mého sdělení řekl, že to je na 99% tato řemenice. prý si mám připravit dost peněz...:(

Poradí někdo, kde a za kolik tento díl sehnat? Máte zkušenosti? Jen origo nebo replika?

Dik za info.:papa

Zkus se pozeptat na týdleADRESEtřeba ti tam pomůžou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip, ale do vrakovanýho dílu nejdu. Může být jen trochu lepší, nežli ten můj...

Potřebuju tip, kde sehnat nový a kvalitní díl. Raději s i připlatím a budu mít klid. Nedá se náhodou tato řemenice sehnat jen v autorizovaných servisech?

Prosím pište své tipy. Určitě nejsem první, komu udělala řemenice papa...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steiner

Dík za tip, ale do vrakovanýho dílu nejdu. Může být jen trochu lepší, nežli ten můj...

Potřebuju tip, kde sehnat nový a kvalitní díl. Raději s i připlatím a budu mít klid. Nedá se náhodou tato řemenice sehnat jen v autorizovaných servisech?

Prosím pište své tipy. Určitě nejsem první, komu udělala řemenice papa...:papa

vedou tam i díly nový, já sem si tady před 1/2rokem koupil vejfuk (novej) stál "jen"1600 s katem,v žádnym případě nenutim ,jen informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavolej Zdeňkovi Tobolíkovi, dělá všecky díly a umí je hlavně za dobrý ceny. Je z Hulína u Přerova. Případně je zasílá i na dobírku.

http://www.xantiaclub.cz/showpage.php?name=CenikXantiaclub

Volej ale až po svátcích, at má trochu klidu. ;) Nebo mun apiš na email co je tam uveden. To Ti možná odpoví hned pokud není na horách.

[upravil dne 25.12.2007 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

otec to pred mesicem resil...samotna remenice ho vysla na cca 3500,- coz mi nepripadne zrovna jako balik penez, ale docela naopak jako pakatel...

tak to mame kazdej asi jiny citeni o tom co a za co je balik, pro me je 3500 za takovej zkurv@nej kus zeleza a gumy proste balik:(

EDIT > zvlaste kdyz to clovek musi menit kazdou chvili:grr

[upravil dne 25/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pežoťáci,

3.5 tis. je slušnej balík peněz, ale následky by mohly být mnohem horší... Zatím mě ale nestálo toto auto mimo výměny olejů a zadních destiček nic a toto je první oprava za 2.5 roku.

Kde se to dá koupit za 3.5 tis Kč, prosím? To za to dám. Pjajčík v Přerově mě strašil se 7 tis. Kč... I když je fakt, že za kus železa s gumou je to i tak nehorázná palba... Na obchodech s ND (třeba MJ auto, Brno) jsem řemenici nenašel, ostatní kladky tam jsou. Raději bych koupil nový solidní díl.

PS: Přikládám ještě foto. Jak vibruje, tak v jednom místě obvodu je o "něco" tak prodřená, že z ní padaj kousky kovu. Mimochodem, ale takové ostré "cak-cak" to dělalo HDI od počátku, co jsem to koupil. Jen teď se to dost zhoršilo. Ty kousky kovu a piliny mě zděsily :myslim Od té doby najeto asi 33 tis. km...:o

[upravil dne 25.12.07 Steiner]

[upravil dne 25.12.07 Steiner]

[upravil dne 25.12.07 Steiner]

post-0-14109597451644_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele neblázní, zavolej tomu panu Tobolíkovi z Hulína, na HDi umí řemenice za 2600,-Kč a je to tuším od Německého výrobce Corteco. Klidně řekni, že jsi dostal kontakt od Xantiaka z Xantiaclubu, dá Ti tu samou cenu co nám, čili těch 2600,-Kč.

Jinak řeme¨nice se dá odzkoušet, už jsem to tu psal jak. Křídou na ní uděláš odspodu až nahoru čáru na jejím boku a protočíš pořádně motor a pokud se čára hnula od sebe tak je špatná. Já tam mám čáru neustále a jak se hne tak měním, nebudu čekat na cvakání.

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=25794&page=1#pid282246

[upravil dne 25.12.2007 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný kluci. Určitě mu napíšu a seženu si řemenici sám. Odkážu se na Xantíka, i když zradil...:D Vím, že v servisech jsou díky dalším distribučním společnostem částky většinou mnohem mnohem větší a živí se na tom kde kdo... Xantíku, díky za info, napíšu mu a případně později zavolám, když nebude reagovat na mail.

