Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

2.0 HDi spodny silentblok. Menil ho niekto?


silex

Recommended Posts

Zdravim.

V poslednej dobe mi coraz viacej chveje studeny motor pri rozbiehani (pustani spojky). Uz ma to zacina dost srat, pretoze obcas ide motor vyskocit z auta.

Mam za to ze to bude spodny silentblok, ktory je pri tychto motoroch znamym problemom.

Kedze nastevu servisu pokladam za krajne riesenie, chcem zvazit vymenu doma. Trochu to komplikuje nutnost demontovat poloos (tusim pravu) a nalisovanie noveho silentbloku.

Ma s tym niekto skusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Zdravim.

V poslednej dobe mi coraz viacej chveje studeny motor pri rozbiehani (pustani spojky). Uz ma to zacina dost srat, pretoze obcas ide motor vyskocit z auta.

Mam za to ze to bude spodny silentblok, ktory je pri tychto motoroch znamym problemom.

Kedze nastevu servisu pokladam za krajne riesenie, chcem zvazit vymenu doma. Trochu to komplikuje nutnost demontovat poloos (tusim pravu) a nalisovanie noveho silentbloku.

Ma s tym niekto skusenost?

Ja som to robil uz na 4 kusoch 307. nedaval som dole nic...ani tu poloos.....moj postup:

demontoval som stredovy stob zo silentbloku a povolil som sroby z napravnice aby som mohol drziak motora podvihnut..

zobral som si noz a vyrezal som gumu zo stareho silentbloku. platkom do pilky som vypilil objimku ktara ostala po silentbloku a vybral som ju von....

vsetko som robil na mieste v montaznej jame...nic ine som nedemontoval. miesto ulozenia noveho silentbloku som vycistil jemnym brusnym papierom a vycistil od drobnej spiny.... novy silenblok uz bol par hodiny v maraznicke......

zobral som trochu oleja a miesto ulozenia silentbloku som poriadne namastil,aby mi novy silenblok isiel lepsie do vnutra. stahovakom som ho dovnutra natiahol...ale islo by to jemnym klepkanim cez mosadz alebo cez tvrde drevo.... pekne som si ho tam dal a nahodil som ten drziak...no problem...zadna demontaz poloosi a vyhadzovanie toho celeho hlinikoveho bloku...

nezabudni na spravnu orientaciu natocenia silentbloku.....

tento postum mam od jedneho týpka corobi cely zivot len peugeot a citroen....preslo mu cez ruku minimalne 200 kusov 307.....takze je to zarucene......on to robi tak, a ja som to urobil tiez tak isto...a uplne v pohode...ide to tam krasne....

vela zdaru....silent blok som kupoval za 560 SK u nas v dedine....len tak informativne..

[upravil dne 4/12/07 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to robil uz na 4 kusoch 307. nedaval som dole nic...ani tu poloos.....moj postup:

demontoval som stredovy stob zo silentbloku a povolil som sroby z napravnice aby som mohol drziak motora podvihnut..

zobral som si noz a vyrezal som gumu zo stareho silentbloku. platkom do pilky som vypilil objimku ktara ostala po silentbloku a vybral som ju von....

vsetko som robil na mieste v montaznej jame...nic ine som nedemontoval. miesto ulozenia noveho silentbloku som vycistil jemnym brusnym papierom a vycistil od drobnej spiny.... novy silenblok uz bol par hodiny v maraznicke......

zobral som trochu oleja a miesto ulozenia silentbloku som poriadne namastil,aby mi novy silenblok isiel lepsie do vnutra. stahovakom som ho dovnutra natiahol...ale islo by to jemnym klepkanim cez mosadz alebo cez tvrde drevo.... pekne som si ho tam dal a nahodil som ten drziak...no problem...zadna demontaz poloosi a vyhadzovanie toho celeho hlinikoveho bloku...

nezabudni na spravnu orientaciu natocenia silentbloku.....

tento postum mam od jedneho týpka corobi cely zivot len peugeot a citroen....preslo mu cez ruku minimalne 200 kusov 307.....takze je to zarucene......on to robi tak, a ja som to urobil tiez tak isto...a uplne v pohode...ide to tam krasne....

vela zdaru....silent blok som kupoval za 560 SK u nas v dedine....len tak informativne..

[upravil dne 4/12/07 marisw]

Tak tento postup sa mi pozdava :super

Treba dako zablokovat motor, aby sa nezhupol ked sa demontuje stredny silentblok?

