Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc marodim - Zapalovani 3. valce


mitch.mb

Recommended Posts

Zdravim,

tak jsem dneska onemocnel :c( a to hned 2x :(

Nejdriv mi zacal blikat blinkr neustale doleva i pri vypnutem prepinaci. To bych este zkousnul a najdu si tady navod jak to opravit, ale o par minut pozdeji mi zaclo auto jakoby cukat vynechavat pri pridani plynu.

Nejdriv to cukalo a pak mi zacla i blikat diagnostika motoru. Okamzite jsem jel do Peugeotu kde se mi napojily a nasly chybu "Zapalovani valec c. 3 - Mala frekvence"

Jinak na volnobech at uz pri stani ci za jizdy je vse OK i kdyz jsem stal a pridal proturoval motor tak OK, ale pri rozjezdu ci za jizdy pri pridani plynu to jakoby vynechava...

Netusite nekdo co s tim?

Manik z Peugeotu mi rikal zkusit v prvni rade vymenit svicky takze jsem koupil novy a zitra je vymenim.

Ale zasejc manik v benexu kde jsem svicky kupoval mi povida ze spis vetsinou odchazi rampa ktera prej stoji 3000 i kdyz tady na foru co sem procital prispevky tak vsichni pisou kolem 6-7 klacku.

Co myslite cim by to mohlo byt? Setkal se s tim nekdo?

Nasel by se nekdo z Mlade Boleslavi ci blizkeho okoli kdo ma motor 1.8 16V benzin a pujcil nachvili rampu na odzkouseni v pripade ze by to svickama nebylo?

Jsem zoufalej pac dneska mam opravdu tezkej den blbec. V praci silenej fofr pak fronty v kramech pak auto a kdyz jsem prisel domu tak sem si musel dav VELKYHO panaka kteryho sem nalil rovnou do sklenicky a ne jenom po dne....

Tyto svicky jsem koupil co si o nich myslite? Rekl jsem jim typ auta a motoru a todle me daly. 81kc/ks

post-0-14109597313366_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus ty svicky a uvidis, me pomohly NGK BKR5EK V-Line 23, taky mi to spatne tahlo a svitila diagnostika. Nicmene i ta rampa muze byt spatna to se nevylucuje. 6-7000 stoji u Peugeotu, myslim ze ji dela Sagem, v Benexu maj od Valea nahradu a ta je levnejsi. Jinak kdyby sis pujcoval rampu, musis sehnat z auta od roku vyroby 98 vys, francouzi totiz v ten rok trochu modifikovali viko ventilu u motoru 1.8 16V a posunuli nalevaci otvor oleje asi o 1cm doprava nez byl na tech starych vikach ventilu, takze ze starsiho motoru na novejsi motor ta rampa nepasuje, prave kvuli tomu posunutemu vyrezu na nalevaci otvor oleje, jinak je uvnitr stejna, ale mechanicky ji tam proste nenapasujes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

ok tak uvidime zitra ale jestli to bude ta rampa tak mi selhne... ten v peugeotu mi rikal ze by to mohly bejt svicky, vstrik nebo civka (ta civka to je ta rampa ne?)

jj civka je v rampe, teda vlastne jsou tam dve civky, pro dva a dva valce, tusim ze to pali 1-4 a 2-3

Rampu uz jsem taky menil, docela odchazi, me to tenkrat prestalo jet uplne, do mirneho kopce na jednicku a mel jsem co delat ho vyjet, hrozny zaskuby motoru na volnobeh, ale uz si nepamatuju jestli se to objevilo z niceho nic najednou, nebo jestli to blbnulo predtim jen v naznacich a pak to teprve kleklo uplne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz jsem zdravej :c) Vymenil jsem svicky a pri projeti to bylo ok... Pak jsem rozebiral packu blinkru a to byla pakarna 10x sem ji rozdelaval pac sem ji nemohl spravne sesadit, ale uz dobry .. bylo to pekne obrouseny... no a pak jsem se pustil do tahani slabe dvoulinky od volantu smerem do dveri ridice... teda protahnout kabl skrz tu skrkavku ve dverich to byla mrdarna hrozna sme to delaly ve svou par hodin. Sme nevedely co kde jak drzi apod... ted uz to vime takze dalsi dvere by uz mely bejt jednodussi. Budu to tahat do vsech dveri :c)

Jeste pres noc necham cichnout baterku k elektrice a zitra az dodelame ty kabely tak to poradne projedu, ale podle toho co jsem projizdel dneska to bylo dobry... Takze to vypada ze odesla svicka na 3. valci

Jeste napisu jestli to uz bude dobry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...