Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zažil to už někdo?


teh.owner

Recommended Posts

tak teď se mi objevila závada na autě co svět jakživ neviděl (p406 hdi 80 kW 2002)... otočím klíčkem, nastartuju, vše v pořádku.. dojedu.. motor běží... vypínám zapalování.. a nic.. otočení kličku už nic nedělá, jen se rozsvítí "braking fault" a motor stále běží.. jediná možnost jak vypnout motor je zařadit 4ku a pustit spojku aby to chcíplo... i přesto elektronika stále běží, radio hraje a přitom je klíček venku.. takže jediná možnost je vypojit baterii.. kažé dojetí pro mě teď znamená násilné chcípnutí motoru a vypojení baterky.. teď me předpokládám nečeká nic jiného než servis.. achjo. Jen by mě zajímalo zda se to nestalo už někomu zvás a zda to nááhodou nemá nějaké jednoduché řešení.. děkuji..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: teh.owner

chcipne nastartovane auto pri vypojeni baterie? .. nelikviduje se to pak tim vic nez tou spojkou? dekuji :)

Záleží kde je chyba, pokud ve spínačce tak by mohlo chcipnout, pokud je chyba v elektroventilu tak nemusí, ale s tou spojkou je to fakt, a jestli máš dvouhmotovej setrvák tak ti muže odejít po pár takovejch chcípnutích a ani nechtěj vědět co to stojí, mazal bych s tím do servisu co nejdříve.

[upravil dne 24/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za odpovědi... zde jsou ještě další související problémy: občas nešel imobilizér, nefunguje zamykání/odemykání klíčem, párkrat sem si patrně nevšimnul že se nevypnula elektronika tak se vybila baterka, občas to hlásí nesmysly (většinou kolem abs fault a braking fault) - pravdou taky je že se to odesíralo tak nějak postupně, občas nešlo na dálku odemknout, občas se nedeaktivoval imobilizer a teď to je úplně v háji. Do servisu zajdu co nejdříve, problém je že jsou vánoce a kdo ví jak to stihnu

a celou spojkovou sadu mám novou (včetně setrvačníku) takže kdyby zas rupnul setrvačník tak mě asi jebne takže si na to dám pozor... chcípu to decentně a pomalu na 5ku :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě - zkusil jsem to rozmontovat co šlo a je trochu divné že ta spínací skříň (nebo její část) je tam hrozně volně a není zcela jasné co je elektronická část a co ta druhá - předpokládam že to co se volně pohybuje bude stačit vyměnit... a když do toho drcnu tak to občas zařve abs fault nebo jenom pípne - už sem z toho auta na prášky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vitej v klubu super elektriky ve fr. autech, je fakt ze takhle daleko se ta moje mrcha jeste nedostala, vymejsli si zavady, chce dolejvat to co je plny, obcas behem jizdy na cca 2 sekundy vypne veskerou elektriku, ale chcipnout nastesti zatim jde

obavam se ze to u tebe nebude jen jedna vec:bojim co se spinacky tyce, tak pokud se ti vykla ta cats s klicem, tak to je bohuzel normalni, vyresil sem to tak, ze sem tam natlacit hadr a utah. prosels vsechny konektory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no faktem je že se to tváří jako by byla furt zaplá elektronika a klíčkem jde jedině startovat, ostatní polohy jen dělají blbiny (pípání, abs fault apod) takže to vypadá že je fakt v háji jen ta spínací skříň - je tam i nějaký magnet přímo u té skříně co odhaduju že komunikuje s imobilizerem takže logicky pokud je vysraná skříň tak to nějak souvisí i s imobilizerem a to celé možná souvisí s dálkovým odemykáním, zamykáním

kontektory jsou zaprášené a nějak fest svázané takže se mi to moc nechce kontrolovat abych to neurval.. prošel sem i pojistky (v motoru a pod palubkou) a všechny jsou ok

asi holt zbývá jedině ten servis.. jenže mě to tak sere.. sere.. a sere :) .. ještě se na to podívám zítra za denního světla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...