Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 zdechá na volnoběh


falcon16

Recommended Posts

Ahoj,

vím, že se to tady řešilo už mockrát. Prostě to občas zdechá na volnoběh.

Vyměnil sem krokovej motorek a proměřil snímač polohy plynu. Dělá to pořád.

Než co s tím, bych se spíš zeptal jestli nevíte o někom v okolí Brna, kdo by s tím dokázal něco udělat.

V horším případě co dalšího mám zkusit vyměnit.

Dík.

Jedná se o motor XU10J2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jede na volnoběh tak je úplně bez problémů.

Jenom občas, když sundám nohu z plynu, tak jak klesají otáčky a tak klesnou moc a zdechne to. Občas se mi zdá že to udělá i když mám zařazenou rychlost. Poznám to většinou když zase přidám plyn, že to má tendenci chvilku nereagovat a pak to cukne, jak když to roztláčíš.

Dnešní cesta do práce byla opravdu luxusní. 20 minut popojíždějí v zácpě a auto zdechalo jak o závod. :grr

Svíčky a kabely se můžou projevovat takhle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabely-no nevím,možné je všechno,ale asi ne.

viděl bych to možná na lambda sondu-ta někdy dělá hodně problémy....(sedí i to,že pozdě reaguje na přidání plynu...)

pak bordel v palivové soustavě,možné jsou taky netěsnosti v sání-prostě přisávání falešného vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevim ale začal bych těma svíčkama a kabelama. Přeci jenom šťourat se v něčem dražším a pak zjistit že to byla prkotina. Na favoritu mě kdysi zlobilo náhlý zhasínání motoru za všech situací, klidně i za jízdy, najednou prostě jak když utne. A byly to kabely...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam podobnej problem - volnobeh drzi cca 800ot, ale kdyz to pak poradne proslapnu, tak posleze otacky klesnou az na cca 500 ot a az teprve potom se ustali na 800ot ... nekdy to ale neustoji a chcipne uplne ... nevim cim to je, rad bych pomoh a sam se taky zbavil tohohle problemu ...

kazdopadne sem proved takovej experiment - asice to samy zkosel se svetlama, pak s dalkovejma, pak s vyhrivanim zadniho okna ... proste komplet se vsim-elektro zatezi a bylo to cim dal tim horsi ... takze osobne si myslim, ze problem muze bejt treba klidne i v dobijeni ... nevim ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: falcon16

Relátko? :roll

Tak doufám, že se John ozve.

John se ozve když se koukne ,,občas" na forum...jinak mi to několikrát zdechlo na volnoběh a pak to nešlo už natočit... a krásně to při startovaní si hezky vystřelilo malinko do vejfucku....

A mě teda alepspoň to tak zatím vypadá dělalo relátko co je k benz pumpě.. který je v motorovým prostoru v tý černý krabiččce....jak je zásuvka na diagnostiku a další 2relátka....

Zátím auto jezdí tak to asi bylo tím.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: falcon16

Myslíš ten dole pod kopcem?

On ti už něco takovýho dělal?

A předpokládám, že jinej kontakt na něho nemáš, co?

Nevím jestli pod kopcem, ale všichni ho tam znají.

Pokud si správně pamatuju, tak se odbočilo po hlavní od Čebína k JZD doleva a hned pár metrů za tím zas doleva a seš tam.

Bohužel, už ho v telefonu nemám, jinak bych ti čislo klidně dal.

Pomáhal mě kdysi řešit něco podobnýho a měl by na vrakálu mít pár aut kdyby bylo potřeba něco přehodit.

Velice ochotnej chlapík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Dík. Zkusím to.

Ale asi až příští rok. :P

Akorát nejhorší je, že to dělá jenom občas. :(

Od pondělního rána mi to neudělalo až do včerejšího večera.

Ale udělalo to když sem dojížděl z kopce ke křižovatce. Že by na to mělo vliv kolik benzínu mám v nádrži??

Mám pocit, že sem s touhle teorií už dřív pracoval a nepotvrdila se mi. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hribe

mam podobnej problem - volnobeh drzi cca 800ot, ale kdyz to pak poradne proslapnu, tak posleze otacky klesnou az na cca 500 ot a az teprve potom se ustali na 800ot ... nekdy to ale neustoji a chcipne uplne ... nevim cim to je, rad bych pomoh a sam se taky zbavil tohohle problemu ...

hribe ;)

Já jsem tento problem vyřešil - byla ucpaná hadička k MAP senzoru. Ale mám P306 1.6 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Jaja : dik za radu-inspiraci, na to se zkusim zamerit, ikdyz vubec nevim, kde zrovna tenhle sensor je ... a hlavne ani nevim, jestli k nemu je naka hadicka ??? Co akorat vim, tak MAP sensor je Manifold Air Pressure sensor, teda snimac podtlaku vzduchu v sani a asi bude nekde za sktrici klapkou ... no podivam se na to a uvidim ... kazdopadne sem s tim byl i na diagnostice, tam na nic neprisli, vycistlili mi skrtici klapku, dali novej vzduch filtr, stalo me to asi 1500 a zmena zadna ... hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...