Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Legendární Masné krámy otvírají v prosinci své brány


mares

Recommended Posts

a budou tam čepovat přímo z tanků jednu specialitu, tzv. kroužkovaný ležák:potlesk:potlesk:potlesk. Rozhodně nepatřím mezi fandy Budvaru dvanáctky a už vůbec ne desítky (nejlepší pivo na světě je plzeňská dvanáctka), ale tenhle ležák, to je něco. Dá se sehnat pouze v několika restauracích, v lahvích se neprodává vůbec. Co se týká výrobního postupu, moc o tom nevím, akorát, že do původního ležáku se před dokončením přidávají tzv. kroužky. Což jsou nějaké kvasinky. Rozhodně doporučuji :super(na rozdíl od ostatní produkce zmíněného pivovaru:xvul).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kroužkový ležák je taky pěkný bolehlav !

Je to klasické spodně kvašené pivo (ležák), do kterého se přidávávají zbytky kvasinek (po kvašení). Mě to chutná stejně jako ležák a dokonce po tom bolí hlava jako po ležáku.

Zatím vždy po návštěvě "Budvarky" nebo "Malého pivovaru" bolehlav. Statisticky 8 návštěv, 8 bolehlavů.

Uznávám, že je to zatím málo (statisticky) reprezentativní vzorek :roll Budu se snažit ho trochu rozšířit. Přece tak dobré pivo hned nezatratím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohoto typu to bejvaj většinou zrádná piva, co se hlavy týče. Takhle jsem si dal pár kousků v Klášterním pivovaru na Strahovském nádvoří (4 decka jenom za 60,- :) ), a pak mi ta hlava málem upadla... Ale pije se to dobře, to se musí nechat ;)

A vůbec, nejlepší pivo dělá Bernard :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: petr307

BUudvar piju asi nejcastejc a hlava me po nem neboli, nevim jestli jde o zvyk, ale jako bolehlav bych to nenazyval. vynikajici pivo!!! (12° samozrejme :super)

Právě... taky nevím, co všichni kolem toho pořád nadělaj... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Poldík

No nevím ale podle těch obrázků se mi to moc nelíbí není to to původní, je to moc moderní a osvětlený. :bojim:nevim

ten 3D model vypada opravdu zvlastne, ale myslim ze v realu to bude dobry. ted uz si jen naplanovat vylet a udelar reserve rok dopredu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...