Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrola originality


jozefsv

Recommended Posts

tak si na nas na SK vymysleli pani hore ako vytiahnut zase nejake peniaze do rozpoctu.kontrola sa bude prevadzat pri kazdom prepise auta, tzn ze aj ked jeden den kupite auto a na druhy ho predate, tak musi znovu na kontrolu originality.nebolo by to nic hrozne keby to nestalo cca do 3000 skk.neviem preco, ale neviem sa zbavit pocitu ze zijem v blbakove ked cena za kontrolu originality zalezi podla objemu motora.co s tym ma motor mi nie je jasne.:(

ako je to v cechach? tiez to u vas zavadzaju?

najviac sa tesim na tie kazdodenne spravy kolko aut zistili ze bolo kradnutych.dufam, ze to nestastie mat nikdy nebudem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

U nas se to jmenuje "Evidencni prohlidka". Ale neni to tak drahe. Zajede se za Stanici technicke kontroly, kde zkontroluji cislo karoserie a typ (popripade i cislo) motoru. Plati to uz pomerne dlouho.

Ale stojí (pokud se nemýlím) asi 200 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

kontroluju vam to tam rontgenom a takymi kadejakymi blbostami?vlastne ani neviem co vsetko sa tam bude kontrolovat ale asi dost ked na jedno auto maju vraj cas do cca 3 hodin

U mě evidenčka proběhla přesně takhle:

přijel jsem na STK, odevzdal velkej technickej průkaz, za chvilku přišel technik, otevřel kapotu, kouknul na VIN, řekl ať si počkám v kanceláři a za pět!!! minut jsem odjel. Ani si nevšimli, že jsem měl namontovaný ABS, který v TP zapomněli napsat - dotaz na STK dopadl stylem: pokud není ABS zapsáno, tak jste nám o tom buďto právě teď nic neřekl nebo budete muset mít schválení Peugeot ČR, že v tomto autě (P 405) a VINu opravdu ABS bylo. A tak jsem radši odjel.

Když jsem přihlašoval 406ku, tak jsem měl čistopis TP a technik kontroloval i rozměr pneu, ale auto i tak prošlo v pohodě.

Podle mě je celá evidenčka jen zbytečná buzerace a další způsob, jak do státního břicha nasypat další prašule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Podle mě je celá evidenčka jen zbytečná buzerace a další způsob, jak do státního břicha nasypat další prašule.

Prašule tímto stát nutí motoristy cpát soukromým firmám. Penízky zůstanou příslušné Stanici technické kontroly, která z nich odvede "pouze" daně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

jasne, ked to stoji 200-300 korun tak cert to ber, ale akurat som si pozrel na nete ze nad 2500 ccm stoji kontrola originality 4500 skk.tak toto je uz na hlavu.

kontrolovat budu http://www.cmcontrol.sk/

pozrite si technologiu

hlavne ked si pozeral Lamparen na Markize vcera t.j. 17.12.2007. Chlapik kupil Passata presiel cez nejake overenie a potom prisli policajti a zobrali mu auto. ze vraj bolo kradnute.:grr to by ma nasralo. Hlavne ze ta firma co to overovala sa z toho vyzula.

Taketo buzeracie na soferov mam najradsej. Vyberat nekrestanske prachy. To je lobbing bielych mafianov.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

Podle mě je celá evidenčka jen zbytečná buzerace a další způsob, jak do státního břicha nasypat další prašule.

Prašule tímto stát nutí motoristy cpát soukromým firmám. Penízky zůstanou příslušné Stanici technické kontroly, která z nich odvede "pouze" daně.

Tak, tak ... pan stát je skromnej a stačí mu pouze ona daň ... :mrk;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: jozefsv

jasne, ked to stoji 200-300 korun tak cert to ber, ale akurat som si pozrel na nete ze nad 2500 ccm stoji kontrola originality 4500 skk.tak toto je uz na hlavu.

kontrolovat budu http://www.cmcontrol.sk/

pozrite si technologiu

hlavne ked si pozeral Lamparen na Markize vcera t.j. 17.12.2007. Chlapik kupil Passata presiel cez nejake overenie a potom prisli policajti a zobrali mu auto. ze vraj bolo kradnute.:grr to by ma nasralo. Hlavne ze ta firma co to overovala sa z toho vyzula.

