Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodelani tempomatu do 307


Supetr

Recommended Posts

Oficiálně se Peugeot brání, protože příplatek za tempomat u nového auta je 12000, ale dodatečné dodělání je nepoměrně levnější. Naprogramováním samozřejmě myslely pouze povolení asi na dvou místech v programu BSI. Kolaps elektroniky díky tempomatu je nesmysl, ale nespolehlivost elektroniky i bez dodělání tempomatu je značná:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na svůj dotaz dostal následující nabídku:

Cena za páčku 1589,55 s DPH

Cena za práci zhruba 800,- s DPH

Cena konfigurace BSI 1666,- s DPH

Cena celkem 4055,55 s DPH

Je docela zajímavý porovnávat jednotlivé výše uvedené ceny, třeba za páčku, ale připadá mi dost nehorázný (za předpokladu co napsal Leos) si za udělání dvou zatržítek někde v BSI účtovat hodinu (možná víc) práce.

To Homat: v příspěvku Světla \"Go home\" píšeš, že máš možnost nahlédnout do nabídky parametrů v BSI volitelných zákazníkem. Mohl by jsi vnésti trochu světla do povolování tempomatu? Něco už uváděl Leos, ale hodila by se informace i z jiného zdroje. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohli by ste sa niekto kto ma, alebo kto montoval tempomat pozriet na brzdovy pedal, ci tam mate spinac jeden alebo dva? Ja tam mam len jeden ale idu ku nemu tri draty. Ak by som sa podujal na montaz tempomatu chcem si byt na istom a nie pocuvat nejake odrbavky servisu o tahani dodatocnych kablov. Ja viem je tam blby pristup ale ak by sa niekomu chcelo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlado-.m

Nemohli by ste sa niekto kto ma, alebo kto montoval tempomat pozriet na brzdovy pedal, ci tam mate spinac jeden alebo dva? Ja tam mam len jeden ale idu ku nemu tri draty. Ak by som sa podujal na montaz tempomatu chcem si byt na istom a nie pocuvat nejake odrbavky servisu o tahani dodatocnych kablov. Ja viem je tam blby pristup ale ak by sa niekomu chcelo...

Jsou tam opravdu pro tempomat potřeba dva spínače viz.foto. Měl jsem taky jen jeden a přidávali druhý+kablíky. Tvoje tři drátky ve spínači nějak nechápu, co by tam dělaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měl dneska v servisu auto na dodělání tempomatu a v prvním kole jsem odešel s nepořízenou. :D Problém je v tom, že zjistili, že nemám druhý spínač na brzdovém pedálu - viz přiložené foto. Nemohli to dodělat, protože ho nemají a museli by ho objednat. Nicméně mne od toho zrazují, protože přivedení kabelu do ŘJ a údajně pájení přímo na piny jednoky pokládají za velice rizikovou operaci a dodělávku nedoporučují. Takže v tuto chvíli mám doma páčku za 1500,- Kč a výše uvedené doporučení. Nicméně v diskusi na toto téma jsem nevysledoval, že by dodělávka měla být tak kritická, jak je mi to servisem předkládáno a chtěl bych to dotáhnout do úspěšného konce.

To milda: tobě to dodělávali včetně spínače. Mohl by jsi mi říci, kde to bylo? Vidím u tebe bydliště střední Morava, že bych se (kdyby to nebylo na druhej konec republiky) s nimi domluvil, když už to jednou dělali.

Pokud víte někdo o jiném pro mě dostupném místě, kde to umí, tak budu rád. :papa

post-0-14109599455916_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Tak jsem měl dneska v servisu auto na dodělání tempomatu a v prvním kole jsem odešel s nepořízenou. :D Problém je v tom, že zjistili, že nemám druhý spínač na brzdovém pedálu - viz přiložené foto. Nemohli to dodělat, protože ho nemají a museli by ho objednat. Nicméně mne od toho zrazují, protože přivedení kabelu do ŘJ a údajně pájení přímo na piny jednoky pokládají za velice rizikovou operaci a dodělávku nedoporučují. Takže v tuto chvíli mám doma páčku za 1500,- Kč a výše uvedené doporučení. Nicméně v diskusi na toto téma jsem nevysledoval, že by dodělávka měla být tak kritická, jak je mi to servisem předkládáno a chtěl bych to dotáhnout do úspěšného konce.

To milda: tobě to dodělávali včetně spínače. Mohl by jsi mi říci, kde to bylo? Vidím u tebe bydliště střední Morava, že bych se (kdyby to nebylo na druhej konec republiky) s nimi domluvil, když už to jednou dělali.

Pokud víte někdo o jiném pro mě dostupném místě, kde to umí, tak budu rád. :papa

Poslal jsem ti SZ.

Jinak i pro ostatní, když si vyhledáte všechny diskuze ohledně tempomatu 307, tak se z nich dá v pohodě vyčíst co a jak a na koho se s úspěchem obrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: milda

Původně zaslal: vlado-.m

Nemohli by ste sa niekto kto ma, alebo kto montoval tempomat pozriet na brzdovy pedal, ci tam mate spinac jeden alebo dva? Ja tam mam len jeden ale idu ku nemu tri draty. Ak by som sa podujal na montaz tempomatu chcem si byt na istom a nie pocuvat nejake odrbavky servisu o tahani dodatocnych kablov. Ja viem je tam blby pristup ale ak by sa niekomu chcelo...

Jsou tam opravdu pro tempomat potřeba dva spínače viz.foto. Měl jsem taky jen jeden a přidávali druhý+kablíky. Tvoje tři drátky ve spínači nějak nechápu, co by tam dělaly.

Tak teraz budte mudry. Nakoniec som objavil az draty styri....na jeden vypinac. Zeby bol nejaky zdvojeny?

post-0-14109599714171_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si ho včera objednával a říkal že kompletně 2500,- .... snad jsem se nepřeslechl. V pondělí mi ho tam budou montovat tak napíšu kolik to přišlo. Jo a taky je to v olomouci, u Fajta...jel jsem tam kvůli nadrbanému autu z Fryštáku, neboť tam už nepáchnu, tak jsem to spojil i s doděláním tempomatu.

[upravil dne 8.4.08 BIGI]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bigi prosím tě jak si dopadl s tím tempomatem? Cena? A kde si ho nechával dodělat? Sice jsem z Prahy východ ale zajel bych si témeř kamkoli kde si to někdo nechal dodělat a měl dobrou cenu a zkušenost. Mám nejblíže Peugeot Domanský Praha-9 Kyje ale tam mě už nikdo po dvou výborných zkušenostech nikdy nedostane .Dík Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...