Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pozor!!! Podvodník


M.a.R.i

Recommended Posts

Sice ten člověk není z tohohle fóra,ale víc očí víc vidí....

Dal jsem si na internet inzerát,že sháním Sony Ericsson S500i, chtěl jsem ho jako dárek pro přítelkyni. Ozval jse mi na mejl člověk s přezdívkou "trubas lajas" a emailem trubas@seznam.cz. Dnes jsem si balík vyzvedl, a místo telefonu byla v krabici stará Motorola D520 s utrženou anténou a ještě k tomu nefunkční.

Adresa toho hajzlíka:

Cagáňová Marcela

Soukenická 26

550 01 Broumov

Dost mě to mrzí, protože jsem měl vždy s posíláním na dobírku dobrou zkušenost, teď už si budu dávat mnohem větší pozor.

Ale na druhou stranu si za to můžu sám,neboť:

1) V emailu se dotyčný vyjadřoval jak neśpěšný absolvent zvláštní školy.

2) Již podle adresy je zřejmé,že se jedná o příslušníka nejemenované menšiny

3) Tlefon byl poslán doporučeně a nebyl pojjištěnej

4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych měl chuť, zapátral bych do minulosti tohoto fóra - před lety si tu někdo totiž podobně stěžoval a dotyčný "podvodník" byl taky z Broumova. Jinak tohle je prostě riziko obchodu v Čechách, nedat peníze pokud nemám záruku, že je vše košer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdě brečet nad rozlitým mlíkem,ale nechápu,že jsem byl tak neopatrnej, na dobírku kupouju nějakejch 7let a vždy v pořádku, až doteď... Jinak nový sotjí u Vodafone 5900,-. Mám zamluvený další za 3500,ale tentokrát jsem s člověkem mluvil alespoň přes telefon a dopisoval si s ním. tak snad to už bude v pořádku...

to Medveď: Nevíš o co se jednalo? Zkusil bych to najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já naletěl na aukru. Nějaká slečna Čermáková (nebo tak nějak) tam nabízela spoustu zajímavých věcí k PC. Já si objednal bluetooth k telefonu, ale nabízela tam taky hodně výhodné repasované počítače z německa a jiné zboží, které bylo kvůli své výborné ceně okamžitě rozebráno. Po zaplacení částky předem na účet samozdřejmě nic nepřislo. Několikrát jsem ji volal na mobil s tím výsledkem, že to okamžitě pošle, že toho měla hodně a podobně. Samozdřejmě nic nepřišlo a když jsem ji asi po měsíci znovu volal, tak povídala, že ona s tím nemá nic společného, že ji byly odcizeny veškeré doklady, které pak někdo zneužil na aukru. Zjistilo se, že si všechno vymyslela a bylo s ní zahájeho trestní stíhání. Část peněz bylo z jejího účtu vráceno zpět podvedeným lidem, já o ty své přišel. Tak jsem vydražil další bluetooth, ten sice přišel, ale jiný model než nabízený v dražbě. Naštestí se dalo s chlápkem rozumně domluvit, ale od té doby už na aukru nic nekupuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že klučina "trubas lajas = trubas@seznam.cz " prodává i na Seznamu:http://www.sbazar.cz/trubas-lajas-du10043115.html?ad_id=1040458.

Já bych to takhle rozhodně nenechal. Přinejmenším bych udělal nějakou mstu. Nemáš jeho telefon?? Napsal bych třeba nějakej pěknej inzerát na net.

Ale bejt to já, tak bych šel na poldy. Takovejm haj... to nesmí procházet.

PS.Teď jsem se pěkně projevil co:D:D, ale když mne to tak nas.. ......ruce těmhle lidem sekat:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Já naletěl na aukru. Nějaká slečna Čermáková (nebo tak nějak) tam nabízela spoustu zajímavých věcí k PC. Já si objednal bluetooth k telefonu, ale nabízela tam taky hodně výhodné repasované počítače z německa a jiné zboží, které bylo kvůli své výborné ceně okamžitě rozebráno. Po zaplacení částky předem na účet samozdřejmě nic nepřislo. Několikrát jsem ji volal na mobil s tím výsledkem, že to okamžitě pošle, že toho měla hodně a podobně. Samozdřejmě nic nepřišlo a když jsem ji asi po měsíci znovu volal, tak povídala, že ona s tím nemá nic společného, že ji byly odcizeny veškeré doklady, které pak někdo zneužil na aukru. Zjistilo se, že si všechno vymyslela a bylo s ní zahájeho trestní stíhání. Část peněz bylo z jejího účtu vráceno zpět podvedeným lidem, já o ty své přišel. Tak jsem vydražil další bluetooth, ten sice přišel, ale jiný model než nabízený v dražbě. Naštestí se dalo s chlápkem rozumně domluvit, ale od té doby už na aukru nic nekupuju.

Aukro zas tak hrozný není, ale chce to nekupovat od lidí co nemaj víc jak 20 kladnejch komentářů (drsný, ale zase se člověk tak nespálí) a nebát se prodávajícího zeptat a třeba i chtít reálný fotky draženýho zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tahle slečna podvodnice měla něco přes sto kladných odpovědí. Pozdeji se zjistilo, že vytvořila fiktivní uživatele a fingovala s něma dražby (čili sama ze sebou). Celková suma ukradených peněz byla neco přes 100.000Kč. Od té doby prostě tomuto způsobu obchodu nevěřím. Raději si koupím nové zboží přes internet, tam se člověk až tak nemusí bát posílat peníze předem na účet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi bych taky zkusil poldy, přeci jenom je to podvod kterej mužeš prokázat zpateční adresu zásilka má razítko taky... , jediny co nedážeš co tam v balíku bylo a co ne, ale třeba se najde víc lidí co podá oznámení a pak se to třeba začne řešit:myslim

aleza pokus nic nedáš:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Sice ten člověk není z tohohle fóra,ale víc očí víc vidí....

