Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ach ty pocitace


macik.83

Recommended Posts

Myslel jsem si, za pocitacum, tak nejak rozumim, ale tohle me fakt dostalo... :myslimRozhodl jsem se, ze odinstaluju nejaky hry, ktere uz nehraju a behem toho se mi ztratily vsechny moje soubory, ktere jsem tam mel. Pocinaje fotkama nastradane asi za tri roky a konce ruznejma programkama.:bojim Proste mi zmizlo uplne vsechno co jsem mel na plose a zbyl jen tento pocitac a kos... Nevite nahodou, kam se to mohlo ztratit? Ve vyhledat mi to nic nenaslo:(:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nestalo se ti, že to třeba smazalo tebe jako uživatele a teď to nabíhá přihlášený jako nějaký nový uživatel a proto tam nejsou ikony a plocha tak jak jsi jí měl ty? A to že ti to smazalo fotky apod jsi zjišťoval přes nějakýho správce souborů nebo jsi měl jenom vytaženýho zástupce na plochu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti to jako smazal odinstalátor nějaké z těch her? Tohle si umím představit v okamžiku, kdy se hra chybně nainstaluje do kořenového adresáře, nebo kamkoliv jinam, místo do své složky. Některé odinstalátory pak mají tendenci smazat všechny soubory a složky ve složce té hry a neřeší, jestli jsou jeho, nebo ne (já vím, debilní přístup; většina odinstalátorů maže podle záznamu jen to, co se tam při instalaci nahrálo), což třeba v případě kořenového adresáře celkem zamrzí.

Smazaná data lze obnovit celkem snadno, ale jen do té doby, dokud je jiná data nepřepíšou! Jde-li o důležitá data například na systémovém disku, je třeba ihned vypnout počítač odpojením napájení (nevypínat softwarovým způsobem, při ukončování OS je spousta zápisů na disk), disk vyndat a za pomoci jiného PC a odpovídajícího softwaru se pokusit data obnovit. Pravděpodobnost úspěchu je tím vyšší, čím rychleji byl počítač vypnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Myslel jsem si, za pocitacum, tak nejak rozumim, ale tohle me fakt dostalo... :myslimRozhodl jsem se, ze odinstaluju nejaky hry, ktere uz nehraju a behem toho se mi ztratily vsechny moje soubory, ktere jsem tam mel. Pocinaje fotkama nastradane asi za tri roky a konce ruznejma programkama.:bojim Proste mi zmizlo uplne vsechno co jsem mel na plose a zbyl jen tento pocitac a kos... Nevite nahodou, kam se to mohlo ztratit? Ve vyhledat mi to nic nenaslo:(:myslim

Záleží jaký operační systém používáš. Pokud je to XP doporučil bych se kouknout na C: disk - tedy pokud jsi ho na tento disk instaloval - dále do adresáře C:\Documents and Settings - tam najdeš "všechny" uživatele, kteří se kdy a jak přihlásili na PC a mají tam svoji plochu a "své" soubory - o hře,která by smazala zástupce z plochy a odstranila de facto uživatele z PC (veškeré uživatelské nastavení včetně souborů) jsem "zatím" neslyšel - dle mého soukromého názoru je potřeba jen hledat soubory jinde než hledáš. V případě potřeby se ozvi určitě něco vymyslíme je to moje náplň práce ;):super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v první řadě si zjisti obsazenost C: disku, protože oni občas Win mají takovou vlastnost, že soubory nejsou vidět, ale jsou tam (teď nemluvím o zobrazování souborů ve složkách) a stává se to např. při dělení disku, atd. Jinak můžu vědět postup mazání??? Bylo to přes "Nastavení" = "Ovládací panely" = "Přidat nebo ubrat programy"??? Jestli ne, tak si myslím, že by to část vysvětlilo:myslim A hlavně pokud to tak nebylo a ztracené soubory najdeš, čeká tě ještě to smazané odstranit z registru před "regedit":D:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Na pocitaci jsem jedinej uzivatel ja, mam xp home a vzdycky kdyz davam neco pryc tak jedine pres pridat - odebrat programy. Nekdo mi rikal, ze staci v kompu presunout cas na minulou a vsechno se mi vrati... To se mi zda jako hloupost ne?

No tak tomu sám ani snad nevěříš ne:aut??? To je absolutní blbost:aut Jinak už si projel ten disk??? Souhlasí poměr volného a obsazeného místa na disku se skutečností?? Jednou to dej jako vlastnosti disku C a pak si jen označ všechny složky co máš na C a opět vlastnosti, resp. velikost. Pokud nesouhlasí, někde tam budou, pokud ne, tak jsou pryč a budem pátrat dál:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš Windows XP tím pádem budeš mít s největší pravděpodobností systémové soubory NTFS.K jejich obnově je program s názvem NTFS UNDELETE.

Tento program je schopen obnovit ty soubory,které byli již smazané,avšak se stále fyzicky nacházejí na disku.Umožnuje vyhledávat smazané soubory nejen podle jména,ale také specifikovat podrobnější údaje jakými jsou velikost či datum modifikace.Při obnovení dat program nabízí obnovu adresářové struktury.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Máš Windows XP tím pádem budeš mít s největší pravděpodobností systémové soubory NTFS.K jejich obnově je program s názvem NTFS UNDELETE.

