Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak poznat facelift model u 405


Demo

Recommended Posts

Dobry den,

tak jsme s pritelkyni "zdedili" Peugeota 405 1.9D. Ofic. koupeny v CR, ted ma nejato cca 300 tkm vc. servisni knizky. Padlo rozhodnuti si auto nechat... Po mych zkusenostech by mu nebylo spatne udelat nekolik mensich oprav - tlumice, brzdy a hlavne jsou KO predni svetla. A to se tyka meho dotazu. Dival jsem se, ze do katalogu a rozlisuje se model -8/92 a 8/92-. Ptam se jak se to da poznat? Co jsem se dival na fotky po bazarech, tak mi to pripada vsechno stejny :roll. Jen co jsem si vsiml, ze nektere 405 mely ovladadni teploty vzduchu koleckem a my mame po primce. Fotky auta dodam zitra... Datum prodeje auta je 8.1.1993. Kdyby mel nekdo nejaky program (treba ja mam na forda Microcat), tak sem hodim VIN. Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej mezi Peugeoťáky. Pokud máš ovládání teploty vzduchu po přímce, tak máš nový model. Ten se vyráběl od r. 1993:super

405 se od sebe odlišují tvarem palubky a vzhledem zádě. Tady máš foto pro ilustraci. Toto je starý model.

[upravil dne 25.11.07 Mefisto86]

[upravil dne 25.11.07 Mefisto86]

post-0-14109597228853_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Jeste jsem si vsiml, ze zamek kufku je tesne nad naraznikem. Jake je rozdil mezi temi prednimi svetly? Na autokelly to rozdeluji, ale na strankach www.mjauto.cz resp. http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=LOtIRunLB34j1& to nerozlisuje je to tam vsechno dohromady. Libili by se mi tam lampy H4+H1.

Pokud vím, světla ze starýho modelu na novej nepasují. Je tam tušim rozdílné ovládání naklápění parabol:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

coze je tam rozdilne ? jako nastavovanim z kabiny?

Přesně tak. U starého modelu se naklápí světla pomocí hydrauliky (v katalogu označováno H.O.- hydraulické ovládání), kdežto u nového modelu se naklápí elektricky (v kat. E.O.- elektrické ovládání);) Jinak jak psal Mefisto- nejjistější identifikace je podle zadních světel a kufru a dále podle tvaru palubky...

[upravil dne 25/11/2007 Dundee]

post-0-14109597229308_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

ale pujdou tam nebo ne? myslim to tak, jestli kdyz vynecham regulaci dosvitu...

[upravil dne 25.11.2007 Demo]

Rozměrově jsou stejný, ale ovládání je jiný, takže bez regulace neprojdeš STK. H4+H1 se dělají i na nový model, ale stojí nekřesťanský pachy (mám je, vim);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shrnul bych to tak, že je jiné naprosto VŠE - krom barvy světel a někdy zadní nápravy (ale to vyjímečně).

*Od všech světel, ovládání zrdcátek, otvírání kufru, celou palubní desku, jiné dveře a ovládání na nich, sedačky, ... až třeba po barvu skel.

Když jsem nad tím přemášlel, rozdíl je tam podobný, jako mezi favoritem a felícií, jen s tím rozdílem, že je vzhled "téměř" stejný. *Oboje máme v mnoha verzích a rocích v rodině, jako peugeoty :-)

*Vyměnit komplet světla bez sundání nárazníku se asi nepovede ...

JO A ZADKEM 405 SE NEŘIĎTE 100% - v roce 1993 se dělaly hybridy, jen pár kusů, ovšem soused je jeden z nich - a auto je 99% nový model se vším identickým, co jsem napsal výše, ale má starý kufr. Proč to tak má nedokázal odpovědět, původně jsem myslel, že je to bouračka a kufr si udělal podle starého modelu, ovšem prý tomu tak není .... nevím ....

[upravil dne 3/12/07 Sektor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Sektor: Na nový model se přecházelo v srpnu roku 1992, takže z té doby mohou být hybridy ;) Osobně jsem viděl dvě 405 (na jednom místě) s interiérem nového modelu, hnědými skly a starým zadkem :super

Škoda že se tenhle hybrid nevyskyt, když jsem si pořizoval 405ku. Mě se ta stará zadnice líbí víc (teda jen ta co ji měl Bohouš na Míčku):D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...