Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodelani tempomatu do 307


Supetr

Recommended Posts

Zdravim vsechny, chci se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s dodelanim tempomatu do P307. Mam r.v.2003, HDi 79kW.

Cetl jsem si nejaky postrehy na foru o P406 a zajimalo by me, co vsechno je k tomu treba. Udajne to nekdy v BSi povolit jde, u jinych zas ne, tak nevim, na cem to zavisi (rok vyroby?). Pokud to v BSI jde povolit, tak pak uz jen staci koupit packu a pripojit ji? Diky za vsechny vase zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ma bejt na tom odkaze? Otevrela se mi takova divna, hodne jednoducha stranka, ale o tempomatu jsem tam nikde nic nevidel..?

hledani jsem zkousel, nejvic toho bylo na 406tku, ale to je konstrukcne starsi auto a nektery veci tam jsou jinak nez u 307..

cetl jsem nekde, ze pro prvni rocniky 307 to v BSI povolit jde a pro ty novejsi je to uz z fabriky zakazany (ono kdyz chteji u novyho za tempomat ca 10 litru, tak se neni co divit, ze by si to kazdej nechal dodelat za dvojku v servisu, ze jo..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

muzete mi chlapi rict, co je na tom odkazu? Mne se tam nic svetobornyho neotevre.. Delam neco spatne??

je nekdo, kdo si tempomat nechal do auta (P307) domontovat?

prvně skoč někam na diagnostiku at mas jistotu ze to pujde , pak sezenes packu a mozna i spinac na brzd pedal ,nevim ted jestli je ten co tam je od vyroby integrovany i na tempomat.

v origo servisu nedas za to vic jak 5000,- , neorigo servis mi to udelal za 2600 ,- i s novou pačkou a spinačem , sic na 406 ale posledni rok vyroby a ten mel už 307mičkovy mltiplex(com).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze na diagnostiku zajit ohledne toho, jestli je mozny v BSI povolit funkci tempomatu? Jak jsem pochopil, tak je to z vyroby nepovoleny, ale pres diagnosticky program se to da zmenit - je to tak? A tohle mi zjistej na jakykoli diagnostice?

Ten spinac pod brzdovy pedal tam musi byt kvuli preruseni funkce tempomatu pri jeho seslapnuti? Prosim porad, kde bych mel ten spinac presne hledat - je to videt normalne kdyz se clovek sehne pod palubovku k pedalum?

Muzes mi ric, kde presne ti to delali? Mne v Peugeotu v Liberci napsali, ze by to bylo prace za 900,- a packa za 360,- tak nevim...

Jen si nejsem jistej, jestli vedi, o cem mluvi. Prej musej tu packu pripojit a zkusit, jestli to jede nebo ne - o ty diagnostice a povolovani v BSI nic nerikali. Mam takovej pocit, ze to jsou trochu amateri (ale nechci jim krivdit :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jeste jedna vec - nepamatujes si, kde presne v menu (po napichnuti na diagnostiku) se dal ten tempo povolit? Nekde na foru jsem cetl, ze u 406 to bylo snad nekde v polozce "ostatni", ale presnejsi navigace by se hodila..

Verim tomu, ze kdyz nekam prijedu, tak na me budou koukat jak na jantara, co ze to po nich jako chci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

Takze na diagnostiku zajit ohledne toho, jestli je mozny v BSI povolit funkci tempomatu? Jak jsem pochopil, tak je to z vyroby nepovoleny, ale pres diagnosticky program se to da zmenit - je to tak? A tohle mi zjistej na jakykoli diagnostice?

Jo, na diagnostiku zajít ohledně toho.

Buďto tam ta možnost nebude vůbec nebo bude jen vypnutá.

Na jakýkoliv diagnostice to nezjistí. Jen pokud mají přístup do příslušné sekce.

