Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepání 5tých dveří - 307SW


svanovsky

Recommended Posts

Ahoj všichni,

chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo neporadil, jak se zbavit klepání zádních dveří od kufru. Při jízdě přes sebemenší nerovnost se mi ze zdní části auta ozývá dosti hlasité klepání. Podle charakteru zvuku jsem si nejdříve myslel, že je opotřebena gumička stěrače a klepou mi ty kovové držáčky přímo o zadní sklo, ale zvuk se nezměnil, ikdyž jsem celou gumičku stěrače vyměnil. Dalším pozorováním a zkoušením jsem přišel na to, že to dělají dveře kufru. Je na 99% vůle v zámku. Ikdyž jsem všemožně zkoumal, jak toto udstranit, na nic jsem nepřišel. U své původní Xantie byly takové gumové špalíky, které se daly mírně vyšroubovat, tím se víko kufru oproti karoserii při zavření napružilo a tento tlak pak vůli v zámku vyrušil a nic neklepalo.

Jak jde toto udělat u 307SW ?? Poradí mi někdo ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ten tapecírunk volný stále a asi taky bouchá. Další věc, která může bouchat je "roletka" nad zavazadlový prostor. Mám takovou tu skládací. A další věc, která může bouchat je trojůhelník a žárovky pod podlážkou v kufru. Jsou tam plastový přihrádky.

Jinak doporučuji vzít asistenta, naložit ho do kufru a jezdit po kostkách, ať přesně zjistí, co klepe...

K tvému dotazu na špalíky. Já bych to řešil nalepením gumových podložek na dosedací místa špalíků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám 307SW ale 307Break, taky to klepe, teda doklepalo, měl sem rozhozený celý 5 tý dveře, sundaný tapecírung v kufru a nic k nalezení, zdroj klepání jsem nenašel, koukali na to v servisu zespoda a taky nic. Ted už to neklepe, jak to přišlo, tak to zase odešlo a je zase ticho, co to bylo to nikdo neví, :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...