Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dneska jsem se moc pobavil (vrakoviště)


secouver

Recommended Posts

Ahoj všici :-) tak zase po dlouhý době něco napíšu .... shánim krok. motorek na 306, ale nevím jestli se tím moje problémy vyřeří (kolísání ot. na volnoběh) tak jsem zavítal na vrakoviště s tím, že zkusím nějaký sehnat, namontovat a na vrakovišti nastartovat abych viděl co a jak...Našli mi krokáč i potenciometr (ani nevím jestli to bylo vůbec ze stejnýho motoru). Za obě součástky chtěl ten nepříjemnej chlap, kterej mi navíc tykal 1000 Kč, tak říkám jestli si to můžu vyzkoušet, protože bych nerad, abych si to bral zbytečně když to s tím třeba ani nepůjde a zároveň jsem se vyčůraně zeptal čím to rozdělával (protože jsem s sebou neměl nářadí)...na to mi odpověděl, že kleštěma :D kdo někdy odšroubovával krok. motorek, tak si asi umí představit jak by to šlo kleštěma :D ...tak říkám hmmm kleštěma aha, tak to já se stavim odpoledne s nářadím a zkusím si to jo? ...to už jsem ho asi našláp, tak mi to vytrh z ruky a řval, že není žádná půjčovna :D:D (přitom mně šlo vážně jenom o to, že s tím motorkem nastartuju před tím vrakovištěm) Tak jsem mu řekl, jak myslí a odešel jsem :aut ....Chápu, že měl částečně asi pravdu, ale nebudu přeci blbej abych mu dal líťo a pak mi to ve finále nešlo nebo to kolísání nebylo motorkem :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, porad to samy. Na Harfe na vrakaci BMW me taky pobavil...

Mate stahovacku okna na E36 kupe? Bez motorku mi staci.

Jojo, nekde tady bude, za 2500.

Tak to ji ani nehledejte:D

Nakonec jsem koupil za 500 s dopravou az pod nos vc. motorku, je super a uz je i v aute a funguje bezvadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Koukam, ze je to fakt vsade stejny:bojim

Jsou i jiné přístupy - nejspíš ale vzácné. Před pár lety jsem kupoval na jednom vrakovišti (u Libora Šípka - Fx asi zná) na BMW visko-spojku na vrtuli chladiče. Po montáži doma jsem zjistil malou radiální vůli na středovém ložisku, vrtule se trošku "kinklala". Při cestě okolo jsem se tam zastavil a ptal se ho, jestli je to normální a jestli to nebude vadit funkci. Sáhl tam a řekl, že to normální není, že se moc omlouvá, že mi ji prodal, běžel do skladu, našel dobrou a sám ji přemontoval. Pak se znovu omlouval. Přitom mohl říct: "co chceš, je to vrakoviště, když chceš zdravou, kup si novou....."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: macik.83

Koukam, ze je to fakt vsade stejny:bojim

Jsou i jiné přístupy - nejspíš ale vzácné. Před pár lety jsem kupoval na jednom vrakovišti (u Libora Šípka - Fx asi zná) na BMW visko-spojku na vrtuli chladiče. Po montáži doma jsem zjistil malou radiální vůli na středovém ložisku, vrtule se trošku "kinklala". Při cestě okolo jsem se tam zastavil a ptal se ho, jestli je to normální a jestli to nebude vadit funkci. Sáhl tam a řekl, že to normální není, že se moc omlouvá, že mi ji prodal, běžel do skladu, našel dobrou a sám ji přemontoval. Pak se znovu omlouval. Přitom mohl říct: "co chceš, je to vrakoviště, když chceš zdravou, kup si novou....."

S tímhle jednáním bych se chtěl někdy setkat. V Plzni je to jako viz. výše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na vrakovišti jen 2x. Jednou (Autoland) mě musela mladá krotit, abych toho frajera v monterkách neposlal expresní službou do věčných lovišť a po druhý jsem byl úplně nadšenej (malej vrakáč někde u Kladna v takovým statku). Potřeboval jsem šíbr. Podle tel. dohody byl už vymontovanej a připravenej. Při přebírání jsem si všimnul, že byl v jednom místě odlomenej úchyt, tak se mi omluvili a dostal jsem k tomu komplet origo anténu mladý do 106, kterou jsem potřeboval :D

Každopádně, co slýchávám od známích, tak jsou snad všude neochotný zloději...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me zas nastvali tady kousek za Prahou, kdyz mi do telefonu rekli za stahovacku na okno cenu 1000 Kc a po shlednuti auta s kterym jsem prijel hodil ze stoji 1500 a nechape, s kym jsem se bavil ze mi rekl 1000... nejde o ty prachy, stejne bych si pro ni zajel i za tech 1500, ale takovej pristup me s**e ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já scháněl rameno na bejvalou 405ku sri x4 byl sem až někde u Prahy.potřeboval sem pravou stranu a oni tam měli celou zadní nápravu.když sem jim řekl že potřebuju jen to rameno,tak vzal takovou obří rozbrušku a nápravu fiknul napůl a naložil mi ji do auta.když sem to dovezl do servisu tak tu půlku rozebrali a řekli mi že je rameno v perfektním stavu,navíc sem měl třmen,kotouč i desky v dobrým stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na vrakovišti dělal po škole, nejdříve jsem rozebíral jen auta a pak jsem povíšil na prodavače :D , ale myslím si že jsem se snažil být co nejvíc ochotný... ale věřte že práce s lidmi není moc dobrá.... vy to vidíte jen z tý jedný strany, ale já to vidím i z tý druhý... některý lidi chtěli všechno zadarmo, hned, v co nej stavu a nejlépe zadarmo i s montáží... a řvali na vás jako by byli bohové... no co no...

Ale když jsem objížděl vrakoviště v Praze, tak jako taky jsem nebyl spokojený... Ochota hadr a rozum safetovanýho svalnatýho rusa:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo: Znám, u něj je ta ochota neustálá, i poradí po telefonu, když je problém, mně například velmi pomohl, když mi klekla spínačka (zámek) na E30 - poradil, kde odvrtat a zapáčit, abych se tam dostal s co nejmenším poškozením. Protože mi poradil odlámat i nějaké plasty okolo, dostal jsem je od něj ke spínačce (byla dost levná) gratis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...