Ten spinac pod brzdovy pedal tam musi byt kvuli preruseni funkce tempomatu pri jeho seslapnuti? Prosim porad, kde bych mel ten spinac presne hledat - je to videt normalne kdyz se clovek sehne pod palubovku k pedalum?

Měl by být hned vedle spínače brzdových světel. Pokud nemáš tempomat, tak tam nebude ani spínač...

Jestli je to vidět nevim, nikdy jsem tam nelezl, ale spíš se bude muset sundat nějakej kryt.

Muzes mi ric, kde presne ti to delali? Mne v Peugeotu v Liberci napsali, ze by to bylo prace za 900,- a packa za 360,- tak nevim...

Jen si nejsem jistej, jestli vedi, o cem mluvi. Prej musej tu packu pripojit a zkusit, jestli to jede nebo ne - o ty diagnostice a povolovani v BSI nic nerikali. Mam takovej pocit, ze to jsou trochu amateri (ale nechci jim krivdit :-) )

Tak to je skoro zadarmo. Cena by i odpovídala diagnostice + mechanické práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ticcino, ty mas tempomat uz z vyroby? Nevis, kdo ma tady v kraji potrebny vybaveni na tu diagnostiku? Jenom v Peugeot-servisech (MK Cars, Federal Cars)? K tomu je vylozene nutnej ten DIAG2000? A to je jen program nebo i hraware = vrazis to do konektoru a je to..?

Teda to je zase otazek...

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat mám z výroby. Potřebné vybavení na diagnostiku mají určitě jak Federálové, tak MK Cars. Já ale navštěvuji autoservis Kopal, jsou to velmi schopní borci, nicméně tam mi byli schopni zdiagnostikovat jen motor (tak jsem to alespoň pochopil). Zapnutí denního svícení nebyli schopni provést. Předpokládám, že nebudou schopni ani aktivovat tempomat. Nemohu to však tvrdit najisto, možná záleží i na roku výroby auta. Nevím, jsem jen obyčejný uživatel. Od toho se odvíjí i co je k tomu potřeba. Nevím.

Ale jak jsem již psal, ta cena se mi zdá velmi dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zejtra rano jedu k Federalum - ptal jsem se jich na postup, jak to budou delat, a oni ze se musej podivat pres diagnostiku do BSI, jestli to pujde (takze standardni postup). Jeste jsem si schvalne zavolal do MK Cars, kde mi to zkouseli delat poprve, jakej maji oni postup - no a tam jen pripojili packu a jeli to vyzkouset = nemohlo to fungovat. Tak mam zase trochu nadeje, ze se to treba zejtra podari.. Jinak ta sranda (i kdyz to nepujde namontovat kvuli BSI) me vyjde na 600 kacek :mrk Hruza, modlim se, aby to melo smysl..

JInak jsem si procital forum o 406 a jednomu manikovi, co ma nemlich ten samej motor (HDi 79kW, r.v.2002) to slo v pohode v BSI povolit (u 406 ale musel jeste dodelat spinac na tempomat a nejaky kabliky od brzdy nebo co - to uz snad u 307 neni nutny..)

zejtra poreferuju, jak jsem dopadl, drzte palce :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja ho mám dorobený.Funguje to tak ,že kúpiš pačku tempomatu v peugeote a tu ti daju do tej zdierky ,ktora tam je pripravená na to.Páčka stala 2700,- Sk aj s montážou a zapnutím tempomatu v BSI.Ešte jedna vec:montujú tam ešte jeden spínač na brzdy.takže sú tam dva.Všetko v tej cene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se prave vratil od Federalu v LBC a super - mam ho! Nejdriv diagnostika, povoleni v BSI a pak museli jeste natahnout kabel od brzdovyho pedalu do ridici jednotky a namontovat packu. Puvodne to melo bejt za 1250,- bez dane, ale rekli mi spatnou cenu packy, byl o dost drazsi, takze celkem me to i s praci v autorizovanym servisu prislo na 2500,-

Ale jsem stastnej jak blecha, ze to slo udelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...