Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

měníte vodu v motoru? /jak často..?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj,

jak často měníte vodu v motoru, myslim spíš Vás majitele ne nejnovějších modelů ;) nebo spíš jestli vůbec, nemam moc tušení co tam je tak to vidim tak že vemu "kus" tý vody hodim to do mrazáku a uvidim co to udělá, případně doleju nějkaou částí nemrznoucí, co mam G48 modrou do hliníkovejch motorů tak aby to bylo ok, už ted ta voda je nějak tak modrá, páč bych nerad abych dal novou kapalinu a všude možně začla prosakovat voda, tak jestli to nějak vadí, nebo je to skoro fuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Doporučuju navštívit servis a nechat si nemrzku zkontrolovat - to nestojí většinou NIC a podle následného zjištění řešit co dál (hlavně to ale začni řešit co nejdřív, ať neskončíš jako můj bratr)

bratra sem právě čet co si psal :( ať mu to dopadne dobře, zejtra na to juknu dopoledne bude čas tak uvidime... dík p.s. jak to kontrolujou v servise? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Nedavno jsem cetl prirucku a melo by se to menit kazde 3 nebo 6 let ted nevim... ale kazdopadne by tam nemela ta voda byt na furt. A pri vymene by se mel chladic a cela soustava vycistit...

to bych rad až někdy za tepla v létě, s výměnou hadic, některý si o to řikaj už teď ale když vydrželi do teď tak to tak hrozný eště neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos měl řešit dřív a ne až mrzne. Kup si hustoměr a ten ti řekne do kolika stupňů to máš. Nebo zajeď do servisu a oni ti to změří zdarma a řeknou. Židák by za to chtěl prachy. Co se týče dolití, tak pokud nevíš co tam je, tak bych to asi nemixoval, ale vypustil, propláchnul a nalil něco, co PG doporučuje a koupil to u něj ( mám pocit, že to stojí kolem 120 Kč litr ). Už se to tu řešilo, mám pocit, že i dokonce moje auto. Zkus to pohledat, mně se nechce:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Tos měl řešit dřív a ne až mrzne. Kup si hustoměr a ten ti řekne do kolika stupňů to máš. Nebo zajeď do servisu a oni ti to změří zdarma a řeknou. Židák by za to chtěl prachy. Co se týče dolití, tak pokud nevíš co tam je, tak bych to asi nemixoval, ale vypustil, propláchnul a nalil něco, co PG doporučuje a koupil to u něj ( mám pocit, že to stojí kolem 120 Kč litr ). Už se to tu řešilo, mám pocit, že i dokonce moje auto. Zkus to pohledat, mně se nechce:papa

juju kolem vody se řešilo víckrat co tam patří neni problém zistit, hustoměr nemam a zejtra pro něj nejspis nepojedu tak si vemu ctvrtlitr z expanzky modrej celkem je tak ho hodim do petky, dám to do mrazáku kerej má cca -15a jeslti to přežije tekutý tak by to mělo bejt ok ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Ten hustoměr koupíš bez problémů na první pumpě co má šop a budeš mít jistotu,takhle podle voka bych to neriskoval,většinou to dopadne blbě.Teď nevim kde máš nejbližší pumpu,asi až na Kladně?

v Unhošti rovnou jedna je :D jestli to maj takhle tak to nebude problém někde vzít ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hustoměr jsem koupil (kvalitní čínský výrobek) a povedlo se mi ho zrušit dřív, než použít. Pro jinej se mi nechtělo, tak jsem tu nemrzku před barákem vyměnit - pár ostřejších slov (nešel povolit vypoušťák na chladiči) a bylo to.

Voda byla po vypuštění lehce tmavá odspoda, takže už byl zřejmě nejvyšší čas. Dával jsem tam "normální" G48. Ovšem bylo to někdy v polovině listopadu a pracky jsem měl zmrzlý, teď už by se mi do toho nechtělo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Hustoměr jsem koupil (kvalitní čínský výrobek) a povedlo se mi ho zrušit dřív, než použít. Pro jinej se mi nechtělo, tak jsem tu nemrzku před barákem vyměnit - pár ostřejších slov (nešel povolit vypoušťák na chladiči) a bylo to.

Voda byla po vypuštění lehce tmavá odspoda, takže už byl zřejmě nejvyšší čas. Dával jsem tam "normální" G48. Ovšem bylo to někdy v polovině listopadu a pracky jsem měl zmrzlý, teď už by se mi do toho nechtělo. :)

nejvíc bych měl strach aby někde nepovolili usazeniny a nezačlo to někde nějak protejkat, páč už teď to v jednom místě trošku sáklo stačilo doutáhnout objímku je to lepčí, ale trupky sou už malinko jakoby takový napraskaný(podélný praskliny tak půl až centimetr, ale jenom porvrchově, tak bych nerad musel měnit dřív než budu mít všecko přichystaný doma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...