Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mot. olej do 206 1.9D


sedl

Recommended Posts

Původně zaslal: sedl

Můžu do Peugeotu 206 1,9D nalít olej 15W-40 máte s ním někdo zkušenost? Co jsem se dočetl tak spíš doporučujou 10w-40. Jaký je v tom rozdíl? Prosím poraďte.

Klidně ho tam můžeš dát. Jestli má smysl tam dávat nižší W záleží na tom jak často startuješ v zimě a za jak velkých mrazů. 15w má hraniční teplotu čerpatelnosti -25 °C, doporučený je do teploty -20 °C. Mě vždycky fascinuje jak viskozitní specifikaci olejů lidi v diskuzích dávají ohromnou váhu a pak s klidnou hlavou jezdí na olej 20 000 km a už vůbec neřeší výkonnostní specifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V -20 °C je 15W-40 tak hustá,že startér má opravdu velké problémy motorem otočit.rozdíl proti 10W-40 je znašný.

navíc motor byl skonstruován pro olej s nízkou vizkozitou a použitím 15W-40 zkrátíš jeho životnost......

Pokud motor není dýmovnice a nežere 1L oleje na 500km,tak bych tam patnáctku v žádném případě nelil!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych ty teploty zase tak docela i řešil - přece jenom, ten 10W40 se dostane na ta správná místa rychleji.

O tom, na jakou visklozitu byl ten motor konstruovanej ... Mmch - na 206 by snad měla jít objednat jako speciální výbava i roztáčecí klika, kdyby motor s tou 15W40 nepohl :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu tak papírově se do XU10J2Z lilo 10W40, já ovšem do něj skoro 6 let lil 15W40.

Za těch pár let sem zažil pár nepříjemných mrazů (auto jezdilo denně) a nikdy -opakuju- nikdy nebyl problém s nastartováním auta.

To je jedna z mála věcí, která u 605 nikdy nezklamala, prostě ať bylo jakkoliv tak to auto nabrnklo na první škub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...