Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektrika do radia-zkrat


SharXen

Recommended Posts

Mam takovy mensi problem...Odvedl jsem si drat s proudem z proudu od radia ktery sem pozdeji omylem zkratl...Mel sem pustene radio a najednou zkrat a radio se vyplo tudiz sem myslle ze mi shorela nejaka pojistka ale nenasel sem zadnou...Kdyz sem tedy zkusil zapnout radio tak k memu udiveni slo.Myslel jsem tedy ze je vse v poradku ale neni...ten drat ktery jsem si tam isntaloval neni pod proudem a zjistil sem ze radio (kdyz je zaple) se ma pri otoceni klicku samo zapnout a pri vypnuti zase samo vypnout a to mi prave nefunguje a nevim co s tim...Zapnout mi radio vsak jde pouze rucne tlacitkem on/off ale nelibi se mi ze tam neco nefunguje a ja nevim co.

zapomnel sem dodat mam Peugeot 306 1,6 XS (hatchback)

[upravil dne 22.11.2007 SharXen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

Mam takovy mensi problem...Odvedl jsem si drat s proudem z proudu od radia ktery sem pozdeji omylem zkratl...Mel sem pustene radio a najednou zkrat a radio se vyplo tudiz sem myslle ze mi shorela nejaka pojistka ale nenasel sem zadnou...Kdyz sem tedy zkusil zapnout radio tak k memu udiveni slo.Myslel jsem tedy ze je vse v poradku ale neni...ten drat ktery jsem si tam isntaloval neni pod proudem a zjistil sem ze radio (kdyz je zaple) se ma pri otoceni klicku samo zapnout a pri vypnuti zase samo vypnout a to mi prave nefunguje a nevim co s tim...Zapnout mi radio vsak jde pouze rucne tlacitkem on/off ale nelibi se mi ze tam neco nefunguje a ja nevim co.

A proto jsi mel ten neon pripojit na zapalovac :P

Kazdopadne radiu by se nic stat nemelo. Pokud jsi to skratl jeste pred radiem, tak na radiu nebyo zadne napeti, tudiz by to pro radio melo byt stejne jako kdyby jsi to odpojil :myslim -ted nevim jestli jsem neplacl totalni kravinu :mad:

Zkontroluj napeti na dratu co jde od zapalovani k radiu a pojistku na radiu a v pojistkove skrini.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

No jenze radio funguje ale nefunguje ten samospinac radia pri otoceni klicku do stavu 2.

A v pojistkove skrini bohuzel nevim ktera to je pojistka ...jinak se mi zdaji vsechny v pohode.

Zdají v pohodě??? Tak buď jsou a nebo ne:aut Jinak by to měla být pojistka tuším pojistka číslo 1 s hodnotou 10A, teda pokud to není ještě starý model se 13 pojistkami, tam je to tuším číslo 9 a měla hodnotu 30A! A co se týče v jaké poloze se autorádio spíná, mám v tom krapet bordel z toho popisu, když máš auto natočené a rádio zapnuté, když auto chcípneš a pak otáčíš zpět do polohy 1, pak dvě, tak kdy se rádio znovu spustí:myslim???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz radio je zaple tak....vypnu motor a radio zhasne samo...otocim klickem do 2 polohy a radio se samo zapne....jenomze po tom zkratu mi prave tohle nedela a reaguje jen na zapnuti vypnuti knoflikem ON /FF

jinak je to model 97 a pojistek tam urcite neni jenom 13 :D

jinak sem slysel cosi o tom ze by to mohlo byt rele? nevim nevyznam se v tom absolutne..

[upravil dne 22.11.2007 SharXen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: SharXen

kdyz radio je zaple tak....vypnu motor a radio zhasne samo...otocim klickem do 2 polohy a radio se samo zapne....jenomze po tom zkratu mi prave tohle nedela a reaguje jen na zapnuti vypnuti knoflikem ON /FF

jinak je to model 97 a pojistek tam urcite neni jenom 13 :D

jinak sem slysel cosi o tom ze by to mohlo byt rele? nevim nevyznam se v tom absolutne..

[upravil dne 22.11.2007 SharXen]

Nevim, jak je to spipani resense, ale pokud je to prez rele, tak to samozrejme rele byt muze... Otazkou jen zustava, kde to rele hledat.... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...