Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

pískání v motoru p205...?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj , nechci to dávat jinam, páč je to dost diskutabilní, zajímá mě co by to tak mohlo bejt, jestli to muze bejt prokluzujici klinovej remen jak uz mi nekdo rek nebo něco jinýho, auto jezdí bez problému, normálně si toho člověk nevšimne(venku) ale v garáži kde je celkově víc slyšet motor, tak hlavně i po otevření kapoty je dosti znatelný pískání, jestli je to něco "častýho" a hned nekdo bude vedet co se takhle u tehlech aut třeba děje často, případně kolik by tak měla bejt vůle nebo jak to poznat u řemenů, abych to nějak tak omrknul... kuju... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Ahoj , nechci to dávat jinam, páč je to dost diskutabilní, zajímá mě co by to tak mohlo bejt, jestli to muze bejt prokluzujici klinovej remen jak uz mi nekdo rek nebo něco jinýho, auto jezdí bez problému, normálně si toho člověk nevšimne(venku) ale v garáži kde je celkově víc slyšet motor, tak hlavně i po otevření kapoty je dosti znatelný pískání, jestli je to něco "častýho" a hned nekdo bude vedet co se takhle u tehlech aut třeba děje často, případně kolik by tak měla bejt vůle nebo jak to poznat u řemenů, abych to nějak tak omrknul... kuju... ;)

Já hlasuju pro řemen. Ta ty dvě stovky nebo kolik stojí radši vyměnit, než pak prdne a jeho kousky nadělají paseku někde v motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: voštík

no a pokud je to piskani slyset hlavne zastudena, tak to muze byt i napinaci kladka na rozvodech...cca 800-1.500,- nebo jeste loziska na altiku

tak s tim ze zastudena souhlasim, tak kladka by šla stejně když pudu do těch rozvodů... tak doufam ze aspoň tak... znamená to v tom případě, že je to s tou vymenou hodně nahraně ?? :nevim měl bych pospíchat ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pískání je slyšet VŽDYCKY hlavně za studena. Ale:

1) Je-li to hlavně když je vlhko a zvuk je dost hlasitý a vzdáleně připomíná brždění pneu na mokrém asfaltu - plochý řemen (postaru řečený klínový)

2) Je-li ten zvuk vysoký tón, nepříliš hlasitý, nebo takové spíš hučení, pak to vypadá na tu napínací kladku od rozvoďáku, případně ložisko altíku.

Co je to na hraně? No, prdne-li ti rozvoďák na tvém atmodieselu, tak přijdeš vlastně o to jediné cenné, co na tvém autě je, přesněji řečeno přijdeš o celé auto ;) Já na tvém místě bych neváhal, poděkoval bohu, že máš spolehlivé auto jezdící za 5 litrů nafty (v dnešní době velká vzácnost) a s náhradními díly v cenové relaci Favorita, a rozvody by bylo to první, na co bych se vrhnul, když už není peněz nazbyt a člověk musí něco upřednostnit.

Zdraví tě majitel (mj.) 205 XRD 1986, která má najeto přes 400 000 km. :papa

[upravil dne 5/12/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

To pískání je slyšet VŽDYCKY hlavně za studena. Ale:

1) Je-li to hlavně když je vlhko a zvuk je dost hlasitý a vzdáleně připomíná brždění pneu na mokrém asfaltu - plochý řemen (postaru řečený klínový)

2) Je-li ten zvuk vysoký tón, nepříliš hlasitý, nebo takové spíš hučení, pak to vypadá na tu napínací kladku od rozvoďáku, případně ložisko altíku.

Co je to na hraně? No, prdne-li ti rozvoďák na tvém atmodieselu, tak přijdeš vlastně o to jediné cenné, co na tvém autě je, přesněji řečeno přijdeš o celé auto ;) Já na tvém místě bych neváhal, poděkoval bohu, že máš spolehlivé auto jezdící za 5 litrů nafty (v dnešní době velká vzácnost) a s náhradními díly v cenové relaci Favorita, a rozvody by bylo to první, na co bych se vrhnul, když už není peněz nazbyt a člověk musí něco upřednostnit.