Tento program je schopen obnovit ty soubory,které byli již smazané,avšak se stále fyzicky nacházejí na disku.Umožnuje vyhledávat smazané soubory nejen podle jména,ale také specifikovat podrobnější údaje jakými jsou velikost či datum modifikace.Při obnovení dat program nabízí obnovu adresářové struktury.

myslis ze si mam takovej program stahnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

Původně zaslal: macik.83

Na pocitaci jsem jedinej uzivatel ja, mam xp home a vzdycky kdyz davam neco pryc tak jedine pres pridat - odebrat programy. Nekdo mi rikal, ze staci v kompu presunout cas na minulou a vsechno se mi vrati... To se mi zda jako hloupost ne?

No tak tomu sám ani snad nevěříš ne:aut??? To je absolutní blbost:aut Jinak už si projel ten disk??? Souhlasí poměr volného a obsazeného místa na disku se skutečností?? Jednou to dej jako vlastnosti disku C a pak si jen označ všechny složky co máš na C a opět vlastnosti, resp. velikost. Pokud nesouhlasí, někde tam budou, pokud ne, tak jsou pryč a budem pátrat dál:myslim

spatny, souhlasi to. Velikost mam stejnou

[upravil dne 5.12.2007 macik.83]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Start/všechny programy/příslušenství/systémové nástroje/obnovení systému. Tam vybereš obnovit předchozí stav počitače a zvolíš datum na který to chceš obnovit. Pak potvrdíš a čekáš a doufáš že se to povede, pokud ne tak se to dá vrátit zase zpět. Jinak pro příště pamatuj: Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, a Zalohuj;)

Jo a ještě jedna věc, píšeš že jsi to měl na ploše, to nějak nechápu, na ploše nemají složky a soubory co dělat, tam mají být jenom jejich zástupci.

[upravil dne 5/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Start/všechny programy/příslušenství/systémové nástroje/obnovení systému. Tam vybereš obnovit předchozí stav počitače a zvolíš datum na který to chceš obnovit. Pak potvrdíš a čekáš a doufáš že se to povede, pokud ne tak se to dá vrátit zase zpět. Jinak pro příště pamatuj: Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, a Zalohuj;)

Jo a ještě jedna věc, píšeš že jsi to měl na ploše, to nějak nechápu, na ploše nemají složky a soubory co dělat, tam mají být jenom jejich zástupci.

Nástroj obnovení systému obnovuje jen systém, neumí obnovit smazaná data...Umí vrátit změny pouze, co se týká ovladačů nebo nastavení systému. Data (obrázky, videa, texťáky) musíš obnovovat pouze přes speciální programy... Na plochu se samozřejmě dají dát i jiný věci, než jen zástupci...Já tam toho mam taky dost, ale když vim, že např. budu přeinstalovávat Wokna, tak si udělám zálohu svých dat z plochy na jiný oddíl harddisku....

[upravil dne 5/12/07 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O pc ani nemluv v nedeli se mi resetl kompl a po nabehnuti furt srotoval disk, nesly vubec dat vlastnosti disku (chtel jsem dat scandisk). Tak jsem zkusil disk manager a ten mi ukazal, ze na disku D:/ je 100% volneho mista, takze prez 100GB dat za poslednich 5 let je fuc! :grr:grr:grr aspon ze jsem si minuly mesic zalohoval nejake fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Start/všechny programy/příslušenství/systémové nástroje/obnovení systému. Tam vybereš obnovit předchozí stav počitače a zvolíš datum na který to chceš obnovit. Pak potvrdíš a čekáš a doufáš že se to povede, pokud ne tak se to dá vrátit zase zpět. Jinak pro příště pamatuj: Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, Zalohuj, a Zalohuj;)

Jo a ještě jedna věc, píšeš že jsi to měl na ploše, to nějak nechápu, na ploše nemají složky a soubory co dělat, tam mají být jenom jejich zástupci.

Nástroj obnovení systému obnovuje jen systém, neumí obnovit smazaná data...Umí vrátit změny pouze, co se týká ovladačů nebo nastavení systému. Data (obrázky, videa, texťáky) musíš obnovovat pouze přes speciální programy... Na plochu se samozřejmě dají dát i jiný věci, než jen zástupci...Já tam toho mam taky dost, ale když vim, že např. budu přeinstalovávat Wokna, tak si udělám zálohu svých dat z plochy na jiný oddíl harddisku....

[upravil dne 5/12/07 Stifler]

No nejsem si tak uplně jistej, ale je možný že obnovuje jen systemový data. Jinak na ploše samozřejmě mužeš mít co chceš ale za prvé se to všechno načítá při startu compu což brzdí, a za druhý je to na "C" což je systemový disk, kterej když se systém složí tak těžko zachráníš, já mám data na D,E,F, a v podstatě bych zálohovat nemusel, jenže to by ty disky museli být bezporuchový a nezničitelný, takže platí: pravidelně zalohovat

Macik.83: zkus tenhle programek, kdysi jsem ho použil několikrát k obnově souborů na SD kartě a s uspěchem, možná že ti pomuže - http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/bezpecne_mazani/restoration/

[upravil dne 5/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...