Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba motoru 2.0HDi


Guest xHackerM

Recommended Posts

Původně zaslal: Cat

Moje součastá průměrá spotřeba je je podle PP 7.4 l/ 100 km. Je to hus jak to žere. :xvul

Po dálnici 110- 150 km/h, Po městě podle ostatních.

[upravil dne 11.12.2007 Cat]

ja detto, zere to ako prase...... tiez ten isty rok,aj motor aj sw.....

a PP mi tiez ukazuje taketo hodnoty, az mi je nekdy na plač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: xHackerM

Ahoj, chci si pořídit P307 s naftovým motorem... Rád bych 1.4HDi, ale zdá se mi, že pro takhle "veliké" auto je to moc malý motor... 1.6HDi by byla fakt super, ale je jich k prodeji tak málo, že není z čeho vybírat... No a pak jsou tu ty "dvoulitry"...

Na kolik litříků by se dala stáhnout spotřeba s dobrým "spotřebovým" chipem a opravdu klidnou jízdou převážně po dálnici? (klidná jízda = 100-120km/h)

pokud jezdiš převažne dálnice ,pořid si vůz s tempomatem , tam je uspora skoro o litr dolu , navic pokud to skombinuješ s motorem 1,6HDI 66Kw který nemá FAP ,máš vyhráno!

No, já nevím, ale většina lidí (včetně mě) říká přesnej opak. Tempomat je sice příjemná věcička, ale spotřebu tedy naopak zvyšuje. Už jen tím, že "přidává" i z (prudkýho) kopce, kde bych jinak sundal nohu z pedálu a jel za nulu. Úplná lama, kerá neumí průměrně citlivě pracovat s plynem, asi s tempomatem ušetří, ale většina lidí ne. Mám sice 1,6 HDi, ale tohle bude u všech stejný.

PS: Navíc právě na dálnice je podle mě jednoznačně lepčí 80 kW.

[upravil dne 12.12.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

momentalne mam 8,9 na sto, ale jezdim jen 5km rano a 5km vecer po meste = studenej motor a samy rozjizdeni

jinak ale jezdim kolem 6,2 - to se ale musim dost snazit, jen to tak šolichám a lechtam, zadny sprinty.. na dalnici cca. 7 litru, chtel bych tempomat, verim, ze by to slo dolu..

TDicka od VW jsou na tom mnohem lip - pri stejnym stylu jizdy jsem zaznamenal rozdil cca 1,5 litru na sto a to je celkem dost (77kW, zadnej FAP, Roomster)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

momentalne mam 8,9 na sto, ale jezdim jen 5km rano a 5km vecer po meste = studenej motor a samy rozjizdeni

jinak ale jezdim kolem 6,2 - to se ale musim dost snazit, jen to tak šolichám a lechtam, zadny sprinty.. na dalnici cca. 7 litru, chtel bych tempomat, verim, ze by to slo dolu..

TDicka od VW jsou na tom mnohem lip - pri stejnym stylu jizdy jsem zaznamenal rozdil cca 1,5 litru na sto a to je celkem dost (77kW, zadnej FAP, Roomster)

To přece nemůžeš srovnávat. 2,0 HDi je mnohem starší motor. Navíc zvukově je na tom úplně jinde, než TDi. Já mám 1,6 HDi, spotřeba je asi něco o málo vyšší, než u TDi, ale SW je taky daleko těžší a vyšší, takže je to logický. Navíc akustickej rozdíl je velkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúúrňa, jak to robíte s tou spotrebou, čo to máte za motory. Jazdím ako slimák s velmi lahkou nohou, či krátke trasy a či dlhé, ale žere to fakt jak prasa. Športovú jazdu si ani nedovolím, fakt vám môžem len závidieť so spotrebou teraz v zime a na krátke trasy do 6l.

307 sw 2,0/79kw-fap

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenost, že se u 2.0HDI pohybuje spotřeba zhruba o 1,5l/100km výše než u 1.6HDI.

Jak už jsem psal jinde, doma máme dvě 1.6 a v práci šest 2.0, tak můžu porovnávat.

Jinak čísla zhruba : 2.0HDI ( 6,5l/100 ) a 1.6HDI ( 5l/100km ) - samozřejmě, když to nehoníš :D

Při svižnější jízdě je to o nějaké 2l/100km výše...

Jinak jak píše Supetr, tak TDI jsou na tom líp, ale né daleko líp, já měl Octávku combi 81kW a ta spotřeba byla při stejném stylu jízdy a na stejných trasách jen o 0,5l/100km nížší, ale TDI zase bylo jako traktor :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Smety

Já mám zkušenost, že se u 2.0HDI pohybuje spotřeba zhruba o 1,5l/100km výše než u 1.6HDI.

Jak už jsem psal jinde, doma máme dvě 1.6 a v práci šest 2.0, tak můžu porovnávat.

