Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla "Go home"?


Ticcino

Recommended Posts

Zdravím,

minulý týden jsem po zaparkování a vystupování z auta nějak omylem škrtnul o zapínání dálkových světel (světelnou houkačku), která problikla. To by nebylo nic tak zajímavého. Zajímavější bylo, že zůstala svítit potkávací (nevím zda jen přední nebo i koncové lucerny) Opětovným přepnutím světelné houkačky došlo k zhasnutí potkávaček.

Nechce se mi to teď hledat v manuálu, ale můžou to být taková ty Go home světla? Tj. vypnu motor, probliknu, rozsvítí se potkávačky, zamknu auto, jdu domů - vidim na cestu, a po cca půl minutce potkávačky samy zhasnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám v manuálu na straně 111. :mrk Vůbec jsem něvěl, že to takovou funkci má. Musím to vyzkoušet. Je to podobná vychytávka jako zastavení stěračů v horní poloze (nevíte někdo, jak se tomu říká odborně?)- u tohoto stroje v zimě vlastně nezbytnost při čištění předního skla od sněhu a ledu ("oblíbený" zimní ranní sport), alébrž ve spodní poloze nejde zvednout stěrače, protože jsou "šikovně" skryty pod kapotou. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferin007: Já tomu říkám "namáčknout" blinkr nebo "dát blinkr pro přejíždění z pruhu do pruhu"

Buga: Mohly by tam být. Vyzkoušej a nebo mrkni do manuálu. Trochu nechápu tu rošádu s blinkrem...

Vlacir1: "Zvláštní poloha předních stěračů" (dle mojeho manuálu str.77) pro výměnu lišt a parkování v zimě. Já bych to ale nazval "servisní poloha" nebo "zimní poloha"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, jestli chceš "automatický rozsvěcování světel" nebo "denní světla". K prvnímu ti stačí mít světelnej senzor a přepnout komodo do příslušné polohy, druhý ti musí aktivovat přes diagnostiku (pokud to auto umožňuje). Informací k tomu je tady halda.

Pokud jde o "Follow me home" (krásný český výraz :D ), můžeš ho teda zřejmě buď aktivovat "natvrdo" a pak se ti rožíná automaticky (přes PP), nebo takto "nouzově" manuálně na jedno použití, jak bylo popsáno výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...