Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyber cihel (nikoli pod auto)


buml

Recommended Posts

Máte štěstí, že jdu kolem:D

Takže: Porotherm je dražší, je to kvalitní cihla, výrobce nabízí celej systém ( kterej pokud chceš dodržet, nakup rohové cihly atd. = odlehčení peněženky ) Co se týče zámků - je jich dost a jsou docela velké - super.

Supertherm - výrobce Heluz, Cihla kvalitní, levnější, taky celej systém. Zámky jsou 3 a jsou malé. Chybu taky neuděláš

Keratherm - Výrobce Tondach - je to docela obdoba Porothermu, ale levnější, zámky jsou stejné jako Porotherm.

Thermopor - němec, dovozce Konvalinka - cihla je o něco dražší než KTH a STH, levnější než PTH, ale je těžší a hodně kvalitní, ty vnitřní příčky jsou tlustější a takový lepší. Zámky stejné jako Porotherm.

Potom se můžeš rozhodovat mezi obyč a STIčkcem ( bacha na něj, je kvalitní, broušené, ale nemá takovou pevnost - např. pro železobetonové stropy ).

Zámky bych řešil určitě, mají svůj význam a ušetříš maltu ve styčné spáře ( pokud ti to nebude zdít prase a dávat maltu i tam - jako u mně )

Odkud mám informace - jednak v tom oboru pracuju a jednak stavím barák - nakoupil jsem 36,5 Supertherm, blbě to spočítal a vyšly mi i na 2NP. Ale ne na celé. Když jsem chtěl dokoupit, tak na kamion toho bylo málo, čili jsem koupil 36,5 Thermopor. Mimoto tam mám i 44 zeď, na kterou jsem za dobrý peníz koupil Porotherm. No a Keratherm zbyl kamarádovi na stavbě, tak mi ho trochu dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Hadra > dekuji, tohle je super vycerpavajici info:super

2 Pe.Tr > tobe to muze bejt jedno, ty nas stejne vyhanis do maringotky:(

co se tyka pevnosti tu az tak moc neresim, jedna se o pristavbu ke stavajicimu baraku (puvodni stavba tl. 45 cihla palena pristavba tl.40) a nad vencem bude zed jen tusim 120 vysoka (podkrovy) a strop drevo a na nem kari s netonovym poterem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A budeš to celý ještě zateplovat? Potom je to celkem jedno a záleží na tobě, jestli dáš víc nebo míň. Ony ty cihly splňují požadavky norem všechny. Typy Hodotherm nebo Citherm, co byly sračky už koupil Porotherm, takže bys neměl šlápnout vedle. Osobně bych teďka zas nevěděl do čeho jít, dá se říct, že je to jedno.Kdyžtak bych ti mohl domluvit nějakou lepší podmínku u nás - resp. na pobočce, kterou máš někde blízko, v Kolíně, nebo v Malešicích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

A budeš to celý ještě zateplovat? Potom je to celkem jedno a záleží na tobě, jestli dáš víc nebo míň. Ony ty cihly splňují požadavky norem všechny. Typy Hodotherm nebo Citherm, co byly sračky už koupil Porotherm, takže bys neměl šlápnout vedle. Osobně bych teďka zas nevěděl do čeho jít, dá se říct, že je to jedno.Kdyžtak bych ti mohl domluvit nějakou lepší podmínku u nás - resp. na pobočce, kterou máš někde blízko, v Kolíně, nebo v Malešicích

zatepleni bude urcite, puvodne sem pocital s 80tkou Orsilem, ale kdyz vidim jak de elektrika nahoru, tak to bude min 100vka

budu se rozhodovat mezi Porothermem a Suprthermem oboji tedy na radu v systemu P+D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sme resili tedka taky, ale nakonec sme skoncily u tech Keratermu od Tondachu 30PD Jednak se to dela blizko (Hranice na Morave) takze doprava neni tak strasna a brali sme toho 60 palet, takze cenove to vyslo relativne dobre, oproti Porotermu. Ale rekl bych ze zase nejakej vyraznej rozdil mezi nima neni.... Ale tod jen muj nazor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Dave405

:xvul Ono to vyjde asi nastejno, pořád je hromada vody v baráku.

??? asi sem o stedrem dnu trochu natvrdlej:myslim

No pokud to nebudeš lepit tím jejich tmelem (pouze pro broušené cihly), tak máš ve zdech spustu vody a pokud na to hned připlácneš polyš, tak je o malér postaráno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Dave405

:xvul Ono to vyjde asi nastejno, pořád je hromada vody v baráku.

??? asi sem o stedrem dnu trochu natvrdlej:myslim

No pokud to nebudeš lepit tím jejich tmelem (pouze pro broušené cihly), tak máš ve zdech spustu vody a pokud na to hned připlácneš polyš, tak je o malér postaráno..

jo tak sem to pochopil dobre, asi bude malta, ale zatepleni nebude hned a hlavne jak sem psal vyse bude to delsno Orsilem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky pořád vybírám zdící materiál, ale chtěl bych jít pokudmožno suchou cestou a hlavně zateplení zevnitř. Pokud ale nenajdu projektanta, tak mi asi nic jiného zbývat nebude než klasika - porotherm. Ono lepit to tím jejich tmelem je fajn, ale je to docela ranec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Já taky pořád vybírám zdící materiál, ale chtěl bych jít pokudmožno suchou cestou a hlavně zateplení zevnitř. Pokud ale nenajdu projektanta, tak mi asi nic jiného zbývat nebude než klasika - porotherm. Ono lepit to tím jejich tmelem je fajn, ale je to docela ranec.

no ja mam vyber dost zuzenej, barak je palena cihla a k nemu budu pristavovat 3a pul metru takze zase cihla je jasnym resenim.

Pokud bych resil novostavbu, tak by to nebylo suchu cestou, ale Be-tong, moc se mi ten system libi a prave se zatepluje zevnitr;)

[upravil dne 24/12/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to není jen o použití betongu, ale o tom, jak potom zajistit funkčnost toho baráku, trošku o tepelné pohodě, a pokud v tom uděláš klasické topení, tak to dle mého asi nebude moc košér. Na novostavbu se to řešit dá, ale na rekonstrukci je to blbost, protože v místech napojení a hlavně v místnostech nových vs stávajících by to asi dobrotu nedělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ono to není jen o použití betongu, ale o tom, jak potom zajistit funkčnost toho baráku, trošku o tepelné pohodě, a pokud v tom uděláš klasické topení, tak to dle mého asi nebude moc košér. Na novostavbu se to řešit dá, ale na rekonstrukci je to blbost, protože v místech napojení a hlavně v místnostech nových vs stávajících by to asi dobrotu nedělalo.

jasne, vzdyt pisu, ze jelikoz je barak palena cihla tak i material na pristavbu bude cihla;)

a co se topeni tyce tak dole topny kabely pod dlazbou + krbova vlozka v obejvaku a nahore topny folie pod plovouci podlahou (topeni od Fenixgroup a vlozka Jotul)

2 jozefsv > dik za odkaz urcite prostuduju:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...