Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Montáž XENON HID 6000K do 205


jarajarda

Recommended Posts

Původně zaslal: Jiři II.

Tak to teda čumím...Ten rozdíl na vratech je fakt propastnej.:o Po vánocích začnu šetřit.Ale s těmi Bi-xenony je lepší použít systém který,cituji:zabezpečí změnu ohnisk.vzdálenosti při využití jedné výbojky.Neboli elektromagnet s výbojkou trochu ucukne,světlo pak svítí níž a máš tam rázem tlumený.Uvažoval jsem i o čirých,myslím že se jim říká angel eies,ale dle jednoho majitele to žádná velká změna k lepšímu není.A co STK,to na chvíli odděláš,nebo zvolíš tradiční "český"způsob jak spáchat technickou...:super

Vyměnit to kvůli TK je otátka doslova 5minut. O čirejch, přesně jak o nich píšeš, jsem uvažoval taky, ale když jsem namontoval tohle, investice 6000Kč do nových světel je rázem k ničemu...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Na videich to vypada moc pekne, to uz nebude v noci za deště taková "cesta do neznáma" : )

Nezkouseli ste nekdo ty modre H4 od Philipsu?

No vím co myslíš, cena je kolik? Já tam měl od Starline za 80Kč a svítily schopně, ale na tohle to teda nemá:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Mitja_

Na videich to vypada moc pekne, to uz nebude v noci za deště taková "cesta do neznáma" : )

Nezkouseli ste nekdo ty modre H4 od Philipsu?

No vím co myslíš, cena je kolik? Já tam měl od Starline za 80Kč a svítily schopně, ale na tohle to teda nemá:D

To chapu :-)). Žárovky jsem myslel toto:

http://www.autozarovky-philips.cz/index.asp?menu=963&record=4477

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď u mne byl Hugo Boss a má na autě čirou optiku, myslím tu Angel Eyes. Shodli jsme se na tom že to nesvítí nijak světoborně a hlavně to na autě vůbec nesedí! Světla jsou předsazená a vypadají že spíš každou chvíli vypadnou, za 6000,- to opravdu nestojí, jedině je použít do 205 na které se dělá nová tuningová karoserie, jako staví třeba Hugo, myslím že fota jsou v tématu "Fota našich miláčků" nebo tak nějak, tak tam se dají zapustit a zakomponovat do celku, ale jinak originál je originál..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Navíc při BI-XENONu Ti vždy svítí buď potkávací Xenon, nebo vlákno na dálkový, který ale není Xenon, ale obyčejný H.

Není pravda. Bi-xenon funguje na principu změny ohniska výbojky jejím fyzickým posunem pomocí elektromagnetu. V praxi je kolem bixenonové výbojky stínítko, které, podobně jako uvnitř žárovek H4, omezuje světelný kužel na silnici (tlumená) a při přepnutí na dálkový elektromagnet v patici celou výbojkou pohne přesně do místa, kde má H4 ohnisko dálkového vlákna, samozřejmě mimo stínítko. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

Navíc při BI-XENONu Ti vždy svítí buď potkávací Xenon, nebo vlákno na dálkový, který ale není Xenon, ale obyčejný H.

Není pravda. Bi-xenon funguje na principu změny ohniska výbojky jejím fyzickým posunem pomocí elektromagnetu. V praxi je kolem bixenonové výbojky stínítko, které, podobně jako uvnitř žárovek H4, omezuje světelný kužel na silnici (tlumená) a při přepnutí na dálkový elektromagnet v patici celou výbojkou pohne přesně do místa, kde má H4 ohnisko dálkového vlákna, samozřejmě mimo stínítko. :papa

No já se to dočet jen na netu. Takže Ti svítí xenon i do dálky? :myslim Tak kde maj teda pravdu...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

No já se to dočet jen na netu. Takže Ti svítí xenon i do dálky? :myslim Tak kde maj teda pravdu...:myslim

Na netu kecali. :) Bi-xenon ti svítí i do dálky, stejně jako H4ka, akorát ti místo rozsvícení druhého vlákna šoupne s výbojkou mimo stínítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

No já se to dočet jen na netu. Takže Ti svítí xenon i do dálky? :myslim Tak kde maj teda pravdu...:myslim

Na netu kecali. :) Bi-xenon ti svítí i do dálky, stejně jako H4ka, akorát ti místo rozsvícení druhého vlákna šoupne s výbojkou mimo stínítko.

