Jump to content
Sign in to follow this  
Mikagen

jaký převodový olej P106 1,5D

Recommended Posts

Chtěl bych se optat jaký převodový olej do Peugeot 106 1,5Diesel a kolik ho tam má být???

Slyšel jsem, že do starších převodovek je donré dávat motorovou polosintetiku???

Jde mi totiž ztuha řazení a kulisou to není.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mě šla řadit špatě dvojka hlavně po ránu tak jsem na radu vyměnil olej mám tam tuším pln-sint a už to nezlobí. jinak z boku převodovky máš otvor u řidiče ten povol a až bude přetejkat tak je plno :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

To že to "kulisou není" jsi prosím zjišťoval jak? Já jen, že přesně takto se chová postupně zatuhající čep převodní páky řazení... tak jestli jsi opravdu tyto vnější vlivy skutečně správně vyloučil.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

presne jak pise Oddie, pokud jdou ztuha vsechny rychlosti, tak to bude spis zatuhlej cep radici paky, chce to promazat, me se to u 106tky co jsem kupoval rodicum poradilo celkem obstojne.

Jinak nevidim duvod proc davat do prevodovky motorovej olej, kdyz je pro prevodovku dana presna specifikace oleje prevodoveho :bojim jeste tak nasypat do diferaku dubove piliny, aby tolik nehucel, to je taky vyborna rada stylu JPP - jedna pani povidala

[upravil dne 3/12/07 Ferry]

Share this post


Link to post
Share on other sites

to: ferry

Kulisu řazení jsem, když jsem stříkal spodek vymyl technickým benzínem a opět namazal + všechny táhla... Tak doufám, že to bylo dostačující.

Jinak jsem měl CRX II EE8 Vtec, kde jsem s výměnou oleje v motoru měnil i olej v převodovce a dal jsem tam předepsanou polosyntetiku a odkouřil jsem tím synchron na 2 rychlostních stupních během 500km, specialisti na Hondy my řekli, že jsem si to udělal sám, že jedině motorový olej do staré převodovky, tak nevím, proto když nevím, tak se raději zeptám.Pak jsem měl ještě několik Hond a už vždy jsem dával jen motorový i do převodovky a spokojenost, žádný hluk a šla jemně jak za mlada :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vůbec dostačující být nemusí, když ten čep zarezne, tak se leckdy musí zapilovat. Tzn. rozebrat a složit, nejen zvenku omýt.

Motorový olej do převodovky u těhle pažoutů je hovadina jak noha. Specifikace převodového oleje je přesně předepsána, a není zdravé jí nedodržet. Jediné, co ta převodovka většinou zkousne, pokud chce někdo experimentovat, je ATF II, což tam někteří lidé dávají místo předepsaného 75W-80W API GL4+. Jsou si totiž hodně podobné. Ale já nedoporučuju ani to a dávám tam jen a pouze to co tam patří.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: west

asi jsem napsal kravinu co :mrk samožřejmě tam mám olej převodový!mylně jsem vás uvedl v omyl tak to pardon:D

Ne ne, Mikagen se na to ptal v první příspěvku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×