Taketo buzeracie na soferov mam najradsej. Vyberat nekrestanske prachy. To je lobbing bielych mafianov.:grr

Ja by som to len trochu poupravil ze to bolo v palbe.... video http://archiv.markiza.sk/?31337d=17.12.2007&31337p=18&31337m=1&31337o=0

priblizne od 20 minuty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: jozefsv

kontroluju vam to tam rontgenom a takymi kadejakymi blbostami?vlastne ani neviem co vsetko sa tam bude kontrolovat ale asi dost ked na jedno auto maju vraj cas do cca 3 hodin

U mě evidenčka proběhla přesně takhle:

přijel jsem na STK, odevzdal velkej technickej průkaz, za chvilku přišel technik, otevřel kapotu, kouknul na VIN, řekl ať si počkám v kanceláři a za pět!!! minut jsem odjel. Ani si nevšimli, že jsem měl namontovaný ABS, který v TP zapomněli napsat - dotaz na STK dopadl stylem: pokud není ABS zapsáno, tak jste nám o tom buďto právě teď nic neřekl nebo budete muset mít schválení Peugeot ČR, že v tomto autě (P 405) a VINu opravdu ABS bylo. A tak jsem radši odjel.

Když jsem přihlašoval 406ku, tak jsem měl čistopis TP a technik kontroloval i rozměr pneu, ale auto i tak prošlo v pohodě.

Podle mě je celá evidenčka jen zbytečná buzerace a další způsob, jak do státního břicha nasypat další prašule.

....tak to je humus, fakt síla, nechapu k čemu tož je, stejně kdo chce tak to nějak udělá aby prošel...

.... ale zajímalo by mě k tomuhle, to se normoš do evidenčky patří i kontrola Pneu ?? sem měl tušení že "jen" VIN, motor, čislo motoru.. .?

[upravil dne 18.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

tak si na nas na SK vymysleli pani hore ako vytiahnut zase nejake peniaze do rozpoctu.kontrola sa bude prevadzat pri kazdom prepise auta, tzn ze aj ked jeden den kupite auto a na druhy ho predate, tak musi znovu na kontrolu originality.nebolo by to nic hrozne keby to nestalo cca do 3000 skk.neviem preco, ale neviem sa zbavit pocitu ze zijem v blbakove ked cena za kontrolu originality zalezi podla objemu motora.co s tym ma motor mi nie je jasne.:(

ako je to v cechach? tiez to u vas zavadzaju?

najviac sa tesim na tie kazdodenne spravy kolko aut zistili ze bolo kradnutych.dufam, ze to nestastie mat nikdy nebudem

Sorry nechce sa mi to citat, odkedy to bude platit? A bude to platit aj pri prepise v okrese?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peco

Původně zaslal: jozefsv

tak si na nas na SK vymysleli pani hore ako vytiahnut zase nejake peniaze do rozpoctu.kontrola sa bude prevadzat pri kazdom prepise auta, tzn ze aj ked jeden den kupite auto a na druhy ho predate, tak musi znovu na kontrolu originality.nebolo by to nic hrozne keby to nestalo cca do 3000 skk.neviem preco, ale neviem sa zbavit pocitu ze zijem v blbakove ked cena za kontrolu originality zalezi podla objemu motora.co s tym ma motor mi nie je jasne.:(

ako je to v cechach? tiez to u vas zavadzaju?

najviac sa tesim na tie kazdodenne spravy kolko aut zistili ze bolo kradnutych.dufam, ze to nestastie mat nikdy nebudem

Sorry nechce sa mi to citat, odkedy to bude platit? A bude to platit aj pri prepise v okrese?

od 1.1.2008 na kazdy dovoz a ci aj od tohto datumu na prepisovacky neviem, ale ak uz to bude platit tak je jedno ci z okresu do okresu alebo v ramci neho.takze si vsetci nachystajme prasule

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...