Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Operační systém: Vista


Pegoo

Recommended Posts

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Stifler

Za dva roky už budou Visty zastaralý a bude na trhu nový operační systém, na kterym se v současné době už dlouho intenzivně pracuje. Aspoň to tvrdí Microsoft, že nepřipustěj tak dlouhou pomlku jako u XPček, řikaj každý dva roky novej OS, tak jsem zvědavej, jak se s tim poperou... :D

Podle MS to má být tak, že každé každé dva roky bude vypuštěn minor update (tzn. nepříliš markantní rozdíl, například 2000 a XP) a dva roky po něm má přijít major update (takže rozdíl jako XP vs. Vista).

a ty tomu veris, kdyz visracku delali 6 let :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych si taky s dovolenim trosku pridal.

Pracuju na Vistach v ramci testovani pro nasazeni v beznych firemnich podminkach-

Moje dojmy:

1) pro typickeho uzivatele nenalezitelne polozky v menu zpusobem, jakym byl zvykly - muj dojem je, jak uz nekdo psal, ze po case si i zvyknes a prijde mi to rychlejsi, ale nekdy to stoji par klikancu navic

2) jako zásadní nedostatek povazuju nefungujici synchronizaci offline slozek - nebo jsme tady uplny lamy a nedokazem si nastavit opravneni na slozky... nevim pokud nekdo vite jak ma byt nastaveno opravneni na slozky, ktere chci do offline, tak sem s navodem :)

3) prehnali to se zabezpecenim lokalu

4) pokud mate v siti Samba device, tak se na nej nedostanete pres DNS nazev, ale pouze pres IP stroje se sambou (lze pouzit HOSTS, ale to se mi nelibi. Mozna taky mame neco spatne nakonfigurovane)

5) problém se SW jako jsou VPN klienti nemrkvosfti provenience pomijim - vigor, cisco ani zyxel nefunguji uplne 100% a proto jsme svym zpusobem nuceni pouzivat mrkvosofti VPN

6)chovani systemu po instalaci bylo naprosto super, ale po 14dnech se to zacina s*at a co považuji za nejvíc nejhůř je to, že (možná právě díky prefetch) si někdy visty i tak trivialni zalezitost jako je např. spuštění notepadu trva treba i 20-30 sec. Stejne tak i treba zobrazovani obshu slozek v tom integrovanem pruzkomniku.

7) jako perličku uvedu treba i to, ze při vyhledavani update na nefunkcni synchronizaci jsem si ho nasel, stahl a pak pokusil instalovat a ejhle - hlaska "Tato aktualizace se vaseho systemu netyka" me docela rozveselila :)

Tolik kritika, jinak se mi vcelku libi a pro domaci uzivatele z rad odvaznych a tech, kteri berou OS jako vyzvu muzu jen doporucit. :) Aero je krasny, nekdy i odezva systemu je dost rychla proti XP, ale nekdy nevim nevim - radeji asi ty XP jeste.... alespon do firemniho provozu

Moje konfig. : HP Compaq nx7400 - C2D T5500 (2x1.6GHz),2GB, Intel945, 80Gb HDD 5400ot/min.

HOWGH :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jedna z veci co me na novejsich a novejsich systemech vadi. Nastaveni systemu je cim dal vic ukryto, je slozitejsi atd. A to si myslim, ze nejsem v pc oblasti zadnej amater. Proste nez se clovek k necemu proklika...

To voštík: neni to moc pomalej HDD? A hlavne si myslim, ze na nootu od toho proste nejde cekat zazraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vista Home Premium mám na jednom z testovaných notebooků. HP Pavilion DV 6226us, dualcore T2060, 1GB DDR2.

OS jako takový mě nadchnul. Mám rád obrázky, klikání apod. Aero je fajn, všechno se to hýbe, grafika hezká, side bar fantastický.

Ovšem problém toho noťase je 1GB ram. To je prostě málo.

Do svojeho stolního PC zatím Vistu dávat nebudu. Dokud nepořídím pořádnou grafiku s DX10 a dokud se mi nezacpou XP. Hlavně bych musel přeinstalovat kupu programů a to se mi nechce.

Podle testů jsou betaverze XP SP3 stále rychlejší než beta Vista SP1. Na pomalejších strojích není co řešit. I pro notebooky bych doporučoval spíše XP.

