Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 oprava dvířek v otvoru pro ukladání lyží


OK406

Recommended Posts

Po sklopení zadní loketní opěrky u mé 406 sedan (starý model) a následného otevření otvoru, který je dle orig.manuálu určen pro ukládání lyží, my dvířka zůstaly v ruce, navíc bylo špatné zavírání. Jelikož místo, které se ohýbá je z materiálu, z kterého jsou vyrobené celé dvířka, tedy plastu, tak se není čemu divit. Celé dvířka se dají opatrně vyndat za pomoci plochého šroubováku, který zasuneme mezi závěs dvířek a opěradlo a vysuneme ven. Samotná dvířka se dadají lehce rozebrat a to zasunutím šroubováku z boku do spoje a následným vysunutím směrem dolů. Vlastní oprava spočívala v řádném očištění a odmaštění místa opravy tedy okolí ohybu. K vlastnímu ohybu jsem použil kousek látky (mašle). Látku jsem si změřil a zároveň vystřihl otvory, které jsou na dvířkách. Po té jsem nanesl lepidlo Chemoprén (saví - nesaví) na látku i na dvířka a protikus utrženého zavírání a vyčkal zaschnutí. Mezitím jsem dal dohromady zavírání dvířek, které se skládá z pružného drátu a plastové zástrčky. Po zaschnutí cca 15 minut jsem látku přiložil na proti kus dvířek a vyhladil. Po cca 4 hodinách jsem zkompletoval dvířka. Po úplném zaschnutí se dvířka zasunuly zpět a vyzkoušela se jejich funkčnost. Při pohledu va dvířka, není vidět spoj a ani místo lepení (opravy).

post-0-14109597303876_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tak já měj nejdříve otevírání zevnitř, takže děti to stále otevírali. Tak jsem to pak po opravě dal vnitřku kufru a je klid. I originál je myslím z kufru otevíraní.:myslim

JJ, origo je z kufru;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

. I originál je myslím z kufru otevíraní.:myslim

JJ, origo je z kufru;)

Asi záleží, jak tam ten deklík prdli ve fabrice, na 406 nevím, ale na 605 to mám z kabiny. Nevím, jak bych tam do hloubky lezl, abych to otevřel. To už by bylo o závrať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

A nebo si jej vyndat a přendat.

To by právě bylo nepohodlné. takhle ji zevnitř otevřu a položí se dopředu na područku mezi sedadly, čímž ji i kryje. Kdybych ji otočil, polezu ji otevírat do kufru a pak by plandala sklopená do kufru. BTW: ani nevím, jakje připevněná, ale nejspíš podobně, jako na 406. Nekoukal jsem, jen vím, že to není jen plast, ale taky je potažená nějakou kůží.

[upravil dne 5.12.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: OK406

A nebo si jej vyndat a přendat.

To by právě bylo nepohodlné. takhle ji zevnitř otevřu a položí se dopředu na područku mezi sedadly, čímž ji i kryje. Kdybych ji otočil, polezu ji otevírat do kufru a pak by plandala sklopená do kufru. BTW: ani nevím, jakje připevněná, ale nejspíš podobně, jako na 406. Nekoukal jsem, jen vím, že to není jen plast, ale taky je potažená nějakou kůží.

[upravil dne 5.12.07 Kdo]

Já ji otevírám z kufru a naklápí se na loketku jako ochrana. A z kufru je otevírací naschvál aby se nedalo dostat do kufru když dáváš třeba auto do servisu a máš servisní klíč kterým nejde odemknout kufr (viz. manual). Proto jsou i na opěradlech ze strany kufru ty zámky na zajištění proti sklopení opěradel. ;)

P.S. Jinak dobrej návod. :super

[upravil dne 5/12/07 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pišta

Fotky nemám. Ještě to sem neumím vkládat. Budu se to muset asi rychle naučit. Podívám se ještě do katalogu na to víko. Možná na něco přijdu,třeba nebudu muset vyndávat sedáky.

Tak mi fotky pošli na můj email a já je sem dám. Jinak vkládání fotek je popsáno na fóru. Zkus hledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...