Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Playstation mých let


Pe.Tr

Recommended Posts

Původně zaslal: Pe.Tr

Uplně bych zapoměl na moje brutal "pc sestavy" ATARI 800XE s kazetákem a napojením na televizi Libuše . Jinak v roce 1991 jsem navštěvoval pc kroužek kde jsme se učily Basic na PMD s monitorem v podobě černobílého Merkuru a kazetákem o hmotnosti alternatoru:D:D:D

Televizor Libuše? To neznám !!!

Jinak v 90tém roce jsem už učil děti MS-DOS a T602 na XPčku (vše se vešlo na 1 disketu 5,25" DD - jestli jsem tu zkratku nezkomolil) :P Na Sinclairech jsme se převážně odreagovávali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Pe.Tr

Televizor Libuše? To neznám !!!

ale znaš , bližší info

Tak u nás doma se v té době koukalo na tohle

http://www.oldradio.cz/ts4415.htm

zatímco u babičky na tento (dnes možná i dost ceněný) kousek

http://www.oldradio.cz/ts4102.htm

Jinak Pe.Tře dost dobrý stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale už tehdy fungoval MULTISERVIS, což byl vlastně takový "operativní leasing" televizí. Vzal sis přístroj na 5 let na splátky a modlil ses, aby v pátém roce pokud možno odešly ty nejdražší komponenty, což se v rámci MULTISERVISU vyměnilo a měls zase na dlouho televizi v cajku - koukali jsme na ní až do roku 1999, kdy vyhořel nějakej usměrňovač a bylo nám doporučeno koukat po něčem jinším.

Ve splátkách MULTISERVISU byl zahrnutý i plný servis, platily se akorát opravy prokazatelně zaviněné zákazníkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ale už tehdy fungoval MULTISERVIS, což byl vlastně takový "operativní leasing" televizí. Vzal sis přístroj na 5 let na splátky a modlil ses, aby v pátém roce pokud možno odešly ty nejdražší komponenty, což se v rámci MULTISERVISU vyměnilo a měls zase na dlouho televizi v cajku - koukali jsme na ní až do roku 1999, kdy vyhořel nějakej usměrňovač a bylo nám doporučeno koukat po něčem jinším.

Ve splátkách MULTISERVISU byl zahrnutý i plný servis, platily se akorát opravy prokazatelně zaviněné zákazníkem

nemužu tam najit posledni model BTV tesla , babička ho měla skoro 10 let , velká tv s DO ,na tv byly dve nebo tri kulate cerne tlacitka a DO bylo ta 20cmx5x2 obdelnik jak prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Ale už tehdy fungoval MULTISERVIS, což byl vlastně takový "operativní leasing" televizí. Vzal sis přístroj na 5 let na splátky a modlil ses, aby v pátém roce pokud možno odešly ty nejdražší komponenty, což se v rámci MULTISERVISU vyměnilo a měls zase na dlouho televizi v cajku - koukali jsme na ní až do roku 1999, kdy vyhořel nějakej usměrňovač a bylo nám doporučeno koukat po něčem jinším.

Ve splátkách MULTISERVISU byl zahrnutý i plný servis, platily se akorát opravy prokazatelně zaviněné zákazníkem

No to tak bylo, jenže se těžce přeplatilo, ale on to byl záměr, na novou bednu nebylo, tak se vzala na multiservis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Medvěd

Ale už tehdy fungoval MULTISERVIS, což byl vlastně takový "operativní leasing" televizí. Vzal sis přístroj na 5 let na splátky a modlil ses, aby v pátém roce pokud možno odešly ty nejdražší komponenty, což se v rámci MULTISERVISU vyměnilo a měls zase na dlouho televizi v cajku - koukali jsme na ní až do roku 1999, kdy vyhořel nějakej usměrňovač a bylo nám doporučeno koukat po něčem jinším.

Ve splátkách MULTISERVISU byl zahrnutý i plný servis, platily se akorát opravy prokazatelně zaviněné zákazníkem

No to tak bylo, jenže se těžce přeplatilo, ale on to byl záměr, na novou bednu nebylo, tak se vzala na multiservis

Znáš leasing, který NEPŘEPLATÍŠ???

A s plným servisem v ceně???

A jinak, za totáče se vždycky dalo s opraváři dohodnout, že se v ceně opraví to nebo to (vymění obrazovka, volič kanálů apod.) a nikoho to nijak netrápilo. Zatímco když jsi telku vykešoval, záruka byla tuším půl roku a šmidra - když po třech letech něco odešlo, tak si to , panáčku prachatej, zaplať.

Mé názory znáš a víš, že s těmito praktikami nesouhlasím, ale tehdejší doba si jejich využití k přežití prostě vyžadovala.

[upravil dne 23/12/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jéjej, já měl chobotnici, potom mi to spadlo na zem a chobotnice se vysypala do rohu. Nicméně PMD jsme měli ve škole a chodili do kroužku. Pak jsme je mívali i na táboře, kde jsem si v páté třídě koupil Metallicu Black album a pouštěl si to na tom kazeťáku a okolní PC nadšenci při Karlovi z toho byli nešťastní. Taky jsem uměl programovat obrázky dle nákresu na milimetrovém papíře ( 10 GCLEAR, 20 REM ... a víc si nepamatuju ). Potom otec za neskutečných 14tis koupil C64 s disketovkou a turbem a začala éra " tati, může přijít kamarád na počítač? " A kopírovali jsme hry z kazet atd. Potom do C64 při otcově hře Chess master malý bratr sedící na otcově klíně nablil a C64 se muselo nechat za hříšné peníze opravit. Nicméně teďka někde leží spolu se stovkou disket.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Peta

Jinak v 90tém roce jsem už učil děti MS-DOS a T602 na XPčku...

Eši vono to nebylo XT (s Intelem 8088).:)

:D :D No jasně, to mi nemůžeš ten příspěvek prostě zeditovat a místo toho hned to takhle napsat na plnou hubu? :D

Nepamatuješ, jak se jmenoval ten první formát disket před HD? Mělo to poloviční kapacitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Pe.Tr

Televizor Libuše? To neznám !!!

ale znaš , bližší info

A Libuše jste tomu říkali doma nebo to je nějaký Nera-název? Jinak TV pochopitelně znám.

to bylo napsany na te televizi , hned vedle toho TESLA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

Ale už tehdy fungoval MULTISERVIS, což byl vlastně takový "operativní leasing" televizí.

A existuje dodnes: http://www.gemoney.cz/ge/cz/1/nase-spolecnosti/spolecnosti/ge-money-multiservis

No To spíš asi GE využila toho že lidi mají v paměti to jmeno, a začala nabízet pujčky pod timto nazvem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...