Zdraví tě majitel (mj.) 205 XRD 1986, která má najeto přes 400 000 km. :papa

[upravil dne 5/12/07 Garfield]

tak to gratulluju to sou krásný kilometry, peníze sou na to už připravený, dohodnu to a pude se do toho ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peto670

ja by som najprv skusil ten remen na altiku, lebo mna tiez piska hlavne ked nastartujem- najvecsi odber batreie= najvecsia zataz na alternator. nam cas ho posponovat.....:cool:

Souhlasím, u bílý jsme měli to samý, pískalo to, tak se víc napnul řemen na alternátoeu a je to OK, teď mi dělá moje to samý a řekl bych že je to jasný, když otevřu kapotu, je to tam:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peto670

ja by som najprv skusil ten remen na altiku, lebo mna tiez piska hlavne ked nastartujem- najvecsi odber batreie= najvecsia zataz na alternator. nam cas ho posponovat.....:cool:

juknu na to ale to by muselo bejt uz na "šáhnutí" poznat že je to volnější ne (ten řemen) ? stejne kdyz nevim co to má najeto tak ty rozvody fakt asi pudou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Peto670

ja by som najprv skusil ten remen na altiku, lebo mna tiez piska hlavne ked nastartujem- najvecsi odber batreie= najvecsia zataz na alternator. nam cas ho posponovat.....:cool:

juknu na to ale to by muselo bejt uz na "šáhnutí" poznat že je to volnější ne (ten řemen) ? stejne kdyz nevim co to má najeto tak ty rozvody fakt asi pudou

Moje řeč, jistota je jistota, než čekat že se to potká...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Peto670

ja by som najprv skusil ten remen na altiku, lebo mna tiez piska hlavne ked nastartujem- najvecsi odber batreie= najvecsia zataz na alternator. nam cas ho posponovat.....:cool:

juknu na to ale to by muselo bejt uz na "šáhnutí" poznat že je to volnější ne (ten řemen) ? stejne kdyz nevim co to má najeto tak ty rozvody fakt asi pudou

Na sáhnutí, to je tazko povedat. Treba povolit alternator a mrknut na ten remen to ti viac prezradi. Lebo mne to piskalo tiez. Tam je pouzity drazkovany remen ked som ho vyhodil ani som sa necudoval ze to piska. Ked je uz stary tak sa naprieč drazkam prelame /vidis az ked das dole remen/. treba pozret.

Hodne zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peto670

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Peto670

ja by som najprv skusil ten remen na altiku, lebo mna tiez piska hlavne ked nastartujem- najvecsi odber batreie= najvecsia zataz na alternator. nam cas ho posponovat.....:cool:

juknu na to ale to by muselo bejt uz na "šáhnutí" poznat že je to volnější ne (ten řemen) ? stejne kdyz nevim co to má najeto tak ty rozvody fakt asi pudou

Na sáhnutí, to je tazko povedat. Treba povolit alternator a mrknut na ten remen to ti viac prezradi. Lebo mne to piskalo tiez. Tam je pouzity drazkovany remen ked som ho vyhodil ani som sa necudoval ze to piska. Ked je uz stary tak sa naprieč drazkam prelame /vidis az ked das dole remen/. treba pozret.

Hodne zdaru.

remen od vyvevy je taky cleej rozpraskanej zachvilku ho du menit treba to pomuze kdyz ne juknu este na ten od dynama... dik z a radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Prosím prosím, já vůbec nerozumím, cos měnil za řemen? :myslim

řemen od vakuový pumpy, ten jak je od takový tý brzdový věcičky... ... ten byl mezi zubama pekne rozpraskanej... ten od dyname je bez prasklin....

[upravil dne 9.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

To pískání je slyšet VŽDYCKY hlavně za studena. Ale:...............

[upravil dne 5/12/07 Garfield]

takže je to normální že to bude chvilku "pískat" ... ? aspon tak to na me z toho jak si to napísal působí :papa

p.s. mel sem sundany ty plastovy kryty pod kterejma je rozvodovej remen, na prvni pohled kdyz se clovek podiva zespoda remenu, zestrany co sou zuby nebo zestrany ta, nikde zadna prasklina ale kdoví... v půlce ledna se bude dělat pár věci tak se na to jukne eště mechanik a uvidí seš...

[upravil dne 9.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...