Drážkovaný řemen se mi zdá zatím OK. Podle mě je jediný problém ve vibrující řemenici, která se v jednom místě svého obvodu o něco fest přidírá... Zvuk je to ale hroznej. To su zvědavej, co všechno tam bude ještě našrot... Řemenice je samo špatná, neboť takto vibrovat nesmí! Servis Pjajčík mě postrašil tak, že zná několik případů, kdy se řemenice nakonec uvolnila a protlačila se hned vedle skrze plastový kryt do rozvodů, všechnose tam rozšmelcovalo a bylo to hotový...

Blbej čas na opravu Pažouta. Vypadá to, že užiju po svátkách po několika letech služeb ČD :roker Po Novým roce se uvidí a díl seženu.

[upravil dne 25.12.07 Steiner]

post-0-14109597452216_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: rimmer

otec to pred mesicem resil...samotna remenice ho vysla na cca 3500,- coz mi nepripadne zrovna jako balik penez, ale docela naopak jako pakatel...

tak to mame kazdej asi jiny citeni o tom co a za co je balik, pro me je 3500 za takovej zkurv@nej kus zeleza a gumy proste balik:(

EDIT > zvlaste kdyz to clovek musi menit kazdou chvili:grr

[upravil dne 25/12/07 buml]

Promin ale koupil sis auto, ktery stalo novy tak 3/4 mega mozna trochu mene mozna trochu vice tak tohle je to nejmensi. Ceny nahradnich dilu ve stokorunach ma snad mozna tak stodvacitka :) To mi teda rekni, co budes delat az to odejde vstrikovac, ktery stoji desitku :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: rimmer

otec to pred mesicem resil...samotna remenice ho vysla na cca 3500,- coz mi nepripadne zrovna jako balik penez, ale docela naopak jako pakatel...

tak to mame kazdej asi jiny citeni o tom co a za co je balik, pro me je 3500 za takovej zkurv@nej kus zeleza a gumy proste balik:(

EDIT > zvlaste kdyz to clovek musi menit kazdou chvili:grr

[upravil dne 25/12/07 buml]

Promin ale koupil sis auto, ktery stalo novy tak 3/4 mega mozna trochu mene mozna trochu vice tak tohle je to nejmensi. Ceny nahradnich dilu ve stokorunach ma snad mozna tak stodvacitka :) To mi teda rekni, co budes delat az to odejde vstrikovac, ktery stoji desitku :))

tak to ti reknu, vemu celyho posr@nyho pezota a hodim ho ze skaly:grr

jestlize sem si poridil auto, ktere v mem pripade stalo nove 700t (to bych za nej v zivote nedal) tak ocekavam, ze inzenyri odvedli kvalitni praci a ne ze to vosr@li uplne vsude a ani to co navrhli neumej opravit.

[upravil dne 25/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: rimmer

otec to pred mesicem resil...samotna remenice ho vysla na cca 3500,- coz mi nepripadne zrovna jako balik penez, ale docela naopak jako pakatel...

tak to mame kazdej asi jiny citeni o tom co a za co je balik, pro me je 3500 za takovej zkurv@nej kus zeleza a gumy proste balik:(

EDIT > zvlaste kdyz to clovek musi menit kazdou chvili:grr

[upravil dne 25/12/07 buml]

Promin ale koupil sis auto, ktery stalo novy tak 3/4 mega mozna trochu mene mozna trochu vice tak tohle je to nejmensi. Ceny nahradnich dilu ve stokorunach ma snad mozna tak stodvacitka :) To mi teda rekni, co budes delat az to odejde vstrikovac, ktery stoji desitku :))

tak to ti reknu, vemu celyho posr@nyho pezota a hodim ho ze skaly:grr

jestlize sem si poridil auto, ktere v mem pripade stalo nove 700t (to bych za nej v zivote nedal) tak ocekavam, ze inzenyri odvedli kvalitni praci a ne ze to vosr@li uplne vsude a ani to co navrhli neumej opravit.

[upravil dne 25/12/07 buml]

:papa

No tak to prodej a kup si auto ,které nebude tolik náročné na náhradní díly, jako např Škoda Octávia či Škoda Superb při podstatně menším pohodlí:D:mrk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

No tak to prodej a kup si auto ,které nebude tolik náročné na náhradní díly, jako např Škoda Octávia či Škoda Superb při podstatně menším pohodlí:D:mrk:papa

Nebejt podminek, ktery mi essox dal pro doplaceni uveru,tak uz byl ten smejd z baraku a nevim co mas proti Skodovkam, mel sem jich nekolik a tolik problemu nebylo se vsema dohromady jako s zabozroutem:grr

[upravil dne 26/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...