Na Vistu bych doporučil počkat na SP1, jinak strávíš mládí instalací záplat. Dále bych doporučil min.2GB paměti a pořádnej dvoujádrovej procík. Grafická karta v ceně nad 3000 s DX10 by taky nebyla z zahození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

To voštík: neni to moc pomalej HDD? A hlavne si myslim, ze na nootu od toho proste nejde cekat zazraky.

no nerikam, ze bych od toho cekal zazraky, ale kdyz treba v tom pripade notepadu po kliku musim cekat pul minuty a koukam jak si disk chroupe nejaky micoviny na pul vykony (jako by swapoval..) , tak slysim za mnou zvuk brouseni kosy :)

Kazdopadne: dobra vecicka je sledovani spolehlivosti systemu :) ta me taky bavi - z pocatecniho indexu 10 jsem se po 3 tydnech dostal na 3.28 a u kolegy je to jeste horsi - chudak ma jen 1.14 :) :) :D - holt kazdy break "Program provedl neplatnou operaci" se ti vymsti ztratou hvezdicky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

...Ovšem problém toho noťase je 1GB ram. To je prostě málo.

Do svojeho stolního PC zatím Vistu dávat nebudu. Dokud nepořídím pořádnou grafiku s DX10 a dokud se mi nezacpou XP. Hlavně bych musel přeinstalovat kupu programů a to se mi nechce....Dále bych doporučil min.2GB paměti a pořádnej dvoujádrovej procík. Grafická karta v ceně nad 3000 s DX10 by taky nebyla z zahození.

O tom to právě všechno je...Furt kupovat novější a novější komponenty...to je taky jeden z účelů všech firem, který se jakýmkoliv způsobem podílejí na trhu s počítači - furt všechno zdokonalovat, zrychlovat a donutit lidi, aby chtěli držet krok se zvyšující se rychlostí a nároky na hardware a aby si kupovali každýho půl roku novej počítač, protože ten jejich současnej je už "out", už na nic nestačí... Taky jsem tomu dříve podlehl, ale když jsem si už stavěl v pořadí třetí počítačovou sestavu za dva roky, tak jsem si řekl a dost! Koupil jsem si sestavu (na díly) tak, abych měl ve svý době to nejlepší na trhu a od tý doby už s tim nehejbám. Sice to stálo hromadu peněz, ale kdybych si měl furt kupovat lepší a lepší komponenty, tak bych v tom nechal peněz ještě víc... Takže v současný době mam počítač stále v okruhu těch dost dobrejch, běhá mi na tom všechno, ale ať udělaj po Vistách, co chtěj, tak se tim hned nenechám zlákat, abych hned běžel kupovat nový, super výkonný komponenty, abych mohl využívat novinky a krásy operačního systému, pro kterej vyroběj pořádný ovladače v době, až bude zase ta moje supervýkonná PC sestava pouze průměrná... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem jednu nevyhodu zjistil, musim si pořidit jinou tiskarnu ,mam HP 825 C.Marně jsem ji hledal na netu,nebo jsem hledal instalacni data špatně.Počítac najde pripojenou tikarnu a hodi hlasku že tiskárna je připojena ale toť vše.Tisknout nejde,instalacni CD mam jen na XP.Vistu to vte dobe neznalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pegoo

Pánové a co mi řeknete k volbě notebooku HP dv6690 T7250 / GV263EA / 2GB / 250GB / DVD±RW / 15, 4" a Vista home Premium

tenhle procak/pamet mam v ASUS ntebooku. Vista je dost dobra, stabilni, taky jsem hodne vahal jestli ji tam nechat. (jsem programator). Nakone jsem ji tam nechal.

Postrehy: 2G pameti, jinak naprd, dvoujadro - jinak naprd, rychly disk jinak naprd. :) Pocitej s tim, ze Vista je pomalejsi - a hodne rada pracuje s diskem i kdyz povypinas vsecky indexace atp. stejne porad neco dela, ale po 2-3 minutach po startu se zda ze to uzivatele nebrzdi. Vistu bych ale doporucil vsem, co jsem pocitacovi uzivatele a nehrabou se v systemu a nedelaji neco extra. Je to o dost odolnejsi nez XPcka co se zasahu uzivatele a nechtenych problemu tyce. Kazdopadne jak jsem rekl, chce to ale solidni hardware. To co uvadis bude v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: Pegoo

Pánové a co mi řeknete k volbě notebooku HP dv6690 T7250 / GV263EA / 2GB / 250GB / DVD±RW / 15, 4" a Vista home Premium

tenhle procak/pamet mam v ASUS ntebooku. Vista je dost dobra, stabilni, taky jsem hodne vahal jestli ji tam nechat. (jsem programator). Nakone jsem ji tam nechal.

