Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Uskladnění letních pneumatik na zimu


OK406

Recommended Posts

Tak jak Vy se stará o letní pneu? Já je řádně omyji a očistím. Ze vzorku odstraním kamínky a nečistoty. Pak je položím na starý plášť, aby nebyli přímo na zemi. Dám je na sebe a nakonec ze shora přikryji jutovým pytlem. A až přijde na jaře čas (prům.teplota za 24hod. více jak 7st.C) na přezutí ze zimních na letní pneu, tak je jen do fouknu na potřební tlak a namontuji na své auto. Se zimními pneu provedu stejnou operaci jako s letními koly. Na zimu mám plechové disky a na léto originál Peugeot ráfky. Takže nepřezouvám kola z ráfků.

[upravil dne 25/11/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

vraj sa maju po nejakom mesiaci vymenit.vymenit pozicie.ta co je na spode sa ma prelozit

myslím si že to netreba, ja pneu vždy nafúkam na 3 atm, dám do tmy a hlane mimo ropných produktov - oleje a pod, takto to praktizujem asi 15 rokov a nikdy nebol žiadny problém, pred namontovaním na auto ešte ich dám vyvážiť a je to:myslim

[upravil dne 25.11.2007 PaloLM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tak jak Vy se stará o letní pneu? Já je řádně omyji a očistím. Ze vzorku odstraním kamínky a nečistoty. Pak je položím na starý plášť, aby nebyli přímo na zemi. Dám je na sebe a nakonec ze shora přikryji jutovým pytlem. A až přijde na jaře čas (prům.teplota za 24hod. více jak 7st.C) na přezutí ze zimních na letní pneu, tak je jen do fouknu na potřební tlak a namontuji na své auto. Se zimními pneu provedu stejnou operaci jako s letními koly. Na zimu mám plechové disky a na léto originál Peugeot ráfky. Takže nepřezouvám kola z ráfků.

[upravil dne 25/11/07 OK406]

Hmmmm, mně se do obýváku nevešly...musela jsem je nechat uskladnit u známého v pneu servisu:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Stejný jako Peta, až na to, že na kola mám stojan, takže neleží na sobě.

Žádné nafukování o 0,5atm navíc, žádné vybírání kamínků. Jen otření hadrem z toho nejhoršího.

Já si po práci otřu hadrem ruce :D Je to jednodušší než 4 kola :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

takže já než jsem je přehodil tak jsem je drobet přehustil pak vyměnil za plecháče-zimní a kola jsem jen očistil od kaménků případně nějakého hřebíku a dal do sklepa i se šroubama,protože na plechy mám kratší;)

Jěště nakonec než jsem si je sundal tak jsem si je taky popsal kde jaký kolo bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda.. jak se o auto staram tak s penu si starosti moc nedelam.. ikdyz mam urcitou uchylku davat zimaky na auto aniz bych s nim v zime jezdil :D Ale letos ne.. letos letni prezijou na aute az do jara.. protoze je stejne budu menit za nove (slicky pry na silnici nepatri) .. pokud tedy kola skladuju tak se je snazim vzdy jen omyt a poskladat na sebe max. dve a nechat ve sklepe az na ne prijde rada..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

ja je omyl a uskladnil do tmy a relativniho chladu. A vim ze ty skoro slicky byly vzadu :D

A jaký vliv má na kvalitu pneumatik to zda je uskladním ve tmě a chladnu? Já je mám uložený ve skladu pěkně v teple a celý den se tam svítí. Sakra co když mi předčasně vyklíčí jako brambory...??? :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...