Jinak čísla zhruba : 2.0HDI ( 6,5l/100 ) a 1.6HDI ( 5l/100km ) - samozřejmě, když to nehoníš :D

Při svižnější jízdě je to o nějaké 2l/100km výše...

Jinak jak píše Supetr, tak TDI jsou na tom líp, ale né daleko líp, já měl Octávku combi 81kW a ta spotřeba byla při stejném stylu jízdy a na stejných trasách jen o 0,5l/100km nížší, ale TDI zase bylo jako traktor :D

Zaujimave ze vyrobca udava rozdiel medzi 2,0 a 1,6 iba 0,3l.Podla toho som sa aj ja riadil a pekne som sa odrbal. Radsej by som vsak asi pocuval ten traktor so spotrebou 4,5l. Pri takejto spotrebe nemusia pouzit ani ten poondiaty Fap,pretoze exhalatov sa vycmudi podstatne menej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo taky si myslim, ze FAP je dost na prd - zvysuje spotrebu a ve finale je tech emisi plus minus stejne - jen je clovek vic nasranej u pumpy kdyz tankuje :o Ale na druhou stranu zrovna nemusim Octavky, ze kterych se dymi kdyz jim slapnou na krk - to by se nam s FAPem stavat asi moc nemelo, ne? :bojim

TDi mi prijde vic "do volnobehu" - sundam nohu z plynu a auto jede skoro porad stejne. Kdyz ale sundam nohu u svyho Peugeota, tak uplne cejtim, jak jdou otacky dolu a auto zacne vyrazne zpomalovat a to i kdyz jedu z kopce na ctyrku nebo petku - jako kdyby me nekdo drzel za prdel :) Tak nejak osobne si myslim, ze je to tim FAPem (ale treba se mejlim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: Supetr

momentalne mam 8,9 na sto, ale jezdim jen 5km rano a 5km vecer po meste = studenej motor a samy rozjizdeni

jinak ale jezdim kolem 6,2 - to se ale musim dost snazit, jen to tak šolichám a lechtam, zadny sprinty.. na dalnici cca. 7 litru, chtel bych tempomat, verim, ze by to slo dolu..

TDicka od VW jsou na tom mnohem lip - pri stejnym stylu jizdy jsem zaznamenal rozdil cca 1,5 litru na sto a to je celkem dost (77kW, zadnej FAP, Roomster)

To přece nemůžeš srovnávat. 2,0 HDi je mnohem starší motor. Navíc zvukově je na tom úplně jinde, než TDi. Já mám 1,6 HDi, spotřeba je asi něco o málo vyšší, než u TDi, ale SW je taky daleko těžší a vyšší, takže je to logický. Navíc akustickej rozdíl je velkej.

to je hlupost....

jazdim 2,0 hdi sw 66 kw a passat variant 1999 1,9 tdi 66 kw.

ta spotreba je noporovnatelne vacsia u sw...... to TDi je uplne niekde inde...kazdy tu nadava na tdi ze chrochtajuci traktor... ale ten motor vydrzi.... ja som osobne zastancom TDi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supetr

jo taky si myslim, ze FAP je dost na prd - zvysuje spotrebu a ve finale je tech emisi plus minus stejne - jen je clovek vic nasranej u pumpy kdyz tankuje :o Ale na druhou stranu zrovna nemusim Octavky, ze kterych se dymi kdyz jim slapnou na krk - to by se nam s FAPem stavat asi moc nemelo, ne? :bojim

TDi mi prijde vic "do volnobehu" - sundam nohu z plynu a auto jede skoro porad stejne. Kdyz ale sundam nohu u svyho Peugeota, tak uplne cejtim, jak jdou otacky dolu a auto zacne vyrazne zpomalovat a to i kdyz jedu z kopce na ctyrku nebo petku - jako kdyby me nekdo drzel za prdel :) Tak nejak osobne si myslim, ze je to tim FAPem (ale treba se mejlim)

to spomalovanie citim aj ja ked to pustim na tdi dole kopcom na 5, bez plynu tak sa to este rozbieha a auto ide ako pierko, lahunko a tak...ale sw ....ako by som takal za sebou vetriesku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marisw - kolik mas koniku? My jsme melli v praci breaka s 66kW a ten byl vic volnobeznejsi nez moje 79kW verze. Tak jsem z toho usoudil, ze na vine je FAP (ten se daval jen k 79kW)

Jak psal Toro, ze za to muze "dobrej stav motoru" = dobra komprese a tesnost ventilu - to neumim posoudit.

Vim jen, ze fungl novy TDi jede vic zlehka nez moje HDi po 40tis km. Prece to nemuze znamenat, ze novy TDi ma spatnou kompresi a netesnici ventily, ne?

Tim, ze na HDi musi clovek porad slapat, aby ho aspon udrzel v nejaky rychlosti roste spotreba oproti TDi, kde to proste jede jakoby "samo" - tot muj laicky nazor :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...