U vas v dedine - myslis Nitra:)? Kde konkretne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Ja som to robil uz na 4 kusoch 307. nedaval som dole nic...ani tu poloos.....moj postup:

demontoval som stredovy stob zo silentbloku a povolil som sroby z napravnice aby som mohol drziak motora podvihnut..

zobral som si noz a vyrezal som gumu zo stareho silentbloku. platkom do pilky som vypilil objimku ktara ostala po silentbloku a vybral som ju von....

vsetko som robil na mieste v montaznej jame...nic ine som nedemontoval. miesto ulozenia noveho silentbloku som vycistil jemnym brusnym papierom a vycistil od drobnej spiny.... novy silenblok uz bol par hodiny v maraznicke......

zobral som trochu oleja a miesto ulozenia silentbloku som poriadne namastil,aby mi novy silenblok isiel lepsie do vnutra. stahovakom som ho dovnutra natiahol...ale islo by to jemnym klepkanim cez mosadz alebo cez tvrde drevo.... pekne som si ho tam dal a nahodil som ten drziak...no problem...zadna demontaz poloosi a vyhadzovanie toho celeho hlinikoveho bloku...

nezabudni na spravnu orientaciu natocenia silentbloku.....

tento postum mam od jedneho týpka corobi cely zivot len peugeot a citroen....preslo mu cez ruku minimalne 200 kusov 307.....takze je to zarucene......on to robi tak, a ja som to urobil tiez tak isto...a uplne v pohode...ide to tam krasne....

vela zdaru....silent blok som kupoval za 560 SK u nas v dedine....len tak informativne..

[upravil dne 4/12/07 marisw]

Tak tento postup sa mi pozdava :super

Treba dako zablokovat motor, aby sa nezhupol ked sa demontuje stredny silentblok?

U vas v dedine - myslis Nitra:)? Kde konkretne?

nie...Močenok...:)) ak ti to niečo hovorí.....

hej..orientacia ma byt tak ako na obrzku.....

neni to ziadna velka robota....za dve hodky komplet zbuchane aj s piatimi cigaretkami a dvoma kavami...:)))

nemusis motor nijako podopierat ani nic podobne...pri vymene spodneho silentbloku je to zbytocne,,,,bo ten tlmi rázy len v smere osi auta...cize je to zbytocne...motor ti ani nepadne ani nic......je to tam pekne vyratane...nic sa nebude tahat a ani motor neodkoci od povodneho miesta....ostane to na mieste ako ked tam je silenblok....neni to problem...treba k tomu len sikovne ruky a triezvy rozum....

ale na zahriatie v týchto chladných dnoch odporucam nejaky ten caj s rumom

[upravil dne 4/12/07 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Ten caj s rumom je dobra vec, len v pripade ze rumu bude viac, hrozi riziko ze miesto silentbloku sa prereze nieco ine.

Ak sa mi ho podari zohnat (myslim silentblok, nie RUM), cez vikend sa to pokusim vymenit.

vela zdaru, anech robota ide od ruky..:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, silentblok som zohnal v Autostangl za 500 Sk.

Vcera vecer som skusil vymenu:

Vyrezanie stareho a rozpilenie satrej obruce - bez problemov.

Vycistil som dieru, namazal, zohrial drziak pistolou vybral silentblok z mrazaku a ..... hovno.

Za boha som ho tam nemohol dostat. Najskor bol problem dat ho tak aby sa nepriecil. Ked som si to po niekolkych hodinach nacvicil :D tak som ho vtlacil dnu maximalne na 5 mm a viac nic.

Uz som doma co to na autach porobil (napravy, rozvody, pretesnenie hlavy ...) ale vymena tohoto kusku gumy je jednoznacne nad moje sily.

Pocuj Marisw, nechces mi s tym pomoct? Do Mocenoku to nemam daleko. Na cene sa dohodneme.

Ja uz na to nemam nervy. Kontakt mozes poslat na silex@post.sk

Zatial tam asi hodim torzo toho stareho obaleneho gumou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Tak, silentblok som zohnal v Autostangl za 500 Sk.

Vcera vecer som skusil vymenu:

Vyrezanie stareho a rozpilenie satrej obruce - bez problemov.

Vycistil som dieru, namazal, zohrial drziak pistolou vybral silentblok z mrazaku a ..... hovno.

Za boha som ho tam nemohol dostat. Najskor bol problem dat ho tak aby sa nepriecil. Ked som si to po niekolkych hodinach nacvicil :D tak som ho vtlacil dnu maximalne na 5 mm a viac nic.

Uz som doma co to na autach porobil (napravy, rozvody, pretesnenie hlavy ...) ale vymena tohoto kusku gumy je jednoznacne nad moje sily.

Pocuj Marisw, nechces mi s tym pomoct? Do Mocenoku to nemam daleko. Na cene sa dohodneme.

Ja uz na to nemam nervy. Kontakt mozes poslat na silex@post.sk

Zatial tam asi hodim torzo toho stareho obaleneho gumou.

odmeraj priemer toho noveho kusu, a odmeral priemer diery kam to chces lisovat...... ale presne....na stotiny.......

v najhorsom pripade brusnym papierom poriadne prebehni aj silentblok aj tu dieru...... poriadne namaz...... ale urcite to tam nedostanes ked budes mat presah priemeru na objimke silentbloku o milimeter vacsii ako priemer dieri...to by si tam nedostal ani lisom........

dalsia vec.....bol to origo kus Peugeot kupen v auto stangl alebo nejaka replika...lebo ja som tiez nekupoval v origo Peugeote, ale u nas v močenku som to objednal a na druhy den tam bol, bol to kus Peugeot.... ziadna replika...

pomeraj tie priemery a uvidime co stým urobit....

ja som stým nemal zatial ziadny problem...v najhorsom pripade ho poriadne prebrus tým brusnym papierom...neexistuje aby to tam neslo..daj vediet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to daka replika. Zbrisenie priemeru ma napadlo, ale dostat dolu desatinu bude sichta. Milimeter rozdiel nie je, ako som vravel kusok to tam islo.

