Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 sri BRZDY


zbynek.su

Recommended Posts

Zdravím, mám 405 SRI z roku 91, mám problém s brzdami, spíše s posilovačem brzd nebo ABS. Nedokáži to blíže specifikovat, Pedál brzdy je tvrdý, i po nastartování . posilovač se vůbec neprojeví. když šlápnu prudce na brzdu, rozsvítí se kontrolka abs + stop. a světla jakoby svítí méně, když šlápnu na brzdu při neutrálu, je slyšet jako zvuk nějakého motorku, či větřáku. Brzdy jsou v pohodě, dnes jsem je zkusil na technické. Nevím jestli je problém někde v elektrice, s posilovačem či abs. poradí někdo z Vás.......díky. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zvuk, který popisuješ je podtalokový posilovač brzd a slouží jak pro brzdy samotné tak pro ABS! Je to taková černá oválná záležitost v levém dolním rohu:myslim Jinak nevím, jak teď myslíš, že se posilovač neprojeví, auto brzdí nebo ne??? Myslím, že máš jen problém co se týče ABS a k těm světlům, občas pohasínají, protože posilovač musí být něčím poháněn, resp. napájen, takže když začne "vrčet", tak je tam větší odběr a je vidět pohasnutí světel. Taky máš jen možná volný řemen altíku:aut A co se chyby v ABS týče, tak k němu připoj spínač propojený kostrou a kontrolka ABS ti vybliká kód a podle něj už chybu najdeš:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zbynek.su

Zdravím, mám 405 SRI z roku 91, mám problém s brzdami, spíše s posilovačem brzd nebo ABS. Nedokáži to blíže specifikovat, Pedál brzdy je tvrdý, i po nastartování . posilovač se vůbec neprojeví. když šlápnu prudce na brzdu, rozsvítí se kontrolka abs + stop. a světla jakoby svítí méně, když šlápnu na brzdu při neutrálu, je slyšet jako zvuk nějakého motorku, či větřáku. Brzdy jsou v pohodě, dnes jsem je zkusil na technické. Nevím jestli je problém někde v elektrice, s posilovačem či abs. poradí někdo z Vás.......díky. :myslim

nazdar ja som mal ten isty problem a nakoniec som mal malu dierke na hadici podtlaku tam sa mi stracal tlak a pedal bol stale tvrdy skus skontrolovat hlavnu hadicu podtlaku:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten zvuk je z posilovače brzd,ale posilovač u tohodle auta není podtlakový ale je tlakový.při sešlápnutí brzd.pedálu zapne čerpadlo a natlakuje.taky se mi při prudším brždění rozsvěcela kontrolka ABS-koukni na čídla ABS a na ty ozubený kroužky ze kterých to snímá.já měl zas*aný ty kroužky a blbě mi to snímalo,po vyčištění sem to měl OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

ten zvuk je z posilovače brzd,ale posilovač u tohodle auta není podtlakový ale je tlakový.při sešlápnutí brzd.pedálu zapne čerpadlo a natlakuje.taky se mi při prudším brždění rozsvěcela kontrolka ABS-koukni na čídla ABS a na ty ozubený kroužky ze kterých to snímá.já měl zas*aný ty kroužky a blbě mi to snímalo,po vyčištění sem to měl OK.

No nevím, ale je tam podtlak:aut

post-0-14109597237988_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl jsem taky P405 break SRI ale bez ABS, tak nevím jestli to není blbost. Stalo se mi ale něco velmi podobného. Vlezu do auta a brzdový pedál byl úplně tvrdý, jako by nefungoval posilovač. Když jsem nastartoval a nechal auto "ohřát" bylo po 30 minutách všechno ok. Nakonec jsme zjistili, že se do posilovače brzd dostala trocha vody (fakt nevím kudy) a ta to způsobovala. V posilovači je taková membrána, která zajišťuje tlakování a pokud se tam dostane byť jen trovha vlhkosti a je mráz, tak to zatuhne a posilovač nejede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...