Dal jsem si na internet inzerát,že sháním Sony Ericsson S500i, chtěl jsem ho jako dárek pro přítelkyni. Ozval jse mi na mejl člověk s přezdívkou "trubas lajas" a emailem trubas@seznam.cz. Dnes jsem si balík vyzvedl, a místo telefonu byla v krabici stará Motorola D520 s utrženou anténou a ještě k tomu nefunkční.

Adresa toho hajzlíka:

Cagáňová Marcela

Soukenická 26

550 01 Broumov

Dost mě to mrzí, protože jsem měl vždy s posíláním na dobírku dobrou zkušenost, teď už si budu dávat mnohem větší pozor.

Ale na druhou stranu si za to můžu sám,neboť:

1) V emailu se dotyčný vyjadřoval jak neśpěšný absolvent zvláštní školy.

2) Již podle adresy je zřejmé,že se jedná o příslušníka nejemenované menšiny

3) Tlefon byl poslán doporučeně a nebyl pojjištěnej

4...

No pokud nejdou prachy na učet tak na Poště to jde zaplatit a před pracovnicí Pošty to otevřít, pokud obsah nesedí tak volat hned policajty, něco se s Poštou sepiše a myslím že prachy vrátí. Stejně tak v případě poškozeného obsahu, jen bez tech policajtů. Ale pokud to otevřeš až doma tak není šance:(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Aukro zas tak hrozný není, ale chce to nekupovat od lidí co nemaj víc jak 20 kladnejch komentářů (drsný, ale zase se člověk tak nespálí) a nebát se prodávajícího zeptat a třeba i chtít reálný fotky draženýho zboží.

Sakra, dneska samý lepší témata :myslim

Ono když nikdo od těch s málo kladnejma hodnoceníma nebude kupovat, nemaj jak ty kladný hodnocení získat, že? :)

Jestliže je člověk neprověřenej, neposílal bych peníze předem na účet, ale jedině na dobírku. Když pak rozbalíš balík přímo na poště před pošťačkou a zjistíš, že tam není co bejt mělo, máš velice slušnou naději peníze dostat zpátky. Pokud ti je nevrátí pošta rovnou, můžeš klidně zavolat chlupatý. Osobně sem bohudík nemusel nic podobnýho zatím řešit, ale od pár lidí vím že tenhle postup funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, před otevřením balíku, jsem se na poště ptal. A tam mi bylo potvrzeno co jsem si myslel, pokud balík není nijak poškozen,tak nemáš možnost ho vrátit, ani za asistence policie apod. Otevřel jsem balík před pracovnicí pošty a ta řekla,že mi dosvědčí co tam bylo za telefon. Na policii jsem byl,ale ta se mi slušně vysmála. Sehnal jsem čísllo na pevnou linku,ale to neexistuje, tak obvolám sousedy,ať předají vzkaz. Co jsem pátral na internetu,tak je to nejspíš nějaká puberťačka co dost chatuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tohle mě dostalo:

Do bude tak hodnej a daruje nake auto tere jezdi je to jedno tere to bude vozidlo hlavne abyjezdilo predem vsem dekuji.

Inzerce z 15.7.2007, Nachod (Královéhradecký kraj), Poptávka trubas lajas

Jinak tady je tý inzerce více. Myslím že by to chlupatý zajímat mohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

No, před otevřením balíku, jsem se na poště ptal. A tam mi bylo potvrzeno co jsem si myslel, pokud balík není nijak poškozen,tak nemáš možnost ho vrátit, ani za asistence policie apod. Otevřel jsem balík před pracovnicí pošty a ta řekla,že mi dosvědčí co tam bylo za telefon. Na policii jsem byl,ale ta se mi slušně vysmála. Sehnal jsem čísllo na pevnou linku,ale to neexistuje, tak obvolám sousedy,ať předají vzkaz. Co jsem pátral na internetu,tak je to nejspíš nějaká puberťačka co dost chatuje...

Jak se ti Policie vysmála?? Podej trestní oznámení a smát se nemužou. Svědkyni z pošty máš tak není co řešit, jen teda KOLIK TĚ TO STÁLO? Aby to mělo smysl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Radku: "Prodam ford orion, auto je pojizdne. vada zamku a zapalovani je pres cudlik. konec STK. cele auto nebo na dili za 6000,-kc. pri rychlem jednani sleva. nebjsem z Nachodska. Broumov."

Tak tohle je celkem jako rozsekavka "...vada zamku a zapalovani pres cudilk..." :o:D:roll:myslim

Jo to jsem četl, dobrej mazec:D

Jinak M.a.r.i : u tech keců v internetových diskuzích je IP adresa, patří Náchod netu jako sdílená IP, Náchod net pusobí i v Broumově, Policii by musel provozovatel Netu sdělit blžší info o uživatelích;)

[upravil dne 27/11/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Radek Hurvazj: Tahle sranda mě vyšla na 2000. Policie mi řekla,že by ji museli prokázat,že usilovala o podvod,což prokážou těžko. Mám jenom email skrz který jsem si dopisoval, mám složenku z pošty,balík,telefon a svědka na poště. Samozřejmě že na policii ještě dojdu ale pochybuju,že něco vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...