Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zimni pneu 185x65 R15


nimor

Recommended Posts

Na 306 break HDI mam v technickom 195x55 R15 alebo 185x65 R14. Teraz tam mam 195x55 R15 na alu diskoch. Pri kupe auta mi v bazare dali zimne mneu 185x65 R15 bez diskov. Nebudu tieto pneu velke, mam ich vobec prezuvat? uz teraz sa mi zdaju ze mi tam proste nevojdu...ma niekto na tomto aute 65tky na R15?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

to co mas v technicaku je spravne.. profil gumy 65 R15 se dava na 406ku, na 306 ho nedavej..

profil nema navaznost na prumer rafku, to je snad odveka laicka chyba. samotna hodnota 65 je nicnerikajici. profil gumy se vypocitava ze sirky pneu. tedy u 185/65 je vyska boku pneu (tedy profil) 65% ze 185, tedy 120mm.

jinak k tem gumam. rozmer 185/65 R15 bude na polomeru o 13mm vetsi nez 195/55 R15. je dost mozne, ze by tam ty zimaky sly, zalezi i na vysce vzorku. nemusi primo drit, ale muzou prinejmensim vypadat prilis velke. samozrejme je taky nutne pocitat s odchylkou tachometru (vetsi prumer gumy = delsi behoun = kolo se na stejne draze otoci o kousek min).

[upravil dne 16.12.07 jurash]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jurash

profil nema navaznost na prumer rafku, to je snad odveka laicka chyba. samotna hodnota 65 je nicnerikajici. profil gumy se vypocitava ze sirky pneu. tedy u 185/65 je vyska boku pneu (tedy profil) 65% ze 185, tedy 120mm.

jinak k tem gumam. rozmer 185/65 R15 bude na polomeru o 13mm vetsi nez 195/55 R15. je dost mozne, ze by tam ty zimaky sly, zalezi i na vysce vzorku. nemusi primo drit, ale muzou prinejmensim vypadat prilis velke. samozrejme je taky nutne pocitat s odchylkou tachometru (vetsi prumer gumy = delsi behoun = kolo se na stejne draze otoci o kousek min).

ok, ok.. tohle vsechno vim, jen jsem mu rikal at si tam da to co ma v TP pac kdyz nikdy tak na zimu bych to dodrzoval.. ono nejde ani o to tam narvat ale o dalsi jizdni aspekty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...