Aha, no jo, já myslel že to pak do dálky už není Xenon světlo..:nevim Snad najdu ten odkaz odkud sem to "opsal"..:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Huh-.......ta cena teda...je na zvážení jestli se tohle vyplatí, když vezmu pár za 1600,- a xenony za 2600,- ....:myslim

Je to cena za pár - 800 kč. Ale me spise zajimal nejaky subjektivni rozdil s temahle a s normalnima. Cenu bych moc neresil, treba tatovi prodali pred casem Philipsy v nejake akci za 400 kč pár.. to je v pohode, ale jde o to jestli to má cenu nebo je to stejné jak s normálníma? Na Renaultu rozdíl docela byl.. ale to byly H7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Aha, no jo, já myslel že to pak do dálky už není Xenon světlo..:nevim Snad najdu ten odkaz odkud sem to "opsal"..:nevim

To nehledej, zřejmě to stejně nebude moc informačně hodnotné. :) U bi-xenonu svítí výbojka i jako dálkové světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

Aha, no jo, já myslel že to pak do dálky už není Xenon světlo..:nevim Snad najdu ten odkaz odkud sem to "opsal"..:nevim

To nehledej, zřejmě to stejně nebude moc informačně hodnotné. :) U bi-xenonu svítí výbojka i jako dálkové světlo.

To nevadí, já to budu řešit tím že budou svítit ty spodní, ušetřené 2000,- dám jinam:) I tak to teď svítí :super:super :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: jarajarda

To nevadí, já to budu řešit tím že budou svítit ty spodní, ušetřené 2000,- dám jinam:) I tak to teď svítí :super:super :super

Věřím a tiše závidím... :super:papa

[upravil dne 2/12/07 Fakir]

Tak 206 svítí dobře ne? Ale 205 je konstrukčně 25 let zpátky a to platí i o světlech, které dnešním prostě stíhat nemohou, klika že lze udělat tento upgrade, navíc to na první pohled nikdo nepozná;)

P.S.trochu mimo, ale jak vypadá 206 Roland G.?:o Kdybys mohl, dej někam fotky a pošli odkaz, nebo založ téma nebo tak.. Téma Peugeot a Roland Garros :) Vím že se dělala 306 v Garrosu, ale 206 to vidím prvně:super

[upravil dne 3/12/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Tak 206 svítí dobře ne? Ale 205 je konstrukčně 25 let zpátky a to platí i o světlech, které dnešním prostě stíhat nemohou, klika že lze udělat tento upgrade, navíc to na první pohled nikdo nepozná;)

Jo, svítí... a s projektorovou optikou svítí ještě líp, než původní čirá (v pežotím servisu jim pěkně padly čelisti, když měli možnost to projet :D). Ale výbojka je výbojka... taky o tom trochu uvažuju, jen mně štve, že nemám elektrické naklápění světel, páč to by se na xenony hodně hodilo.

P.S.trochu mimo, ale jak vypadá 206 Roland G.?:o Kdybys mohl, dej někam fotky a pošli odkaz, nebo založ téma nebo tak.. Téma Peugeot a Roland Garros :) Vím že se dělala 306 v Garrosu, ale 206 to vidím prvně:super

Pěkně. :) Už asi měsíc slibuju Schreekovi fotky, tak je asi budu muset konečně dojít někam udělat... :) Dám vědět.

[upravil dne 3/12/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...