Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Barvy Hammerite na REZ... ?


aaischa

Barvy Hammerite na REZ... ?  

  1. 1. Barvy Hammerite na REZ... ?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Ahoj, jaky mate zkusenosti s barvama Hammerite, na rez.... pripadne hlasovani prosim dopiste nejakej komentar proc jo proc ne... sundal sem na dverich a na par mistech starou barvu vysusil, oloupal co slo dolu vycistil, a nandal dve vrstvy hammeritu na rez, prvni dojem vstva pěkná, chytla dobře... zkušenosti... ? pripadne doporucte jiny zpusob kterej ochrání líp

[upravil dne 2.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vypada to sice dobře ale ze svoji zkušenosti můžu říct že je to ve finale stejny jako obyčejna antikorozní zakladovka s tím rozdílem že je min o 50%dražší..Třeba na material,který je nakažen tvz hloubkovou korozi,kterou se většinou nepovede 100%vybrousit dám Hammerite a stejne po čase to vypučí znovu,ikdyž se to hned nezačne loupat,či praskat...(a to jsem na ten materiál aplikoval ješte několik nátěru mixovaneho odrezovače!)...

Podle mě v tom neni rozdíl,,,ale na Peginy to použivam,pač si nechci jen tak přiznat že se mi auto stejně jednou rozpadne před očima:D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky spatne zkusenosti s hameritem. On udela nejakou pevnou strukturu na pobtchu takze barva drzi i kdyz to pod ni vesele kvete. Struktura drzi barvo pohromade. Udelali jsme s tim nadrz na vodu na zahrade a vysledek stejnej jak normalni barvou, Jsou to vyhozene penize

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

vase odpovedi zatim mluvej zavse moc me to netěši :( z čim máte lepči zkusenost... ?

Kdysi se mi podařilo sehnat základovku - ta kilová piksla byla pořádně těžká - ta barva totiž obsahovala Pb /olovo/, natíral jsem jí pouze venkovní díly a drží to dodnes. Už se ale nedá sehnat - je zakázaná (ekologie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chatě s tím už x - let natíráme kdeco a všechno venku - exteriér (branku, opravy okapů, železné nohy laviček, zábradlí atd.). Nejdůležitější je připravit natíraný materiál tak akorát, nesmí tam být pláty rzi, čili obrousit nahrubo kartáčem a nadruhou stranu to zase nesmí být úplně čistý vybroušený kov, pak to nedrží. Nenatírat to při prudkém poledním slunci, ale buď dopoledne, nebo odpoledne nejlíp při teplotě kolem 20 - 25 stupnů, nechat zaschnout a na druhý den druhý hrubý nátěr. My jsme s touhle barvou spokojení, ale chce to fakt dodržet základní věci a musí držet. Jen kdyby nebyla tak drahá.

Ty nohy laviček jsou natřeny už přes 10 let a pořád to drží a to je vůbec neschováváme, takže pořád celoročně venku - v mokré trávě a ve sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je, očištění až na holý kov, beze stop důlkové koroze, kvaliotní základovka, a kvalitní vrchní barva, příp. ještě lak.

Jinak Hammerite apod. mají jen jednu výhodu - je to základovka i vrchní barva v jednom, takže při natírání plotů atd to šetří čas, tedy lidské zdroje, které jsou drahé. Jiný efekt to nemá. Pokud jde o konkrétní barvu, tak sám kupuju Alkyton od Rust-oleum, který se chová poněkud lépe, ale zázraky nedělá žádná barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta oranžová těžká barva se jmenovala : Suříková základní barva.Ještě ji doma mám a občas něco natřu.Na Škodovce 105 jsem s ní natřel po bouračce tu kovovou výztuhu v předním plastovým nárazníku a i po letech byla bez rzy.Obsahovala olovo ,tak jí zakázali.Hold co je dobrý pro auto,to není dobrý pro ekology.Ještě jsme měli doma natřené okapy z vnitřní strany barvou,která se používala na čáry na silnici a to taky hodně vydrželo.:papa

[upravil dne 3.12.2007 JaKoB]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: myryn

... - ta kilová piksla byla pořádně těžká - ta barva totiž obsahovala Pb /olovo/...

To bylo myšleno "obrazně" - jako rozměr /velikost/ tý pixle/nádoby/.

Tak to muselo být jedině tím Pb - olovem. Kilo olova je fakt pořádně těžký :D :D

No nakonec gdyby tam bylo kilo "péří" tož bych se s tou zatracenou pixlou tak nenadřel, nebo jó ??? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...