Silentblok ma 70.1 az 70.2 mm, je mierne vajcovity. Dieru som nemeral, uz som to zlozil zo starym kusom zabalenom v gume. Je to lepsie ako povodny stav, do soboty to hadam vydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Je to daka replika. Zbrisenie priemeru ma napadlo, ale dostat dolu desatinu bude sichta. Milimeter rozdiel nie je, ako som vravel kusok to tam islo.

Silentblok ma 70.1 az 70.2 mm, je mierne vajcovity. Dieru som nemeral, uz som to zlozil zo starym kusom zabalenom v gume. Je to lepsie ako povodny stav, do soboty to hadam vydrzi.

odporucam ti z neho zbrusit ak tam nepojde....

ak zbruss viac, nevadi....vyplnis to v najhorsom pripade dakym dvojzlozkovym lepidlom...hovorim v najhorsom pripade....ale urcite to od tial nebvypadne a bude to tam drzat ako serbel na riti aj ked tam nic nedas...... vela zdaru....

napr, problem ti nam moze robit aj ta ovalita noveho silentbloku, neni to valec ale elipsa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokus c.2

Zobral som subleru a isiel som do do predajne zmerat silentblok od ineho vyrobcu. A cuduj sa svete ten mal priemer 70.0mm, teda bol o 0.15 mm mensi. Tak som ten svoj upol do vrtacky, zobral pilnik a za par minut som ho zbrusil na pozadovany rozmer (mal 70.15 - 70.25 m). Zaroven som vo zveraku upravil vajcovitost.

Na zaver, ked bol este vo vrtacke, som ho prebehol brusnym papierom.

Priemer diery v drziaku je 69.8 mm a silentblok som upravil na 70.0 mm.

Presah 0.2 mm sa vraj nechava bezne pre zalisovanie do hliniku.

Po takejto uprave uz nalisovanie nerobilo problem, ale kladivom by to asi neslo.

Ja som to urobil tak, ze som cez silentblok prevliekol zavitovu tycku M10 a z druhej strany som ho proste vtiahol dnu tak ze som dotahoval matice na tycke (treba dat podpery aby vetlailo na stred, ale ubvod).

Resume:

Mavod od marisw je vyborny, ale reba skontrolovat presahy (rozmery) neoriginalneho dielu, lebo inak sa montaz moze zmenit na nocnu moru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

Původně zaslal: Cat

Ten silentblok je stejný z 309. :papa

moze byt.....neviem aky bol na 309..... pozriem na nete a potvrdim alebo odvratim..... ale je fakt ze niektore diely sa zhoduju aj zo strými dielmi z inych aut...

Měnil ho kámoš a na obalu bylo i 307. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Pokus c.2

Zobral som subleru a isiel som do do predajne zmerat silentblok od ineho vyrobcu. A cuduj sa svete ten mal priemer 70.0mm, teda bol o 0.15 mm mensi. Tak som ten svoj upol do vrtacky, zobral pilnik a za par minut som ho zbrusil na pozadovany rozmer (mal 70.15 - 70.25 m). Zaroven som vo zveraku upravil vajcovitost.

Na zaver, ked bol este vo vrtacke, som ho prebehol brusnym papierom.

Priemer diery v drziaku je 69.8 mm a silentblok som upravil na 70.0 mm.

Presah 0.2 mm sa vraj nechava bezne pre zalisovanie do hliniku.

Po takejto uprave uz nalisovanie nerobilo problem, ale kladivom by to asi neslo.

Ja som to urobil tak, ze som cez silentblok prevliekol zavitovu tycku M10 a z druhej strany som ho proste vtiahol dnu tak ze som dotahoval matice na tycke (treba dat podpery aby vetlailo na stred, ale ubvod).

Resume:

Mavod od marisw je vyborny, ale reba skontrolovat presahy (rozmery) neoriginalneho dielu, lebo inak sa montaz moze zmenit na nocnu moru.

som rad ze ho tam mas....no a co vysledok,o ktory sme sa snazili, motor strpa a trasie, alebo su tieto javy prec?

pekne si ho tam natiahol stahovakom :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to podstatne lepsie. Spojku mozem aj na volnobehu kludne pustit bez toho ze by sa roztriaslo cele auto do nepricetnosti. Takisto pri starte a vypinani motora tak netrasie autom.

Este mam podozrenie na lavy silentblok (pri prevodovke), lebo pri starte pocut jemne klepnutie z lava.

Vymenu zvazim podla ceny silentbloku, lebo to nie je akutne.

Nevie niekto kolko stoji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...