Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čidlo oleje


Placanek

Recommended Posts

Já mám 206, 1.4. benzín a mám stejný problém. Ale mě to začalo ukazovat alespoň jednu čárku, když jsem dolil asi na 3/4 - dle měrky v motoru. Víc tam už cpát nebudu.

Je to jen ukazatel stavu, mnohem důležitější je manuální měrka v motoru. Podle mě oprava nemá význam.

[upravil dne 23.11.2007 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to nějakym záhadnym způsobem srovnalo a ukazuje to normálně.Možná vim čim to bylo,ale nejsem si jistej.Celej den jsem měl auto nakloněné na pravou stanu,asi tak v úhlu 15-20 stupňů,tak si myslim,jestli to nebylo tím.Jinak k tomu,že to nemá cenu opravovat.Je to pravda,ale zas já jsem takovej pedant,že mi musí makat všechno jak má,alespoň se o to snažím...Jinak díkas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

no mne ukazuje vsetky \"ctverecky\" a v realu na ryske mam 2-3mm nad stredem rysky - pricem ten stred ukazuje idealnu hladinu, no a okraje tej rysky minimum a maximum... Ale ked sem mal pred vymenu tak mi ukazovalo o jeden \"ctverecek\" mene, a v realu sem tam mal asi 2mm pod stredem rysky, takze to cidlo je pomerne citlive a presne, teda aspon na mojej 406ke.

Ci je funkcne zistis aj tak, ze vypnes motor, a hned zapnes klucek do druhej polohy. Vtedy mi ukazuje asi tak polovicu ctverecku, ponevac ten olej je rozhadzany vsade v kanalikoch, a vseobecne v motore, a za tych par sekund nestece vsetek dole do vane, kde je pravdepodobne aj to cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to čidlo funguje a kde ho zhruba najdu? Mrknul bych mu na zoubek. Oleje mám pořád přesně 5 mm pod horní rysku. Začalo to blbnout tak 1500 km po výměně oleje. Byla dole i vana, přetěsňovala se a čistil se sací koš, s tím by to snad nemělo mít nic společného??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...