Postrehy: 2G pameti, jinak naprd, dvoujadro - jinak naprd, rychly disk jinak naprd. :) Pocitej s tim, ze Vista je pomalejsi - a hodne rada pracuje s diskem i kdyz povypinas vsecky indexace atp. stejne porad neco dela, ale po 2-3 minutach po startu se zda ze to uzivatele nebrzdi. Vistu bych ale doporucil vsem, co jsem pocitacovi uzivatele a nehrabou se v systemu a nedelaji neco extra. Je to o dost odolnejsi nez XPcka co se zasahu uzivatele a nechtenych problemu tyce. Kazdopadne jak jsem rekl, chce to ale solidni hardware. To co uvadis bude v pohode.

No já jsem jen uživatel.Štve mě ,že si budu muset asi kopit novou tiskárnu.:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen strucne :) :

a) struktura menu je jina, ale jde to prepnout do klasickeho zobrazeni

b) bezim na Vistach od lonskeho rijna a bez problemu (dlouho na Dell D600, 1,5 GB RAM, CPU 1,7GHz; ted mam novejsi HP)

c) muj index spolehlivosti je v soucasne chvili 6.98, v prumeru 5.9 (v 90 % pripadech je to moje blbost nebo instalace neceho zaludneho)

d) kdyz se Vista join-ne do domeny, politiky, agenti a dalsi zpomali jeji "chrochtaci interval" po bootu na cca 2 minuty

e) notepad mi nikdy nestartoval dele nez vterinu (na zadnem stroji vyjma tabletu od Toshiby, coz je z principu sracka)

f) chovani pameti uz tu vysvetlil Fakir

g) kdyby to nekoho zajimalo - soucasnou instalaci Vist mam aktivni bez reinstalu ci jakekoli rucni opravy od pulky ledna, kdy jsem novy notas dostal, tj. za chvili to bude rok; a kdyby to nekoho zajimalo 2 - rychlost notebooku je porad stejna a kdo me zna, tak vi, ze moc trpelivosti na chrochtajici stroj nemam

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas,

Je to par dni co mi odesel NB, tak resim podobnou situaci.

Uvazoval jsem o koupi NB, a nekolik jsem jich v obchodech vyzkousel vsechny s Vistou. Obecne mam pocit ze 1 GB RAM je na to malo. Se 2 GB to jakztakz chodi… :-]] Nevim jestli to je jenom muj dojem, ale myslim ze o co jsou lepsi parametry / vykony hardwaru, tak to sezere Windows Vista, takze v konecnem dusledku jsou ty stroje stejne pomaly nebo rychly jak kdo chce, jako predchozi generace. [srovnavam to s byvalym NB Toshiba 1500 Mhz, 256 MB, W XpH ]

Osobne bych volil radsi opet W Xp.

{v tuto chvili jsem navic dlouhodobe mimo CR, tak mam zatim pujceny NB od kolegy bez cestiny, proto bez hacku a carek, nouzove pouze na dial up, tak to neni na brouzdani a zjistovani odpovedi, na nize uvedene otazky}

Byl bych rad, kdyby mi znalci pomohli a odpovedeli na par otazek :

- jake jsou zakladni rozdily mezi edicemi Vista, tady to znaci jako ‘’BS’’, ‘’H/P’’ ‘’BAS’’, ‘’BUS’’, nebo ‘’B’’ ?

- daji se v CR sehnat jeste noteboky s W XP ?

- Kdyz koupim NB s anglickou verzi OS {XP, Vista}, a nainstaluji napr. Office Cz, nebo jine programy, nebudou problemy s kompatibilitou ceskzch znaku napr. Menu, dokumenty atd. ma nekdo zkusenosti ?

- Je mozno koupit ty modely NB, ktere se nabizeji s Vistou, i bez OS ? [Tzn. neplatit za Vistu] Nebo jsou to proste baliky /sady ktere je nutno takto koupit ? {vim ze jsou i modely dostupne bez OS, ale ty se mi zase nelibi..]

- Kdyz koupim NB bez OS, at uz kteroukoliv z vyse uvedenych moznosti {tedy volne prodejny bez OS, nebo takovy u ktereho koupim pouze HW a ne Vistu} jaky je potom problem, resp. daji se bezne sehnat ovladace na specificky HW notebooku ? {touchpad, baterie a dalsi specialitky…}

Jinak jestli je tu nejaky prodejce, nabizejte… predstava:

14’’ display, alespon 120 Gb HDD, min. 1-2 GB RAM, wifi, bluetooth, znacky Toshiba, HP, IBM, Siemens, preference OS viz vyse.

Diky [kontakty v profilu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam pár dní HP dv6690 T7250 / GV263EA / 2GB / 250GB / DVD±RW / 15, 4" a Vista home Premium a zacínam zjištovat že 2GB je malo ,ta Vista je nějak moc náročná.Index je všude kolem 5 akorat grafiku mám 3,1 pracovni plocha Windows Aero.Jinak zatím se seznamuji,urcitě si zvyknu.Doufám že jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...